سعید الکی معروف!
باز هم ستاره شماره یک تیم والیبال ایران وارد حاشیه شد

سعید الکی معروف!

نویسنده : علیرضا گرانپایه

بگذارید خیال‌تان را همین ابتدا مطلب راحت کنم. قرار نیست مثل خیلی از مطالبی که تا به امروز در تمجید کاپیتان تیم ملی والیبال منتشر شده است به تعریف و تمجید از سعید معروف بپردازم. بگذارید برای یک بار هم که شده در روزهایی که سعید معروف به دلیل حواشی‌اش با محرومیت روبه‌رو شده و به تیتر اصلی اخبار والیبالی کشور تبدیل شده است، از او و کارهایش انتقاد کنیم. پس اگر از دوست‌داران سینه چاک جناب معروف هستید، همان الان قید خواندن مطلب را بزنید. 

همه چیز از همان هفته ابتدایی لیگ شروع شد، البته اگر بخواهیم خیلی دقیق‌تر به موضوع نگاه کنیم باید بگوییم که همه چیز از فصل گذشته لیگ برتر والیبال آغاز شد. همان زمانی که سعید معروف به شهرداری ارومیه، تیم شهرش بازگشت تا مثلا بتواند جور ستاره‌های از دست رفته را به تنهایی بکشد ولی خب این طور نشد که نشد. به همین دلیل و برای فرار از زیر تیغ منتقدان تصمیم گرفت، این فصل به پیکان کوچ کند و شاگرد پیمان اکبری در این تیم شود ولی راستش را بخواهید داستان کاپیتان هیچ تغییری نکرد که هیچ، حواشی بوجود آمده چندین برابر شد. 

سعید معروف

بگذارید خیلی سریع به مرور آن‌ها بپردازیم. هفته اول مقابل شهرداری ارومیه، تیم سابقش، چنان بالا و پایین پرید و خوشحالی کرد که همه انگشت به دهان ماندند که واقعا جناب معروف می‌داند که تا همین چند هفته پیش، مردم ارومیه خودشان را برای کاپیتان می‌کشتند؟ تا دلتان بخواهد معروف فحش و ناسزا خورد و البته خوشحالی‌هایش را بیشتر از قبل تب و تاب داد.

پیکان مقابل پارسه؛ خوشحالی حسینی پاسور سابق تیم ملی به مذاق سعید خان خوش نمی‌آید تا حسابی زیر تور درگیری لفظی ایجاد شود. بازی بعد در مقابل سایپا، یک دفاع جانانه از سعید معروف امتیاز شیرینی برای پیکان به ارمغان می‌آورد ولی سعید معروف بعد از امتیاز لفظ عجیبی به کار می‌برد تا بازیکنان سایپا و مربی این تیم حسابی برانگیخته شوند. توجیه پیمان اکبری برای این لفظ هم به نوبه خودش جالب است. «سعید آن کلمه رکیک را به خودش گفته است»!

حالا فکرش را بکنید که پیکان می‌خواهد مقابل بانک سرمایه که رقیب اصلی آن‌ها در جدول هستند، قرار بگیرد. مگر می‌شود سعید معروف بی‌کار بنشیند؟ خراب شدن ویدئو چلنج کار داور بازی را سخت کرده بود، تا جایی که چند سوت پر حرف و حدیث، چنان صدای داد و فریاد سعید معروف را بلند کرد که شاهمیری برای ست پنجم به کلی قید داوری را زد و اگر وساطت بزرگترها نبود، احتمالا بازی نیمه تمام رها می‌شد.

دعوای سعید معروف

و اما داستان این آخری هم شنیدنی است. بعد از اتمام مسابقه شهرداری تبریز و پیکان، جناب معروف بی‌خیال میز داوران نمی‌شود و حسابی با اعتراض‌هایش از خجالت‌شان درمی‌آید، کار زمانی بالا می‌گیرد که ناظر بازی برای وساطت پا پیش می‌گذارد، ولی معروف بیخیال بشو نیست که نیست، تا جایی که باز هم الفاظ نامناسبش صدای ناظر بازی را درمی‌آورد. ماجرا اعتراضات و حواشی معروف زمانی جالب می‌شود که بدانید، 3 بازی از  این 5  نمونه که با اعتراضات شدید آقا سعید همراه شده به باخت تیم پیکان منتهی شده است.  اگر کمی مسابقات ملی را هم بالا و پایین کنید، در کنار تمام پاس‌های طلایی و جای خالی‌های به یادماندنی کاپیتان، نمونه چنین حواشی بی‌جا را به یاد خواهید آورد. جام جهانی 2010، وقتی تازه تیم والیبال با نسل طلایی‌اش درحال خودنمایی بود، تیم ملی در مقابل ایتالیا تا مرز پیروزی هم پیش رفت ولی درگیری معروف با پاسور تیم ملی ایتالیا، تمرکز ستاره ما را به هم ریخت تا ما به راحتی بازی برده را با باخت عوض کنیم.

عصبانیت سعید معروف

عجیب‌تر از حواشی سعید معروف در لیگ والیبال نحوه مدیریت این موضوع توسط فدراسیون والیبال است. با وجود تمام این حواشی که ما برای‌تان نام بردیم و اصلا اتفاق پنهانی نبود، معروف بعد از آخرین دسته گلش در بازی با شهرداری تبریز با محرومیت یک جلسه‌ای مواجه می‌شود، شاید باورتان نشود ولی تا قبل از این اصلا کمیته انضباطی فدراسیون گزارشی از بی‌اخلاقی‌های جناب کاپیتان به دستش نرسیده بوده است.

حالا معروف دیگر آن جوان جام جهانی 2010 نیست که بخواهیم از کنار حواشی‌اش به راحتی عبور کنیم، او کاپیتان نسلی است که هر چند ماه‌هاست خبری از گل کاشتن‌های‌شان نیست ولی هنوز هم چشم امید خیلی از دوستداران این رشته به آن‌هاست. او ستاره‌ای در تاریخ والیبال ایران است که به تنهایی چندین هزار نفر را عاشقانه، والیبال بین کرده است، او کسی است که می‌تواند با آمدنش به اینستاگرام میلیون‌ها ایرانی را دور خودش جمع کند. سعید معروف آن‌قدر محبوب است که با تیتر خبر ازدواجش بر روی یک مجله زرد می‌تواند، فروش آن‌ها را چندین برابر کند.

حالا شاید بیشتر از قبل به شباهت او با علی کریمی پی خواهیم برد. آن‌ها به خوبی یاد دارند که چگونه خودشان را به قلب میلیون‌ها ایرانی برسانند ولی چقدر توانستند برای موفقیت خود و تیم‌شان قید حاشیه را بزنند و از خودگذشتگی کنند؟ نمی‌دانم!

برچسب ها
سعید معروف
حواشی لیگ والیبال
کاپیتان تیم ملی والیبال
محرومیت سعید معروف
نظرات کاربران
کد امنیتی
microprocedure
microprocedure
٩٥/١٠/٢٩
١
٠
مطلب خوبی بود ، زیاد چون پیگیر لیگ والیبال نیستم تقریبا همشو اولین بار بود میشنیدم ، دمت گرم...ولی مقایسه سعید معروف با علی کریمی خیلی اشتباهه (چون یه جای دیگه هم این رو خونده بودم قبلا) ، حتی محبوبیت این دو تا هم اصلا شبیه هم نیست!
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١٠/٣٠
٠
٠
قابل مقایسه نیستند ولی خب سعید معروف رو باید در قالب رشته خودش و تعداد هوادارانش تحلیل کرد؛ فک میکنم بشه گفت دوست داشتنی، مغرور، باهوش و پرحاشیه مثل کریمی:)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٠/٢٩
١
٠
اینا اینطوری نبودن، بازی هایی که با لهستان داشتن اینا رو اینطوری کرد، از کوبیاک و کروک یاد گرفتن -_- خارج از شوخی، ما هم امیدواریم دیگه شاهد اینطور حواشی نباشیم، مردم انتظار این حرکات رو از والیبالیست معروف و محبوبشون ندارن... تشکر.
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١٠/٣٠
١
٠
بله مردم انتظار ندارن والیبال و ستاره هایش در مسیری قرار بگیرند که قبل تر فوتبالی ها آن را طی کردند
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/١٠/٣٠
٠
٠
مطلب خوبی نوشتی علیرضا خان ... ولی دقت کردی، به کسی گیر دادی که اگه اشاره کنه هزار تا دختر عاشق خودشونو از پشت بوم بخاطرش پرت میکنن پایین :))
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١٠/٣٠
٠
١
خیلی ممنون... خودشون بکشون فقط به پیج ما حمله نکنند😉
محبوبه عظیم زاده
محبوبه عظیم زاده
٩٥/١٠/٣٠
٠
٠
زیادی تب شهرت و معروفیت و باحال بودن گرفتتش! اوایل بهتر بود. داره تمام بازی های خوب و بازیکن خوب بودنش و تحت تاثیر رفتاهای نچسبش قرار میده.
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١٠/٣٠
١
٠
سخته آدم در پیکان توجهات و محبوبیت باشد و بتونه خودش رو حفظ کنه
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/١٠/٣٠
٠
٠
ای بابا اینجاست که باز یکی مشهور شد جو گرفتش. آقا محبوبیتی که این همه مدت براش تلاش کردند و با نشون دادن خود واقعيشون از بین ميبرن.
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١١/٠١
٠
٠
بله از قدیمم گفتن که خدا کنه آدم جوگیر نشه فقط