معرفی سایت نقشه ترافیکی مشهد و تهران + لینک دانلود اپلیکیشن موبایل
هوشمندانه‌تر در شهر قدم بزنید

معرفی سایت نقشه ترافیکی مشهد و تهران + لینک دانلود اپلیکیشن موبایل

نویسنده : محمد اخلاقی

بسیاری از کاربران از نرم افزار گوگل‌مپ برای مسیریابی و دیدن نقشه‌های هوایی استفاده می‌کنند. اما این نقشه اطلاعات برخی از کوچه پس کوچه‌های شهر را به صورت دقیق در خود جای نداده است و گاهی با تاخیر تغییرات را نمایش می‌دهد. برای همین تصمیم داریم در این مقاله دو سایت کاربردی و مفید نقشه و مسیریابی ایرانی را معرفی کنیم.

 

نقشه ترافیکی مشهد

نقشه ترافیکی مشهد

سایت نقشه ترافیکی مشهد بسیار کاربردی و مفید طراحی شده است. در نگاه اول نقشه کامل شهر روبروی شماست. در این نقشه جزئیاتی از قبیل پارکینگ‌ها و تصویر دوربین‌های کنترل ترافیکی قابل مشاهده است. با کلیک روی عکس دوربین‌های کنترل ترافیک، تصویری از خیابان مورد نظر به نمایش درخواهد آمد و با کلیک روی علامت هر پارکینک، اطلاعاتی نظیر آدرس، ظرفیت کل و ظرفیت خالی پارکینک قابل مشاهده است. در گوشه سمت چپ سایت، زبانه‌ای با نام «انتخاب لایه» وجود دارد. با کلیک روی این زبانه می‌توانید اطلاعات فراوانی را روی نقشه اضافه کنید. اطلاعاتی نظیر رستوران‌ها، مراکز اداری، مراکز ورزشی، مراکز بهداشتی درمانی، مراکز آموزشی، مراکز خرید و... با کلیک روی نام هر کدام از این مکان‌ها، اطلاعات آن‌ها نمایش داده می‌شود. مثلا با کلیک روی نام رستوران‌ها آدرس دقیق و کلاس قیمتی را مشاهده خواهید کرد.

در بالای صفحه نوار خاکستری رنگی وجود دارد که سه شیوه مسیریابی با خودرو، مسیریابی با تاکسی و مسیریابی با اتوبوس روی آن تعریف شده است. شاید مسیر یابی با خودرو و تاکسی شبیه به گوگل مپ باشد، اما مسیر یابی با اتوبوس بسیار دقیق و کاربردی است. برای هر مسیر تمامی حالات ممکن تعریف می‌شود و می‌توانید تمامی حالات ممکن را ببینید. به عنوان مثال با کلیک روی مسیریابی اتوبوس مبدا را فرامر عباسی و مقصد را خیابان سناباد انتخاب می‌کنیم. پس از فشردن دکمه مسیریابی تمامی ایستگاه‌های روی مسیر مشخص می‌شود. سمت راست اطلاعات اتوبوس یا اتوبوس‌هایی که باید سوار شوید نمایش داده می‌شود. جزئیات به قدری کامل است که هر کاربری می‌تواند از آن استفاده کند.

برای مشاهده نقشه ترافیکی مشهد به این آدرس مراجعه کنید: http://map.mashadtraffic.ir

 

نقشه ترافیکی تهران

نقشه ترافیکی تهران هم تمامی امکانات ذکر شده در نقشه ترافیکی مشهد را در خود جای داده است. در این سایت هم با مراجعه به زبانه «انتخاب لایه‌ها» می‌توانید مراکز مورد نظرتان را به نقشه اضافه کنید. محدوده طرح ترافیک هم در این زبانه در دسترس است و به سادگی می‌توانید جایگاه‌های سوخت، مراکز اقامتی، فرهنگی و دیگر موارد را روی نقشه اضافه کنید.

در بخش مسیریابی، به جز سه موردی که در نقشه ترافیکی مشهد وجود داشت، مسیریابی دوچرخه هم اضافه شده است. در مسیریابی دوچرخه می‌توانید با انتخاب مبدا و مقصد، برای استفاده از دوچرخه شخصی و یا دوچرخه همگانی راهنمایی بگیرید. نقشه به خوبی مراکزی که در آن‌ها دوچرخه کرایه داده می‌شود را به شما نشان خواهد داد و بهترین مسیر را نیز ترسیم می‌کند. 

برای مشاهده نقشه ترافیکی تهران به این آدرس مراجعه کنید: http://tehrantrafficmap.ir

=========

پ.ن: هر دو سایت، اپلیکیشی برای استفاده از خدمات در موبایل طراحی کرده‌اند. برای دانلود اپلیکیشن اندرویدی نقشه ترافیکی مشهد به این آدرس و برای دانلود اپلیکیشن نقشه ترافیکی تهران به این آدرس مراجعه کنید.

امیدواریم بتوانید با استفاده از این نقشه های جامع و کامل، هوشمندانه تر در شهر قدم بزنید.

برچسب ها
نقشه ترافیکی آنلاین مشهد
مسیریابی آنلاین
دانلود اپلیکیشن نقشه ترافیکی مشهد
نقشه ترافیکی آنلاین تهران
دانلود اپلیکیشن نقشه ترافیکی تهران
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
تقی زاده
تقی زاده
٩٥/١٠/٢٨
٠
٣
والا شهرتون با وجود خیابونهای یک طرفه ی اصلی و فرعی و ایبنکه خیابونها شطرنجی نیست به خودی خود ترافیک محسوب میشه، کی میخاد درست بشه خدا میدونه
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٥/١٠/٢٩
١
٠
خب این نقشه برای اینه که بهتر بشناسید مسیر هارو 😊
a_a
a_a
٩٥/١٠/٢٩
٢
٠
خیلی برنامه عالی وکاربردی هست اتفاقا منم قصد داشتم معرفیش کنم ولی شما پیش قدم شدین.ممنون به همه دوستان به خصوص اتوبوس سوار توصیه میکنم دانلود کنین.خیلی به دردتون میخوره و اینکه حالت افلاینشو فعال کنین ک به راحتی هر جایی بتونین استفاده کنین ولی حالت آفلاینش برای مسیر یابی اتوبوس فقط
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٥/١٠/٣٠
٢
٠
دقیقا همینطوره که گفتید، واقعا برای اتوبوس سواران معرکه است. من چون خودم از کاربرانش بودم حس می کنم