دعوای کی‌روش و برانکو؛ نسخه 2017
درگیری سرمربی تیم ملی ایران و پروفسور وارد فاز جدیدی شده است

دعوای کی‌روش و برانکو؛ نسخه 2017

نویسنده : محمدرضا ناصری نژاد

تازه داشتیم از دست برانکو و کی‌روش و دعواها و حاشیه‌های‌شان یک نفس راحت می‌کشیدیم که دوباره اردوهای تیم ملی شروع شد و هفت بازیکن پرسپولیسی به این اردو دعوت شدند تا برانکو یاد شکم بازیکنانش بعد از اردوهای قبلی تیم ملی بیفتد و کیلوهای اضافه‌شان را هدیه‌ای از آن اردوها بداند و بگوید اگر ما و بقیه تیم‌های لیگ برتری مخصوصا تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا به مشکل بخوریم تقصیر شخص کی‌روش است. اصلا چرا زمانی که همه ایرانی‌ها سال نوی میلادی را از خود خارجی‌ها جدی‌تر گرفته‌اند و مِری کریسمس گفتن از زبان‌شان نمی‌افتاد کی‌روش تعطیلات بازیکنان را خراب کرده و آن‌ها را به اردوی دوبی برده است. اصلا شاید می‌خواهد تعطیلات کریسمس را همراه با بازیکنان محبوبش در منطقه‌ای خوش آب و هوا سپری کند چون بالاخره می‌توانست به دلیل لغو بازی مراکش در دبی این اردو را هم لغو کند یا حتی در خود ایران برپا کند. حتی برانکو با حضور در برنامه نود و صحبت‌های منطقی‌اش در این باره توانست عادل فردوسی‌پور را که هیچ‌وقت به خودش اجازه نمی‌داد قانع شود، قانع کند.

دعوای کی‌روش و برانکو 

در همان لحظاتی که کی‌روش به همراه تیم ملی فوتبال در دبی به سر می‌برد و البته داشت پیام‌های تبریک کریسمس مثل «کارلوس کریسمست مبارک، انشالله سال نو میلادی خوبی داشته باشی و بابانوئل برات بازیکن خوب بیاره» را می‌خواند، پیام انتقادات برانکو هم به دستش رسید و او تنها یک جمله گفت: «پرسپولیسی‌ها! برید خونه‌هاتون»

دعوای کی‌روش و برانکو

و این گونه شد که هفت بازیکن پرسپولیسی تیم ملی بعد از صرف ناهار، چمدان‌های‌شان را بستند و به سمت وطن راهی شدند. البته در این میان مطمئناً بازیکنان پرسپولیس چک و چانه‌ای هم با کی‌روش زده‌اند و برای مثال گفته‌اند: «عمو کارلوس این دفعه رو کوتاه بیا، حالا برانکو یه چیزی گفته، دفعه بعد با خودمون میاریمش اونم دو کیلو اضافه کنه دیگه اعتراض نمی‌کنه، آخه دبی رو ول کنیم کجا بریم این وقت سال؟» که به طور حتم کی‌روش به این راحتی‌ها بیخیال نمی‌شود. هر چند برخی چهره‌ها گفتند شاید تا پایان زمان سرمربیگری کارلوس در تیم ملی فوتبال ایران یا برانکو در تیم پرسپولیس، دیگر از بازیکنان قرمزپوش پایتخت برای حضور در تیم ملی دعوت نشود و کاسه کوزه‌های این جدال بر سر بازیکنان ملی پوش پرسپولیس بشکند اما مطمئنا کی‌روش نمی‌تواند روی اسم بازیکنانی مثل سیدجلال حسینی، وحید امیری، رامین رضائیان و ... که شاکله اصلی تیمش را تشکیل می‌دهند خط قرمز بکشد. 

ولی آیا واقعا واکنش کی‌روش به انتقادات برانکو منطقی بوده است؟ یعنی اگر تمام سرمربی‌‌های لیگ برتر ایران به برنامه‌های تیم ملی انتقاد کنند کی‌روش تمام بازیکنان تیم ملی را مرخص می‌کرد و با کادر فنی اردو را برگزار می‌کرد؟ اگر او سرمربی تیم ملی پرتغال بود چنین اردوهایی برگزار می‌کرد؟ و اگر برگزار می‌کرد و زیدان از او انتقاد می‌کرد رونالدو را از تمرینات ملی بیرون می‌کرد یا خودش را به مرخصی می‌فرستادند؟ آیا واقعا بهتر نبود به جای چنین واکنشی پاسخی برای انتقادهای برانکو ارائه می‌داد؟ در حال حاضر اردوی تیم ملی فوتبال بدون بازیکنان پرسپولیس و لژیونرهایش که بالای 90 درصدشان ترکیب اصلی تیم ملی را تشکیل می‌دهند عملاً بی‌فایده است مگر این‌که کی‌روش تفکرات جدیدی برای تیم ملی داشته باشد و می‌خواهد نیمکت ذخیره‌هایش را تقویت کند!

شاید در خوشبینانه‌ترین حالت فقط برای این‌که پرسپولیس در این مقطع زمانی ضرر نکند هفت بازیکن قرمزپوش را مرخص کرده است که البته با توجه به شخصیت جنگجویانه کی‌روش این موضوع بعید به نظر می‌رسد و اگر قصدش خیر بود تمام بازیکنان را مرخص می‌کرد تا هیچ تیم لیگ برتری ضرر نکند.

اما موضوع هر چه باشد نه به نفع باشگاه پرسپولیس است چون ملی پوشانش تا اردوهای بعدی هر شب کابوس از دست دادن پیراهن تیم ملی را می‌بینند و نه به نفع تیم ملی که با این لجبازی‌ها حمایت‌های مردمی و رسانه‌ای خود را از دست می‌دهد و در مسیر جام جهانی 2018 روسیه با چالش‌های جدیدی روبرو می‌شود.

برچسب ها
دعوای کیروش و برانکو
برانکو ایوانکویچ
کارلوس کیروش
اردوی تیم ملی فوتبال ایران در دبی
نظرات کاربران
کد امنیتی
Somaye
Somaye
٩٥/١٠/١٥
٢
٢
ای بابا 😒😞😮 براشون پاندا هدیه ببرن آشتی کنن🐼😆
mamzi
mamzi
٩٥/١٠/١٥
١
٠
نه بابا :D پاندا ارزشش خیلی بالاس
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/١٠/١٥
١
٠
مثل بچه ها رفتار میکنه ٬ احمقانه اس کارش ٬ آدمای کوچیک این کار و میکنن
mamzi
mamzi
٩٥/١٠/١٥
١
٠
واقعا کارهاش غیرمنطقیه
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٥/١٠/١٥
٢
٠
وقتی عادل قانع شده دیگه حرفی نمیمونه!
mamzi
mamzi
٩٥/١٠/١٥
١
٠
دقیقا! سابقه نشده کسی بتونه عادل رو قانع کن
نوروز
نوروز
٩٥/١٠/١٥
١
٠
با اینکه یه پرسپولیسی چند آتیشه ام ولی همیشه طرفدار تیم ملی بودم و مربی اون. کلاس مربی تیم ملی جهانی است و قابل احترام ولی چند مدتیه واقعا حالم از کارای بچه گانه اش به هم میخوره. شده مایلی کن دوم. شده یه بچه لوسی بی خود که تا یکی بهش میگه چرا سریع هرچی دستش هست میزنه زمین و گریه می کنه.
mamzi
mamzi
٩٥/١٠/١٥
١
٠
موضوع همینه که تمام طرفداران پرسپولیس طرفدار تیم ملی هم هستن اما اینجوری مسائل باعث دلخوری میشه. اما خب انگار همین راه و رویه رو می خواد ادامه بده
علیرضا
علیرضا
٩٥/١٠/١٥
٢
٠
آقا فقط پرسپولیس قهرمان بشه، بقیش مهم نیست :خخخخخخ
mamzi
mamzi
٩٥/١٠/١٥
١
٠
اگه بذارن آره :)) ♥
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٠/١٥
٧
٠
بعضیا سیستمشون این مدلیه، وقتی یک پله از نفر پشت سری بالاتر ایستاده باشن، اعتقادشون این میشه که " من بیشتر میفهمم! من زورم زورتره، شما صبت نکن -_- ". یک اینطور آدمایی فکر نمیکنم بیشتر از دو حالت تو تنظیماتشون وجود داشته باشه، یا باشن و کسی اشاره ای به وجود ابروی بالای چشمشون نکنه یا کلا نباشن.
mamzi
mamzi
٩٥/١٠/١٥
٢
٠
دقیقا، و انگار دوست ندارن کسی وارد قلمروشون بشه و یا حتی انتقاد بکنه
صالح یعقوبی
صالح یعقوبی
٩٥/١٠/١٦
١
١
محمد رضا گفتی آنچه که باید میگفتی... یکی از روزنامه ها تیتر خوبی زده بود و فوتبال رو «بد سرپرست» و بازیکنان پرسپولیس رو فرزند طلاق معرفی کرده بود! دقیقا حکایت همینه، کی روش به واسطه ی حمایت مردمی و البته نبودن الترناتیو در سطح خودش یکه تازی میکنه و گاهی به غرور مردم توهین، برانکو هم با اینکه حرفهاش از لحاظ منطقی درست بود اما وقتی یه مصاحبه ی خوب داشت نباید فرداش میومد و اون مصاحبه ی سنگین رو انجام میداد، البته برپایی اردو در امارات با اینکه وزاذت خارجه هم یک بار باهاش مخالفت کرده بود کار درستی نبود، اونچه که گمشده ی این فوتبال هست اینه که همه «منیت» دارن و فکر میکنن باید حرف شخص شخیص خودشون بر کرسی بشینه وگرنه خیلی بده، این غرور کاذب رو تو دعوای رحمتی با منصوریان و خرمگاه میبینیم تا دعوای برانکو کی روش. کاش روزی برسه که مهم «هدف» باشه. آقا دمت گرم و قلمت روان....
mamzi
mamzi
٩٥/١٠/١٨
٠
٠
قربونت صالح جان، کلا هدف اصلی فراموش شده و خصومت های شخصی جاشو گرفته. بله درست میگی.موفق باشی