با بهترین اپلیکیشن آموزش زبان آشنا شوید
آموزش زبان با نرم افزار memrise

با بهترین اپلیکیشن آموزش زبان آشنا شوید

نویسنده : محمد اخلاقی

شاید در زمان قدیم بهترین راه برای آموختن یک زبان خارجی، مراجعه به کلاس‌های زبان و شرکت در کلاس‌های طولانی مدت بود. کمی بعد از آن ورک شاپ‌های گروهی و مکالمه محور بیشتر مد نظر مردم قرار گرفت. اما امروزه در عصر ارتباطات، زبان آموزی هم دست خوش تغییراتی شده است. با جیم همراه باشید را یکی از بهترین نرم افزارهای آموزش زبان را بهتر بشناسید.

در حال حاضر اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌های فراوانی برای آموزش زبان طراحی شده‌اند. وب سایت‌هایی نظیر  duolingo ، rosetta stone و... همگی در حال ارائه چنین خدماتی هستند. مشکل بیشتر این سایت‌ها عدم پشتیبانی از زبان فارسی و یا غیر رایگان بودن‌شان است. در این میان اما وب سایت و اپلیکیشن موبایلی Memrise منحصر به فرد است. کافی ست یک بار فضای این سایت را تجربه کنید تا گرفتارش شوید. آموزش زبان در این سایت و اپلیکیشن، همانند یک سرگرمی لذت بخش است. در حقیقت متخصصان فعال در این شرکت تلاش کرده‌اند تا زبان آموزی را با شیوه‌ای علمی و جذاب ارائه کنند. 

memrise بهترین اپلیکیشن آموزش زبان آشنا

شیوه کار در سایت بسیار ساده است، ابتدا با مراجعه به این آدرس ثبت نام می‌کنید و زبان مبداتان را انتخاب می‌کنید. (یا اپلیکیشن را از این آدرس از کافه بازار دانلود کنید و به سادگی ثبت نام کنید) بعد از آن زبانی که می‌خواهید بیاموزید را انتخاب خواهید کرد. سپس بسته‌های آموزشی -که هرکدام را می‌توانید به چشم یک کتاب نگاه کنید- در نسخه‌های گوناگون و با سطوح مختلف برای آموزش وجود دارند که می‌توانید مناسب‌ترین‌شان را انتخاب کنید و بیاموزید. ویژگی خوب این وب سایت تعاملی بودن و گستردگی زبان‌های موجود در آن است، از انگلیسی و فرانسوی و ژاپنی گرفته تا چینی و کره ای و اسپانیایی، همه جور زبانی را می‌توانید در این وب سایت بیاموزید.

memrise بهترین اپلیکیشن آموزش زبان آشنا

پس از انتخاب هر درس، متوجه می‌شوید که دروس به بخش‌های کوچکتری تقسیم شده‌اند، و کلمه به کلمه آموخته می‌شوند و با شیوه جعبه لایتنر کلمات آموخته شده مجددا مورد سوال قرار خواهند گرفت تا مطمئن شوید که کلمات در حافظه بلند مدت شما جا خوش کرده‌اند. جالب اینجاست برای آموختن هر کلمه، تصویری که تداعی کننده آن کلمه باشد هم در کنارش قرار گرفته تا حافظه تصویری و منطقی هر دو به کمک شما بیایند. شما می‌توانید تصویر دیگری را خودتان آپلود کنید و در کنار کلمه قرار دهید تا کلمه به شکل بهتری در خاطرتان نقش ببندد. هر کلمه پس از آموخته شدن ملنند یک بذر کاشته شده می‌مانند که با آبیاری به شیوه یادآوری تبدیل به گل خواهد شد. گل‌ها در حقیقت کلماتی هستند که در حافظه بلند مدت شما ذخیره شده‌اند.

memrise بهترین اپلیکیشن آموزش زبان آشنا

البته Memrise محدود به آموزش زبان نیست و دروس دیگری همچون هنر و تاریخ و... هم در آن یافت می‌شود. همچنین شما خودتان می‌توانید در این سایت یک آموزش جدید طراحی کنید و در اختیار دیگران قرار دهید تا آن‌ها دروسش را بیاموزند. با آموختن هر کلمه و هر درس، اعتبار شما در وب سایت افزایش پیدا می‌کند و Badge دریافت می‌کنید. بج‌ها در حقیقت یک‌جور نشان لیاقت هستند که وب سایت به شما می‌دهد و نشاندهنده میزان پشتکار و زبان آموزی شما به دیگران خواهد بود. فضای اجتماعی کوچکی در سایت Memrise وجود دارد که در آن می‌توانید دروس مورد مطالعه و میزان پیشرفت دوستان‌تان را ببینید. با این شیوه انگیزه می‌گیرید که بیشتر درس بخوانید و با منابع بهتر از طریق دوستانتان آشنا شوید.

memrise بهترین اپلیکیشن آموزش زبان آشنا

فضای آموزش وب سایت و اپلیکیشن ممرایز کمی با هم متفاوت است. برخی از افراد وب سایت را می‌پسندند و برخی دیگر اپلیکیشن را. خوبی کار این‌جاست که آموختنی‌های شما در صورت اتصال به اینترنت در گوشی و وب سایت سینک می‌شوند و یکی خواهند شد. البته اپلیکیشن گوشی یک مزیت دارد که با دانلود درس می‌توانید دروس را به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت خوانید و بعدا با اتصال به اینترنت اطلاعات خوانده شده را در سرور ثبت کنید و مثلا روز بعد ادامه درس را از پشت سیستم کامپیوتری مطالعه کرد. اگر تاکنون از این وب سایت استفاده نکرده‌اید، حتما همین الان به این آدرس مراجعه کنید و با ثبت نام و نصب اپلیکیشن زبان مورد نظرتان را بیاموزید.

آدرس دانلود اپلیکیشن اندرویدی: https://cafebazaar.ir/app/com.memrise.android.memrisecompanion/?l=fa

برچسب ها
اپلیکیشن رایگان آموزش زبان
اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه
اپلیکیشن آموزش زبان اسپانیایی
اپلیکیشن آموزش زبان ژاپنی
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
بایرام
بایرام
٩٥/١٠/١١
١
٠
کاش لینک های قابل کلیک رو با رنگ دیگه بذارید که مفهوم تر باشه.من تا موس رو نبردم روشون متوجه نشدم
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٥/١٠/١٢
٢
٠
ایشالا مسئول سایت درست می کنه 👌👌
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٥/١٠/١١
١
٠
خیلی هم عالی آقا دم شما گرم :) فقط تلفظش رو برای بعضی کلمات ادا میکنه! باید کار خاصی کرد؟
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٥/١٠/١٢
٢
٠
بستگی داره چه درسی رو انتخاب کرده باشید. بعضی از دروس که توسط خود سایت طراحی شدن به صورت کامل فایل صوتی دارن، اما برخی از دروس که مردم درستشون کردن کامل نیستن. 🤓🤓🤓
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٥/١٠/١١
١
٠
چه جالب، بعد میشه با زبان دست و پا شکسته انگلیسی کار رو جلو برد برای یاد گرفتن این زبان؟ مرسی بابت معرفیش
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٥/١٠/١٢
١
٠
بله کاملا میشه. هم درس گرامر داره هم دروس لغت. تکیه اش بر افزایش دایره لغت و خوب شنیدنه. من که واقعا راضی ام ازش و حدود یکساله استفاده می کنم. 😇😇😌😌
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٥/١٠/١٣
١
٠
خب الان که تب یاد گرفتن زبان انگلیسی در من بیدار شده چرا این اپلیکیشن انگلیسی نداره خب؟ من اپلیکیشین رو از همینجا دانلود کردم😐
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٥/١٠/١٣
٠
٠
چرا انگلیسی داره. پیشنهاد می کنم برای ثبت نام و انتخاب درس از طریق سایت اقدام کنیم و در قسمت courses به راحتی زبان مبدا و مقصد رو اونجوری که میخواین تنظیم کنید.
a_a
a_a
٩٥/١١/٠١
٠
٠
واقعا عالیه من ک دارم انگلیسیم تقویت میکنم باهاش ودوره زبان فرانسه رو هم شروع کردم امیدورام تاجاهای خوب پیش برمو نصفه ولش نکنم..