پشت پرده درگیری رحمتی و منصوریان
کاپیتان استقلال در فصل نقل و انتقالات زمستانی در مسیر خروج از باشگاه قرار گرفت

پشت پرده درگیری رحمتی و منصوریان

نویسنده : علیرضا گرانپایه

آن روزی که دست در دست همدیگر مقابل دوربین‌های عکاسان لبخند می‌زدند، فکرش را هم نمی‌کردند که بعد از گذشت نیم فصل از همکاری‌شان باید این‌گونه مقابل یکدیگر شاخ و شانه بکشند. رحمتی هنوز 6 ماه از امضای قرارداد سه ساله‌اش با استقلال نگذشته که در لیست خروجی این تیم قرار گرفته است. این‌که چرا منصوریان به همین راحتی روی نام کاپیتان و ستاره خود خط قرمز کشیده است، یک سوال مبهم است که برای رسیدن به آن باید خیلی نزدیک‌تر از این حرف‌ها به تیم استقلال بود ولی ما سعی می‌کنیم با توجه به شنیده‌های اخیر به دنبال کلید حل این سوال برویم، هر چه هست احتمالا این دو چهره مطرح آبی‌ها خوب فهمیدند که یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی‌پایان است.

پشت پرده درگیری رحمتی و منصوریان

باخت به سپاهان در آخرین بازی نیم فصل، با توجه به تعطیلات پیش رو، بهترین بهانه برای تغییر در کادر فنی استقلال بود. حالا فکرش را بکنید که در چنین بازی حساسی، علی منصوریان تصمیم می‌گیرد، ستاره درون دروازه‌اش را بیخیال شود و به یک گلر جوان اعتماد کند. خواهشا حرف از دلایل فنی و جوانگرایی آقای سرمربی نزنید که نه تنها باورمان نمی‌شود که خنده‌مان هم می‌گیرد. نگاهی به بازی‌های استقلال تا نیم فصل بیاندازید تا متوجه شوید که اگر همین جناب رحمتی نبود، چه شکست‌هایی گریبان منصوریان را می‌گرفت و احتمالا خیلی زودتر از این‌ها باید راهی خانه میشد. پس مشکل کجاست؟ همه چی از بازی نفت و استقلال در جام حذفی شروع شد یا شاید هم همه چی در بازی نفت و استقلال تمام شد! منصوریان که همان ابتدا فصل اعلام کرد، مهدی رحمتی و خسرو حیدری عصای دست او برای موفقیت در استقلال هستند، خیلی زود عصاهای دست خود را تغییر داد. نتایج و نمایش ضعیف استقلال با اعتراضات شدید کاپیتان استقلال همراه بود، بازیکنی که کم اشتباه ظاهر می‌شد و البته به دلیل کسوتش و داستان عصای دست، خودش را محق‌تر از همه برای اعتراض می‌دانست. رحمتی که بارها حتی در زمین فوتبال هم نشان داده بود، بعد از دریافت گل از حریفان، حسابی داغ می‌کند و به مدافعان تیمش اعتراض می‌کند، چندین بار در محافل گوناگون به ترکیبی که منصوریان برای استقلال انتخاب کرده بود، انتقاد کرد. رحمتی ضعف کادرفنی استقلال را یکی از دلایل عدم موفقیت آبی‌ها دانسته بود، به همین دلیل بدش نمی‌آمد که تغییراتی در ترکیب دستیاران منصوریان ایجاد شود. هرچند این حرف‌‎ها هیچگاه رسانه‌ای نشد ولی مگر می‌شود که اعتراضات کاپیتان استقلال را کسی به گوش سرمربی نرساند؟ منصوریان حالا تصمیم گرفته است که عصای دست خود را عوض کند پس امید ابراهیمی جایگزین رحمتی در جلسات خصوصی بین مربی و بازیکنان پیشکسوت می‌شود تا همه چیز به نقطه بحرانی برسد. 

دقایقی قبل از شروع بازی با نفت تهران در جام حذفی، رحمتی اعلام می‌کند که بیمار است و نمی‌تواند بازی کند. منصوریان، دروازبان جوان را جایگزین می‌کند ولی رحمتی در لحظات آخر تصمیم می‌گیرد که بازی کند ولی شواهد نشان می‌دهد که کاپیتان هنوز درگیر بیماری است تا جایی که به جای آن‌که در حلقه بازیکنان در ابتدا بازی حاضر شود، درون دستشویی‌های ورزشگاه مشغول بوده است! رحمتی که لرز شدید داشته، حتی نمی‌تواند بین دو نیمه به رختکن بیاید و تصمیم می‌گیرد به جای گوش دادن به حرف‌های منصوریان کنار شوفاژ خود را گرم کند. 

باخت در وقت‌های اضافی و حذف از جام حذفی باز هم صدای رحمتی را در‌می‌آورد تا جایی که در راه رختکن حسابی به ترکیب تیم انتقاد می‌کند ولی این بار دستیاران منصوریان ساکت نیستند. محمد خرمگاه که آقای حاشیه نیمکت آبی‌هاست با رحمتی دهان به دهان می‌گذارد تا جایی که می‌گوید اگر رحمتی در ترکیب استقلال با سپاهان قرار بگیرد، دیگر به کارش در باشگاه ادامه نمی‌دهد.

حالا رحمتی مانده است و لیستی که برای اولین بار در نیم فصل لیگ، اسمش در آن جا خوش کرده است. می‌‎گویند اگر رحمتی تعهد کتبی بدهد که دیگر رفتارهای گذشته خود را تکرار نکند، منصوریان بار دیگر او را قبول خواهد کرد ولی آیا کاپیتان مغرور راضی به این کار خواهد شد؟ شاید آقای سرمربی پر انرژی این فصل استقلال بهتر بود به جای استفاده از لغات قلمبه خارجی در کنفراس‌های مطبوعاتی‌اش، از مربیان خارجی حرفه‌ای لیگ یاد می‌گرفت که چگونه فاصله خود را با بازیکنانش حفظ کند. این‌جا یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال است، نه یک باشگاه رفاقتی فوتبال بازی!

برچسب ها
رفتن رحمتی از استقلال
دعوا رحمتی و منصوریان
لیست مازاد استقلال تهران
نظرات کاربران
کد امنیتی
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/١٠/١٠
٠
٠
عجب!!! حیفِ رحمتــی واقعــا!! منصوریان داره اشتباهِ بزرگی مرتکب میشه
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١٠/١٠
٠
٠
بله واقعا، بنظر منم منصوریان داره اشتباه میکنه
Far!de
Far!de
٩٥/١٠/١١
٠
٠
چقد رحمتی حاشیه درست میکنه :/
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١٠/١١
٠
٠
بله متاسفانه رحمتی با اینکه سال ها تونسته خودش را به عنوان یکی از بهترین دروازبانان ایران مطرح کنه ولی نتونسته حواشی اطرافش رو به خوبی مدیریت کنه