پارتی دردسر ساز ژوله!
همه چیز درباره پارتی شبانه امیرمهدی ژوله و شایعات دیگری که امسال سلبریتی‌ها را درگیر حاشیه کرد

پارتی دردسر ساز ژوله!

نویسنده : محمد حسین وکیلی

هر سال خبرهای زیادی در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری پیرامون سلبریتی‌ها می‌بینیم که دروغ‌اند. سلبریتی‌هایی که می‌میرند، پارتی می‌روند، زن سوم می‌گیرند و خلاصه کارهای بی‌تربیتی زیادی می‌کنند. در این بین البته خبرهای جنجالی‌ای هستند که واقعیت دارند. اما تعدادشان بسیار کم است. شایعه جدا شدن بهاره رهنما با پیمان قاسم‌خانی  و یا شایعه طلاق بهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل که تکذیب هم نشد ، شاید از این دست حساب شوند.

اما در چند روز اخیر شایعه‌ای دوباره در فضای مجازی جان گرفته که باعث شد ما هم نیم‌نگاهی به این حاشیه و البته سایر حواشی امسال بیندازیم.

 

بازیگر مشهور در یک پارتی دستگیر شد

خبر اولیه در تاریخ 3 دی ماه از کسی اسم نبرده بود و به شکل  زیر منتشر شد:

اما چند دقیقه بعد خبر تکمیل‌تر شد و نام طنز پرداز با مخفف «الف-ژ» معرفی شد. خب مگر چند تا امیر مهدی ژوله که طنز پرداز  هم باشد در کشور داریم؟! همین کافی بود تا ملت به صفحه ژوله حمله‌ور شوند و حسابی او را به باد انتقاد بگیرند. یکی از دخترش گندم می‌پرسید، یکی می‌گفت خجالت نمی‌کشی خانه‌ات پارتی می‌گیری؟ و یک نفر دیگر هم از الگو بودن او شاکی بود! این‌ها را بگذارید کنار پست اینستاگرامی مهراب قاسم‌خانی بعد از  جشن چلچراغ که نوشته بود «جای کودک فهیم خالی بود» و به نوعی به این حاشیه دامن زد. کودک فهیم ستونی است که ژوله سال‌ها پیش در چلچراغ می‌نوشت.

دو روز بعد، یعنی دیشب 4 دی ماه بالاخره از ژوله خبری پیدا شد. او در اینستاگرامش حدیثی درباره آبروی مومن گذاشته بود. 

واکنش امیر مهدی ژوله به دستگیری در پارتی شبانه

ژوله با این پست هنوز رسما این اخبار را تکذیب نکرده و فقط کمی جریان را آرام‌تر کرده است. هنوز می‌تواند اصل داستان واقعی، اما حواشی آن دروغین باشد و یا کلا همه‌چیز از ابتدا شایعه بوده است. باید دید و منتظر ماند که آخر این داستان چه می‌شود. چون اگر واقعی باشد و ژوله هم از این قضیه به سادگی عبور کند، ناخواسته یا حتی خواسته رسانه‌های کشورمان، قبح مستی در بین سلبریتی‌ها را در کشور شکانده‌اند.

البته ژوله اولین سلبریتی پر حاشیه امسال نبوده...

 

 

بازیگر‌انی که مرگ‌شان شایعه شد

متاسفانه چند بازیگر خوب کشورمان پای ثابت خبرهای مرگ و میر شده‌اند. رضا‌رویگری، محمدعلی کشاورز، جمشید مشایخی و ابوالفضل پورعرب به دلیل کهولت سن و بیماری، معمولا ماهی یک‌بار خبر فوت‌شان منتشر می‌شود. البته یک‌‌بار رضا رویگری حسابی شاکی شد و گفت تا حلوا همه این افراد دروغ‌گو و شایعه‌پراکن را نخورم، نمی‌میرم!

اما امسال یک خبر مرگ عجیب داشتیم. آن هم بر ضد روال معمول. خبر این‌گونه بود که مجری شبکه ورزش در برنامه زنده تلوزیونی مدعی شد که احسان علیخانی فوت کرده. این‌که یک مجری در برزیل یک شایعه را از نهاد اطلاع رسانی رسمی جمهوری اسلامی منتشر کند واقعا عجیب و احمقانه‌ است. بعد از این قضیه شبکه‌های اجتماعی بودند جور صدا وسیما را کشیدند و خبر به سرعت تکذیب شد. هر چند که مادر علیخانی به بیمارستان رفت و خودش هم حسابی با مشکلات تکذیب خبر مرگش دست‌وپنجه نرم کرد.

 

پارتی سعادت‌آباد و حضور 7 بازیگر معروف

یکی از جنجالی‌ترین شایعه‌های امسال حضور 7 بازیگر با نام‌های «الف-ح» ،«ن-خ»، « ک-د »،«م-الف»، « ح-ن »،«آ-ج»، «س-ق»، «الف-ع»،« م-م» در پارتی شبانه سعادت‌آباد بود. البته نام‌هایی که در رسانه‌های ایران مخفف ذکر شده در شبکه‌های ماهواره‌ای کامل برده شد. بعد از این جریان تقریبا همه مظنونین به این شایعه پاسخ دادند به جز یک زوج هنری که نه تکذیب و نه تایید کرد. 

واکنش حسام نواب صفوی

واکنش سحرقریشی

واکنش مریم امیر جلالی (خدایی اصلا بهش پارتی رفتن می‌خوره؟)

واکنش مهناز افشار

آرام جعفری هم با یک مصاحبه صوتی حضورش در این پارتی را تکذیب کرد

 

شایعه ازدواج بنیامین و بهاره افشاری

تقریبا یک‌سال بعد از فوت نسیم حشمتی (همسر بنیامین) پست‌هایی نسبتا عاشقانه او شروع شد و همین باعث شد رسانه‌ها شاخک‌های‌شان را تیز کنند و به ‌دنبال یار بنیامین باشند. اما یک‌باره خبرگزاری تسنیم با انتشار خبر ازدواج بنیامین با بهاره افشاری همسر احتمالی بنیامین را پیدا کرد. که البته دروغ محض بود و چند روز بعد توسط هر دو هنرمند تکذیب شد. هر چند این تکذیب با کمی تاخیر همراه بود و علت این تاخیر هم مشخص نشد. بنیامین در صفحه اینستاگرامش عکسی منتشر کرد و نوشت: «آقای تسنیم(!) شما دیگه چرا ؟ # مگه تو هم از این سایت‌های زردی ؟ # ما فکر می‌کردیم شما یه فرقی با بقیه می‌کنی (حداقل در مورد صحت اخباری که منتشر می‌کنی!) # حالا خودت بگو این دروغ آیا انسانیه یا دینی؟ # مرگ بر شایعه»

شایعه ازدواج بنیامین و بهاره افشاری

 

عکس‌های لو رفته بهرام رادان

همین یکی دوماه پیش هم عکس‌های لورفته عروسی بهرام رادان در آمریکا منتشر شد که واقعا خنده‌دار بود. چون چند ساعت بعدش مشخص شد که این عکس، صحنه‌ای از فیلم جدید بهرام رادان به نام «پولاریس» به‌ کارگردانی «سودابه مرادیان» است. کسانی که این عکس را منتشر کردند مشخصا می‌خواستند دروغ بگویند و یا سواد حضور در فضای مجازی را نداشتند چون فقط کافی بود به سایت IMDB سر بزنند و از این قضیه سر در بیاورند.

عکس‌های لو رفته بهرام رادان

پوستر فیلم جدید بهرام رادان

 

شایعات تمام می‌شود؟

شبکه‌های اجتماعی بی‌پدر و مادرند! یعنی هر کسی می‌تواند هر چیزی را بگوید و آخر سر هم به کسی پاسخگو نباشد. تا یک‌سال پیش فقط شبکه‌های اجتماعی درگیر دروغ‌ها بودند و البته بعضی مجلات خاص. اما الان سوژه‌یابی رسانه‌ها و روزنامه‌های رسمی‌کشورمان هم در فضای مجازی انجام می‌شود و بارها دیده‌ایم که رسانه‌ها چقدر راحت گول خورده‌اند و خبر کذبی که در تلگرام منتشر شده را به عنوان یک خبر رسمی منتشر کرده‌اند. البته آن‌ها هم ناگریزند، اگر به موج‌های فضای مجازی نپردازند حسابی عقب می‌افتند و اگر بخواهند صددرصد از خبر مطمئن شوند حسابی زمان‌بر و گاهی اوقات نشدنی است. شاید این مشکل از فرهنگ مردم ما باشد که بیش از اندازه دنبال حواشی‌اند و شاید هم فضای مجازی همین است و قرار نیست همیشه همه چیز خوب باشد.

برچسب ها
دستگیری امیر مهدی ژله در پارتی مختلط
واکنش ژوله به دستگیری در پارتی
شایعه مرگ بازیگران
شایعه طلاق چهره های معروف
عکس های ازدواج بهرام رادان
نظرات کاربران
کد امنیتی
عظیم
عظیم
٩٥/١٠/٠٥
١
٤
گر نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها....!!!
mhv
mhv
٩٥/١٠/٠٥
٤
١
البته این حرف همیشه درست نیست. این رو هم در نظر بگیرید اصلا بر فرض مثال کسی شراب خواره، تا زمانی که تو خونش باشه و اعلام عمومی نکنه شرعا کسی نمی تونه از خفای اون فرد حرف بزنه مگر این که خفا نباشه
گل برگ :)
گل برگ :)
٩٥/١٠/٠٥
١
٠
جناب عظیم!اومدیم و اون چیزک هم مردم الکی ساختن که چیزها بگن! شما تضمین میکنین؟ ای بابا...
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/١٠/٠٥
١
٠
عجب!! واقعا بهاره رهنما از شوهرش جدا شد؟؟؟ عه عه اینا الگوی مردمن؟! ممناااانم آقای نویسنده :)
mhv
mhv
٩٥/١٠/٠٥
٢
٠
ممنون:) بحث الگوسازی کلا یک مقوله پیچیده اس تو همه فرهنگ ها مخصوصا تو کشور ما که فرهنگ با دین آمیخته شده . ولی خب نمی شه از این قضیه گذشت که سلبریتی اتوماتیک الگو میشه
گل برگ :)
گل برگ :)
٩٥/١٠/٠٥
٠
٠
عجب!!!
م-نص
م-نص
٩٥/١٠/٠٥
١
١
محمد حسین دمت گرم:)جامع و کامل بود:)البته کامل تر هم می تونست باشه که فضای سایت پاسخگو نیست:)امیدوارم موفق باشی
mhv
mhv
٩٥/١٠/٠٦
٠
٠
سلام؛ ارادت
م-نص
م-نص
٩٥/١٠/٠٥
٠
٠
می ترسم فردا روز برا منه محبوبم شایعه بسازن خخخ هر کس اسمی از سقف ببره من حلالش نمی کنم خخخ
سارا
سارا
٩٥/١٠/٠٦
١
٠
اصلا یادداشت خوبی نبود به نظر من. ضمن اینکه در کل، چقدر اسف باره که مردم نمی تونن درک کنن هر کس مسئول زندگی خودشه. مهمونی تو خونه خودشم باید بره اجازه بگیره؟! عجب روزگاری داریم!
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/١٠/٠٩
١
٠
طرف اومده بازیگر شده ماهم بازیاشونو ببینیم و لذت ببریم اینک کجا ميره کی ميره چی میخوره شخصیه دیگ