سبز چمنی؛ رنگ سال 2017
همه چیز درباره رنگ سال 2017 به انتخاب پنتون

سبز چمنی؛ رنگ سال 2017

نویسنده : مریم شیعه زاده

همین چند ماه پیش بود که سایت‌های مختلف داخلی و خارجی رنگ سال 2017 را اعلام کردند. رنگی بین خاکستری و بنفش که به اشتباه برخی از آن‌ها نوشته بودند رنگی بین یاسی و بنفش است. خبر آن‌قدر گسترده شد که حتی تعدادی از خبرگزاری‌ها هم این خبر را منتشر کردند اما حالا با فاصله چندماه رنگ دیگری به عنوان رنگ سال بر سر زبان‌ها افتاده است! اعلام دو رنگ برای سال 2017 کمی عجیب بود که با سر زدن به منابع خارجی می‌شد فهمید رنگ سالی که با تاخیر اعلام شد صحیح است. در واقع اعلام رنگ خاکستری و بنفش توسط کمپانی بنجامین‌مور انجام شد که کمتر سایتی به این نکته اشاره کردند. همه این‌ها در حالی بود که‌ این کمپانی و چندین کمپانی دیگر نظیر شروین ویلیامز، بیهن و گلیدن هم هر ساله رنگ منتخب‌شان را اعلام می‌کنند اما کمپانی پنتون است که حرف نهایی را می‌زند. حالا پنتون رسما پرونده رنگ سال را بسته است! 

رنگ سال 2017 کمپانی بنجامین مور

 

سبز طبیعت؛ رنگ سال 2017

حالا سبزی به رنگ طبیعت (شما بخوانید سبز چمنی) به عنوان رنگ سال 2017 اعلام شده است. رنگی که در نگاه اول متوجه می‌شوید زرد آن، بیش از رنگ آبی‌اش است. این رنگ تا حدودی انتقال‌دهنده حس تازگی و تداعی کننده طبیعت و زیبایی‌های آن است. این رنگ گیرایی عجیبی دارد و امروز که همه ما درگیر زندگی شهری شده‌ایم؛ می‌تواند پیوند مجددی میان ما و طبیعت باشد. مدیر اجرایی موسسه پینتون گفته این رنگ را انتخاب کرده‌اند تا 2017 محیط اجتماعی و سیاسی شاد و پر سر و صدایی داشته باشیم! آخرین باری که رنگی با پایه‌ی سبز به عنوان رنگ سال انتخاب شد، سال 2013 بود. رنگ سبز زمردی که اگر پیگیر اخبار مد و برند بوده باشید، باید این رنگ را به خاطر بیاورید.

رنگ سال 2017

 

رنگ سال برای چه کسانی مناسب است؟ 

رنگ سال 2015 که عنابی یا همان شرابی خاکی بود، از رنگ‌هایی محسوب می‌شد که برای همه افراد و با هر رنگ پوستی مناسب بود اما در دو سال اخیر می‌توان گفت که رنگ‌های اعلام شده این خاصیت را ندارند. برای مثال رنگ سبز روشن و چمنی چندان مناسب افرادی نیست که کمی چاق هستند و یا پوست‌ تیره‌تری دارند. چرا که این رنگ، برخلاف رنگ‌های تیره، چاقی را نمی‌پوشاند و پوست تیره را تیره‌تر نشان می‌دهد. 

روی هم رفته درست است که انتخاب این رنگ حال و هوای جامعه را عوض می‌کند و آدم دوست دارد با جامعه همرنگ شود اما یادتان نرود که هدف از اعلام رنگ سال تنها منفعت اقتصادی است، پس پیش از خرید لباس‌هایی به رنگ سال، بد نیست کمی آن‌ها را بالا و پایین کنید. با آگاهی تصمیم بگیرید و رنگی متناسب با اندام و چهره‌ خودتان انتخاب کنید. 

 

مکمل‌های رنگ سال را بشناسید! 

این‌جا قسمت خوب ماجراست! همه ما می‌دانیم که بهتر است به جای استفاده از یک رنگ واحد، به سراغ مکمل‌هایش هم برویم. رنگ‌ها زمانی که در کنار مکمل‌شان قرار می‌گیرند، زنده‌ترند. در واقع تحرک ایجاد می‌کنند و درخشان‌تر به نظر می‌رسند. درست مثل این‌ که یک گل سرخ به تنهایی زیباست اما زمانی که لا‌به‌لای برگ‌های سبز رنگ قرار می‌گیرد، چندین برابر جذاب‌تر به نظر می‌رسد. رنگ امسال را می‌توانید با دو گروه از رنگ‌ها هماهنگ کنید.

گروه اول رنگ‌هایی هستند که هنگام قرار گرفتن درکنار رنگ امسال ترکیب هیجان‌انگیزتری به شما می‌دهند. که عکس زیر آن‌ها را نشان می‌دهد

مکمل‌های رنگ سال 2017

و گروه دوم رنگ‌هایی هستند که کنتراست کمتری ایجاد می‌کنند. البته همه به جز سرخابی! همان‌طور که می‌دانید مکمل رنگ سبز، قرمز است. حال که سبزمان کمی روشن‌تر از حالت معمول است، باید قرمز را هم روشن‌تر به کار برد. پس سرخابی را جایگزین قرمز کنید. 

مکمل‌های رنگ سال 2017

چیدمان دکوراسیون به کمک رنگ سال 2017

رنگ سال 2017 در دکوراسیون خانه

رنگ سال 2017 در دکوراسیون خانه

برچسب ها
رنگ سال 2017 چیست؟
سبز چمنی
رنگ سال کمپانی پنتون
رنگ سال 96
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/١٠/٠٢
١
٠
سبز سبزه دیگه :| چرا انقدر خانما خودشونو درگیر جزئیات رنگ می کنن؟؟
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٥/١٠/٠٣
٠
٠
من همین نظرو درباره ماشین و گوشی دارم =)))))) اولی 4 تا چرخ داره دیگه, دومی هم زنگ میزنه اینور اونور!
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/١٠/٠٣
٠
١
پس خوش به حال محمدحسین! بخواد براتون کادو گوشی و ماشین بخره، یه پیکان می خره با نوکیا 1100 !
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/١٠/٠٢
٠
٠
واااااااااااااای چقد من این رنگا دوست دارم :) چی میشد اون خونه خونه ما بود خونه دومی
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٥/١٠/٠٣
٠
٠
ولی من ترجیح میدادم رنگ سال همون بنفش و خاکستری بنجامین مور بود :|
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/١٠/٠٤
١
٠
من که اصن تو وادی مـد و رنگ سال نیستم..به نظرم هرچی عشقتونه همون خوبه :) ممنااانم :}
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٥/١٠/٠٤
٧
٠
اما بعضی وقت ها اونقدر رنگ سال خاص و دوست داشتنی که ناخودآگاه جذبت میکنه :) ب نظرم رنگ پارسال عجیب این خاصیت رو داشت :)
Hamilton
Hamilton
٩٥/١٠/٠٤
٠
٠
اگر داخل تلگرام رنگ آخر رو میگذاشتید ؛اینقدر دیتای بیخودی برای دانلود مجدد همه رنگ ها مصرف نمیشد؛ ضمن اینکه داخل تلگرام آرشیو میموند نه اینکه اسکرین شات این ور رو با اونور همراه کنیم.
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٥/١٠/٠٥
٠
٠
حتمن پیام تون رو به مدیر کانال می رسونم :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٠/٠٤
٠
٠
من که اصلا دنبال رنگ مد سال نیستم -_- خوشم نمیاد شبیه بقیه بشم :ی
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٥/١٠/٠٥
٠
٠
چه متفاوت! =))))))