برق مهران همه را گرفت!
درباره مهران مدیری و انتقاد جنجالی‌اش علیه مسئولان دولت

برق مهران همه را گرفت!

نویسنده : سیده محبوبه عظیم زاده

یکی از افرادی که در چند روز اخیر نامش در شبکه‌های مجازی، زیاد دهان به دهان چرخید و باعث شد کلی کامنت و توئیت، چه در مخالفت با او و چه در موافقتش، روانه شبکه‌های مجازی شود مهران مدیری بود. تا همین چند روز گذشته که موضوع حق طلاق نقل محافل شده بود و این‌که چرا مردی که حق طلاق را به زنش داده است باید تا این حد مظلوم نشان داده شود. به تازگی هم که حرف و حدیث‌ها سر این قضیه است که چرا مهران مدیری باید در برنامه‌اش اینقدر جناحی عمل کند و کلی حرف و تیکه بار دولت یازدهم و عملکردش بکند. اما آیا واقعا مهران مدیری جناحی عمل کرده و علیه طیف خاصی صحبت کرده؟ آن هم با سابقه‌ای که همه ما از او در ذهن داریم؟ بیایید یکبار قضیه را از اول مرور کنیم.

مهران مدیری

 

ماجرا از کجا شروع شد؟

ماجرا بعد از پخش برنامه این هفته دورهمی شروع شد که با موضوع «شجاعت» روی آنتن رفت. اما قسمتی که بیش از همه جنجال به پا کرد و درواقع کلی حرف و حدیث پیش آورد چه بود؟ مهران مدیری در بخش پایانی برنامه گفت: «...اگر دل و جرات ندارین، چرا پست‌هایی رو می‌گیرین که انجام وظایفش دل و جرات می‌خواد، تو که نمیتونی بترمگ خونه‌‌ات!»

 

واکنش‌های مردمی

همین یکی دو دقیقه حرفی که زده شد کافی بود تا سیر حرف و حدیث‌ها، حالا چه کسانی که با او موافق بوده‌اند و چه کسانی که مخالف، راهی شبکه‌های اجتماعی شود. بخشی از این حرف‌ها را باهم بخوانیم:

- مهران مدیری داره به برجام تیکه میندازه.

- مهران مدیری توی دورهمی تیکه سنگینی به ظریف انداخت.

- جامعه رو از خودت روگردون کردی به چه قیمتی؟

- آقای مدیری واقعا خیلی شجاعی.

- قبلا هم می‌گفت. شب‌های برره، مرد هزارچهره، قهوه تلخ، ببخشید شما و ...همه کارهاش نقد کرده. این دولت و اون دولت هم براش فرقی نداشته.

- حرف‌های مدیری رو باید با طلا نوشت حرف دل مردم رو میزنه.

- میگه قبلنا جرأت داشتن حالا به جاش سازش می‌کنند. ایشون جرأت رو چطوری معنی می‌کنند؟! کی بره بتمرگه تو خونه؟!

- مهران مدیری یه بار میاد حقوق زنان مسخره میکنه یه بار میاد میگه باید با دنیا سر سازش نداشته باشی یا بتمرگی تو خونه. تپه نمونده آباد نکرده باشه!

جالب است بدانید ماجرا به همین جا ختم نشد و آن‌هایی که دست به کمپین راه انداختن‌شان خوب بود سریع وارد عمل شدند و علیه مهران مدیری کمپین‌هایی هم راه انداختند. آن قدر حرف‌ها جناحی و سیاسی شد که ایسنا هم وارد بازی شد و گزارشی از برنامه دورهمی کار کرد. این هم بخشی از گزارش ایسنا که در این رابطه منتشر شده است:

«اعتراض مردم در شبکه‌های اجتماعی تا آن‌جا ادامه یافته که حتی کمپین‌هایی علیه مدیری به راه افتاده و تعداد اعضای آن نیز رو به افزایش است. بسیاری معتقدند که اگر باید صدا و سیما تریبون منتقدان هم باشد، چرا این تریبون در اختیار افراد یا هنرمندان با نگاه‌های متفاوت قرار نمی‌گیرد؟»

 

مهران مدیری وارد می‌شود

این واکنش‌ها و جبهه گیری‌ها به حدی زیاد شد که مهران مدیری هم دیگر ترجیح داد ساکت ننشیند و خلاصه نسبت به تمام این حواشی واکنش رسمی نشان داد و در نهایت روابط عمومی برنامه دورهمی از طرف او این متن را منتشر کرد: 

واکنش مهران مدیری به حواشی انتقاد جنجالی‌اش

 

مهران مدیری از گذشته تا به الآن

همه ما کم و بیش با سابقه فیلمی و فکری مهران مدیری آشنایی داریم. چه آن زمانی که مرد هزار چهره‌اش را نشان داد و حس رضایت همه گل کرد و برایش به‌به و چه‌چه راه انداختند.

 چه آن زمانی که شب‌های برره را ساخت و کارش به توقیف کشید!

 و چه آن زمانی که قهوه تلخش را در شبکه نمایش خانگی به مردم عرضه کرد.

 و چه الآن که دورهمی‌اش روی آنتن است. مهران مدیری همیشه حرفش را زده و انتقادش را کرده. این دولت و آن دولت و این جناح و آن جناح هم نداشته. فقط کمی شیوه‌اش را عوض کرده! در گذشته با سریال‌ها و روایت‌های داستانی‌اش حرف‌هایش را می‌زد اما در دورهمی در قالب یک برنامه گفت‌وگو محور ظاهر شده و به طور مستقیم حرف‌هایش را برای مخاطبانش می‌زند و چه بسا دلیل این جبهه گیری‌ها و هجمه‌هایی که از هر سو علیه او و برنامه‌اش به راه افتاده همین مستقیم صحبت کردن‌هایش باشد.

برچسب ها
تکه مهران مدیری به ظریف در دورهمی
بتمرگ توی خونت
انتقاد تند مهران مدیری به سازش کاری دولت
انتقاد جنجالی‌اش مهران مدیری در دورهمی
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٨
٤
٠
در مورد بحث حق طلاق زیاده روی شده بود ولی به هر حال مهران مدیری برای منه طرفدار یک شخص خیلی خیلی بزرگ و شریفه :) مثلا از نظر من مهران مدیری با سیگار کشیدن جلوی آدم هایی که حد خودشون رو نمی دونستن، نشون داد براش مهم نیس کی چی میگه، من از کسی نمی ترسم، یا وقتی که سر اون بنده خدا رو تراشید باز هم ناراحت نشدم ، چون اگر یک نفر توی این جامعه پای حرفی که میزنه بمونه هیچ کس جرات نمیکنه دروغ بگه و من من کنه!! چون میدونه باید پای حرفش واسته و اگر نایسته سرشو با شماره 4 میزنن!! می دونم ایشون دستش خیلی بستس وگرنه تمام آدم ها و اقشاری که اشتباه می کنن رو خیلی راحت تر، صریح تر و بی رحمانه تر و بی سانسورتر مورد انتقاد قرار می داد، کاری که یک طنز پرداز واقعی باید انجام بده. راستش ما توی سینمای ایران آدم های زیادی داریم که سعی می کنن مردم رو بخندونن اما هیچ کدومشون طناز نیستن، درواقع روی لودگی اسم طنز گذاشتن!!! " ممنون از مطلب خوبت محبوبه بانو "
محبوبه عظیم زاده
محبوبه عظیم زاده
٩٥/٠٩/٣٠
١
٠
حدس میزدم اینجا ببینمت الهام :)) من فقط به نوبه خودم میتونم بگم امیدوارم از مهران مدیری دوباره کارهایی مثل مرد هزار چهرش و ببینم نه چیزایی مثل درحاشیه و دورهمی!
مسعود
مسعود
٩٥/٠٩/٢٨
٠
٠
حقیقت تلخه مخصوصا جایی بگنش که اکثریت شیرینی دوست دارن.
محبوبه عظیم زاده
محبوبه عظیم زاده
٩٥/٠٩/٣٠
١
٠
تا تلخ چی باشه... تا شیرینی چی باشه... تا حقیقت چی باشه...!!
٩٥/٠٩/٢٨
٠
٠
حرف حق تلخه .شهريار
محبوبه عظیم زاده
محبوبه عظیم زاده
٩٥/٠٩/٣٠
٠
٠
👆👆👆
دمت گرم مهران مدیری
دمت گرم مهران مدیری
٩٥/٠٩/٢٩
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگزاریم
لیلی
لیلی
٩٥/٠٩/٢٩
١
١
ههههه
محبوبه عظیم زاده
محبوبه عظیم زاده
٩٥/٠٩/٣٠
٠
٠
منم سپاسگزارم خداوکیلی :-D ;-)
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/٠٩/٢٩
٠
١
مطلب خوبیه ممنااانم :}
محبوبه عظیم زاده
محبوبه عظیم زاده
٩٥/٠٩/٣٠
١
٠
مرسی.
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٥/٠٩/٢٩
٠
١
تلویزیون جایی که به نفعش هست طرف رو نگه می داره... کلا این روزا همه مهرانا دارن پاچه خواری می کنن