نمایش مایه‌داری با آب معدنی 60 هزار تومانی!
اگر پولدار باشید، چطور خرج می کنید؟

نمایش مایه‌داری با آب معدنی 60 هزار تومانی!

نویسنده : الهام حبشی

این روزها لابه لای خبرهایی که می‌خواندم، دو خبر وجود داشت که در عین تناقض به هم شبیه بودند، خبر اول از ورود بطری‌های آب معدنی نروژی به فروشگاه‌های بالا شهر تهران با قیمتی بین 30 تا 60 هزار تومان حکایت می‌کرد و دومی از وقف زمینی در ساوجبلاغ، به ارزش یک میلیارد تومان، توسط مهران رجبی. اگر از شباهت این مسئله بپرسید، باید بگویم شباهتش در خرج شدن چرک کف دستی بود که حتما معرف حضورتان هست و تناقضش هم در نحوه‌ی خرج شدن این موجود بی زبان. راستش را بخواهید اگر در خانه‌ی ما دکل نفتی هم پیدا شود باز من حاضر نیستم تا وقتی خودمان آب آشامیدنی سالم داریم، تن به این جور خرج‌های فخر فروشانه بدهم. 

خوب به خاطر دارم سال‌ها پیش در یک بازار مجلل و معروف مشهد، بابت یک شال 40 تومان پرداخت کردم، آن سال‌ها این قیمت برای یک شال، رقمی گزاف به حساب می‌آمد، اما هنوز چند روزی از خرید پر زرق و برق ما نگذشته بود که دقیقا همان شال را سر یکی از دوستانم دیدم، وقتی قیمت شالش را سوال کردم، در یک چشم برهم زدن، لذت خرید از بالا شهر و قوپی‌های این چند روزه، به کامم تلخ شد. من یک جنس مشابه را 30 تومان گران‌تر از قیمت واقعی خریده بودم. می‌بینید؟ قدیم وقتی کالایی را گران‌‌تر از ارزش واقعی‌اش می‌خریدم، احساس خفت گریبان گیرم می‌شد، اما حالا از ساده لوحی‌هایمان عکس گرفته و پزش را می‌دهیم، غافل از این‌که آن طرف صحنه یک عده نشسته‌اند، پول‌هایی که از حماقت ما به دست‌شان رسیده روی هم می‌گذارند، به ریش‌مان می‌خندند و باز آب توی بطری ادکلن می‌ریزند و به اسم کلاس، مستقیم می‌فرستند توی پاچه‌ی جاهلیت‌مان!

آب معدنی 60 هزار تومانی در تهران

 

مال خودمه اختیارشو دارم!

این جمله اعتقاد آدم‌های زیادی است، چه آن‌هایی که سبک زندگی‌شان قارون شکل است و پول را برای انباشتن و فخر فروشی می‌خواهند و چه آن‌هایی که مال باد آورده را باد‌ آورده‌تر به باد می‌دهند. یادم نمی‌رود که شخص شماره‌ی یک کلش ایران، یکی از مهمانان برنامه ماه عسل امسال، مبلغی بالغ بر 100 میلیون تومان را صرف چند اتک ناقابل کرده بود، نکته‌ی جالب ماجرا این‌جا بود، که پادشاه کلش ایران، تنها برای زمان از دست رفته‌اش اظهار پشیمانی کرد و پول هزینه شده را منطقی و برابر با لذتی که نصیبش شده بود، می‌دانست.

100 میلیون تومان برای کلش آف کلنز

به هر‌حال آدمیزاد صاحب اختیار اموال خودش که باید باشد، حالا یکی دوست دارد به تعداد رنگ لباس‌هایش ماشین بخرد تا ستش بهم نریزد، یکی دوست دارد کیک بستنی عصرانه‌اش با طلای 18 عیار پوشانده شده باشد. متن مصاحبه با پسر ثروتمندی را ‌خواندم که گفته بود ماهانه 40‌میلیون تومان، پول تو‌جیبی می‌گیرد و تفریح مورد علاقه‌اش متر کردن خیابان‌ها با بنزی ست که به عنوان هدیه تولد گرفته است، پسرک ادعا کرده بود، من آدم نااهلی نیستم و صرفا از چرخ زدن در خیابان‌ها و دیدنِ نگاه دیگران لذت می‌برم. آن وقت اگر شما باشید و نگاه حسرت یک نفر به لقمه‌ی پنیرتان بیفتد، آن لقمه دیگر به دلتان می‌نشیند؟

تفاخر با شیرینی طلا و ماشین های آخرین مدل

 

مال من نه، امانت خدا!

مهران رجبی بازیگری است که شک دارم تا به حال دست رد به سینه‌ی سریال یا فیلمی زده باشد، طوری که گاهی با دیدنش تلویزیون را خاموش می‌کنم، اما می‌دانم از این لحظه به بعد خیلی‌ها مثل من از دیدنش خوشحال خواهند شد، حقیقت این است که شاید تکرار دیدن یک بازیگر آدم را کسل کند، اما آدمی که میلیاردی می‌بخشد، خسته کننده و تکراری نیست.

لیلا بلوکات هم یکی دیگر از بازیگران محبوب سینماست، که در امور خیر دست دارد و صاحب خیریه «مهر لیلا» ست، علاوه بر این، لیلا بلوکات 8 کودک را تحت سرپرستی دارد و هر چند وقت یک بار کالاهایی را که خودش و خیرین مهیا کرده‌اند برای توزیع به مناطق محروم ارسال می‌کند. 

لیلا بلوکات

بیل گیتس، یکی از 5 ثروتمند عصر حاضر، شخصی است که ثروتش را نه از طریق ارث، نه اختلاس و نه دزدی، بلکه از ایده‌هایش به دست آورده است. بیل گیتس که تاکنون مبلغی معادل 30 میلیارد دلار را صرف امور خیریه کرده است، هم اکنون تصمیم دارد به غیر از بخشی ناچیز، مابقی ثروتش، که 70 میلیارد پوند محاسبه شده است را برای مردم محروم و نیازمند به ارث بگذارد.

بیل گیتس یکی از ثروتمندترین مردان جهان

شما اگر پولدار هستید یا اگر بشوید چطور پول‌تان را خرج می‌کنید؟! 

اگر پولدار باشید، چطور خرج می کنید؟

برچسب ها
آب معدنی لوکس 60 هزارتومانی در تهران
گران ترین اب معدنی دنیا در تهران
وقف یک میلیاردی مهران رجبی
خیریه مهر لیلا
گران ترین اکانت کلش آف کلنز
مرفه بی درد
تفاخر و جاهلیت
نظرات کاربران
کد امنیتی
هوای بارانی
هوای بارانی
٩٥/٠٩/٢١
٢
٠
شاید سخت باشه مانند آقای مهران رجبی میلیاردی وقف کنم اما همینقدر از خودم مطمینم نگاه حسرت یک نفر به لقمه‌ی پنیرم بیفتد، آن لقمه دیگر به دلم نشیند، اندازه ای از ثروتم مطمینا وقف نیازمندان هست.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٢
١
٠
امیدوارم هر روز ثروتمندتر از دیروز باشین :) ممنونم که وقت گذاشتین :)
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٩/٢٢
١
٠
مطلب جالبی بود :) انشاا... خدا پول و جنبه اش رو با هم بده تا در راه عاقلانه و درست خرج کنم :) موفق باشید راستی با توجه به این مطلب خرپول که شدم باید بیسکویت شیرینی بدم یا بستنی در حال ذوب؟ خخخ
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٢
١
٠
بله ، جنبه و پول باید باهم باشن وگرنه ارزشی ندارن :) شما پولدار بشین باید یک شیرینی درست و حسابی به ما بدین دیگه به بیسکویت و بستنی رضایت نمیدیم :ی ممنونم :)
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٥/٠٩/٢٢
١
٠
پول یه روز کارگریه، پول این بطریه آب! نمیدونم اگه مایه دار شم بتونم بهش عمل کنم یا نه اما سعی میکنم انتخابم بطریه آب نباشه...
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٢
٠
٠
باید از روزی که میلیاردر نیستیم ، یاد بگیریم به قدر جیبمون همون اندازه که می تونیم " ببخشیم" تا یاد بگیریم وقتی هم به نقطه ی دلخواه رسیدیم بازهم بتونیم ببخشیم :) ممنونم :)
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/٠٩/٢٢
١
٠
خیلی جالب بود واقعـــا... من اگه پولدار شم... نه بی خیال ترجیح میدم همینی که هستم باشم آدم از فردا و تغیراتش بی خبره... بعیــد نیست ماهایی که فقط خواننده ی این اخباریم خودمونم اگه در شرایط متشابه قرار بگیریم تیتر همین اخبار و مقالات باشیم.. ممناااانم :}
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٢
٠
٠
انشالله پولدار تر از پولدار باشین " پولدار بخشنده " ^_^ ممنونم از اینکه وقت گذاشتین :)
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/٠٩/٢٢
١
٠
اگر پول خیلی زیاد دستم بیاد اول همه چیزهایی وکه لازم دارم میگیرم واز لحاظ معنوی بیشتر صرف کودکان کار میکنم
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٢
٠
٠
انشالله خیلی خیلی پول زیاد دستتون بیاد :) ممنون که وقت گذاشتی بانو :)
ایمانم:-)
ایمانم:-)
٩٥/٠٩/٢٢
١
٠
ما هم پول نداریم قبض آب لوله کشی مونو بدیم چ برسه ب این چیزا!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٣
٠
٠
ساعت 120 تومنی رو بفروشین تا از مخارج لوله کشی بربیاین :ی ممنونم که وقت گذاشتین :)
ایمانم:-)
ایمانم:-)
٩٥/٠٩/٢٣
٠
٠
کادو اقا کادوو
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٣
٠
٠
کادو که نمی دیم :ی ولی 5شنبه رفتین دفتر ، می تونین نیگاشون کنین :ی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/٠٩/٢٢
١
٠
من هیچوقت پولدار نمیشم مطمئنن! ولی خمس مال رو همیشه باید داد در حالت کلی. یه انفاق اضافه هم خوبه :) پولداری هم دردسر داره!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٣
٠
٠
من میدونم تو پولدار میشی. انقدر نا امید نگو :) ممنون ک وقت گذاشتی عزیزم
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٥/٠٩/٢٣
١
٠
آدم مایه دار؛ مایه دار بازی در نیاره چی کار کنه؟؟؟ شما به جای این چیزا برید در بیارید که طرف چطوری اینطوری مایه دار شده؟؟ از چه راهی پول در میاره. جیب کیو زده؟
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٣
١
٠
در اوردم . اغلب کسایی که اینطوری خرج میکنن، پول رو از زحمت خودشون بدست نیاوردن :) جون هایی هستن که پول تو جیبی های کلان می گیرن :) " اغلبشون " ممنون از حضورتون ^_^
i_davoodi
i_davoodi
٩٥/٠٩/٢٣
٠
٠
پول پیدا کردن آسان است اما نگهداشتن آن مشکل است . استفاده صحیح از ثروت مشکلتر از تحصیل ان است . سعدی می فرماید : مالرا هرکه بدست آرد / رنجش اندر نگاهداشتن است. منظور از این مثل قدرت بی چون و چرای پول است که در پرتو آن مشکل ترین کارها آسان و سخترین اهداف میسر میشودند . خوبرویان جهان صید توان کرد به زر . سیسرون گفته : با پول همه چیز میتوان خرید بجز شرافت وسعادت را . صائب میگوید : به زر هر آنچه برآید به زور نتوان کرد .
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٤
٠
٠
اینکه نگه داشتن پول سخته، درست، اما بدست آوردنش خیلی سخت تره. اگر کسی با زحمت پول رو بدست بیاره مسلما وقت خرج کردن یاد زحمتی هم که کشیده هست و بابت موارد بی هوده مصرفش نمی کنه.
i_davoodi
i_davoodi
٩٥/٠٩/٢٣
٠
٠
همه چیز که پول نیست . پول خوشبختی نمی آورد . پول ممکن است برای شما غذا بیاورد ولی اشتها نمی آورد . پول آشنا می آورد ولی دوستی نمی آورد . پول خدمتگزار می آورد ولی فداکاری نمی آورد
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٤
٠
٠
بله. همه چیز پول نیست. اما با پول حداقل نصف همه چیز هست. پس برای بدست اوردن و درست مصرف کردنش تلاش می کنیم. تشکر از حضورتون 😊
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٩/٢٣
٢
٠
چی میشه گفت، به قول یک بنده خدایی، بین انسانیت و رد دادن از انسانیت توی افراد پولدار یک مو فاصلست! به همین خاطرم هست که ثروت ممعمولا مشکلاتش کمتر از بی پولی نیست. یکی از اینور بام میفته، یکی از اونورش
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٤
٠
٠
بله همینطوره، من اشخاصی رو در نزدیکی خودم می شناسم که دیگه تفریح و خریدنی توی کشورمون نیست که راضیشون کنه... و الان به اون رد دادنی که فرمودین رسیدن طوری که پول رو صرف موارد احمقانه و نادرست می کنن... ممنون از وقتی که گذاشتین جناب خرسندی☺
آلاء
آلاء
٩٥/٠٩/٢٣
١
٠
من پولدار شدم قول میدم آب معدنی معمولی بخورم! اصن قول میدم آب شیر لوله کشی بخورم خوبه؟؟! پولدار نمیشیم که آخه عی بابا!!!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٤
٠
٠
ایششششالله که میلیاردر بشی آلا جون ^_^
آلاء
آلاء
٩٥/٠٩/٢٤
٠
٠
قولی که دادم فقط در صورت پولدار شدنم بود ها... اگه میلیاردر شدم تضمینی نیس که آب طلا نخورم....!!خخخخخ
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٤
٠
٠
میلیاردر شدی بیا برای من یک کتابخونه بخر که نصفش گلخونه باشه 😊
آلاء
آلاء
٩٥/٠٩/٢٤
٠
٠
اتفاقا برا خودم که قصد دارم کتابفروشی بخرم با گل با گلدان فروشی و یه مغازه فروش حیوانات! برا تو هم کتابخونه و گلخونه میخرم ببین بچه های دیگه هم اگه چیزی میخان یادداشت کنم یادم نره...!خخخخ