فراستی و هر چی که هست!
طنزی پیرامون کلیپ جنجالی بی‌ادبی فراستی

فراستی و هر چی که هست!

نویسنده : مهدیه جوادی

امروز کلیپی از فرمایشات جناب مسعود فراستی منتشر شد که بازخورد زیادی در شبکه‌های مجازی داشت. (برای دیدن کلیپ این‌جا کلیک کنید) ما هم سریع به صحنه آمدیم تا قبل از این‌که خدایی نکرده کسی فکر بد به سرش بزند، زوایای مخفی ماجرا را نشان بدهیم.

یک زمانی وقتی بچه بودیم و قرار بود به ما خط نستعلیق یاد بدهند هی سرمشق می‌دادند که دانا ادب دارد و نادان ادب ندارد منتها ما کاملا بچه‌گانه فکر می‌کردیم این سرمشق‌ها درس زندگی و از این جور چیزها داخل خودش نهفته دارد تا این‌که امروز ویدئو استاد مسلم نقد و انتقاد و تخریب یعنی استاد فراستی منتشر شد و ایشان باب جدیدی مفتوح فرمودند در حوزه دانایی و ادب و یک سری چیزهای داشتنی!

بعد از استاد عبدولی که شاهکار حوزه ورزش کشور هستند، ما فکر نمی‌کردیم دیگر پدیده‌ای در حد ایشان حضور و بروز کند و متاسفانه هیچ کس به استاد فراستی توجه نداشت که ایشان می‌تواند بیاید بنشیند بر و بر توی صورت مجری برنامه نگاه کند و  بگوید «بله فیلم ندیده را نقد می‌کنم چون می‌توانم خیلی هم کارم درسته و شما هم نه سوادش رو دارین و نه...» و یک حرف‌های دیگری هم بزدند که کاملا مشخص است به جای فیلم‌هایی که ندیده نقد‌شان را می‌کند، چه فیلم‌هایی می‌بیند. والا... وگرنه این حجم حرف زشت را که از کوچه خیابان یاد نگرفته‌ که، همه‌اش تاثیر این سینمای هالیوود و  خالیوود و این‌هاست ته‌ته‌اش. اصلا ما اخیرا به فیلم و چیزهایی که به فیلم مربوط می‌شد خوشبین نبودیم، مخصوصا این فیلم‌هایی که تهش باز است، خب وقتی چیزی ته‌اش باز است (لابد ته باز را هم همه می‌دانند تقصیر کیست) خب گوشه‌اش هم باز می‌شود دیگر. 

البته یک سری از دوستان نظرشان این است که این ویدئو به خاطر ضربه زدن به آقای فراستی ساخته شده و ایشان منظورشان دل و جرات و این جور چیزها بوده و اصلا حرف بدی نزده‌اند اسنادش هم موجود است. وگرنه آن آقای مجری که نباید بلند بشود بخاطر حرف زشتی که ایشان زده، به آقای فراستی بگوید اجازه بده ببوسمت. همیشه عناصر ضد تبلیغِ «ما قبل بد» همه جا هستند و می‌خواهند این چیزها را از لج‌شان به آقای فراستی نسبت بدهند و ایشان ماشاا.. صد باریکلا از این حرف و حدیث‌ها از بیخ و بون مبرا هستند. البته این را هم تا یادم نرفته بگویم که توی یکی از برنامه‌های هفت خوشان گفتند که من از کلمات خودم استفاده می‌کنم و اینجوری دوست دارم و هرکس دوست ندارد برود یالثارات بخواند دایره کلماتش وسیع بشود!

برچسب ها
یادداشت طنز
توهین مسعود فراستی در برنامه کافه میکس
بی ادبی فراستی مقابل دوربین و مجری
فیلم ها را بدون اینکه ببینم نقد می کنم
نظرات کاربران
کد امنیتی
محسن_قربانی
محسن_قربانی
٩٥/٠٩/١٨
٠
١
فراستی بیشتر یک شومنه. سواد و تحصیلات خوبی هم داره. مدل صحبت و رفتارش اینجوریه. خیلی هم بد نیست. خوبیش اینه شبیه خودشه و شبیه کس دیگه ای نیست و ادا در نمیاره.
m.javadi
m.javadi
٩٥/٠٩/٢٠
٠
٠
شبیه خودشه درست منتها شان خودش رو باید حفظ کنه به هر حال اجازه اجرا برنامه داره توی صدا و سیما و جایگاه اجتماعی براش ایجاد شده حالا اگه از این کلیپا برای یه مجری دیگه ای پخش میشد صدا و سیما برخورد دیگه ای داشت
محسن_قربانی
محسن_قربانی
٩٥/٠٩/٢٠
٠
١
مجری های دیگه همچین جسارتی رو ندارن که اینجوری صحبت کنن. این آدم متفاوته. خیلی هم متفاوته
لیلی
لیلی
٩٥/٠٩/٢١
٠
٠
متفاوت بودن همیشه خوب نیست
محسن_قربانی
محسن_قربانی
٩٥/٠٩/٢١
٠
٠
در عین حال آدم کاریزماتیکیه. بین هشتاد میلیون نفر تنها یک نفر فراستی میشه.
m.javadi
m.javadi
٩٥/٠٩/٢٢
٠
٠
اووم البته اینم نظریه مثلا درباره خداداد عزیزی هم میشه گفت ایران فقط یه خداداد داره اتفاقا اونم دهنش چفت و بست نداره و ولی خیلی ناراحت کننده نیست چون ملت ازش توقع زیادی ندارن ولی درباره آقای فراستی نمیشه گفت ازش توقعی نیس
محسن_قربانی
محسن_قربانی
٩٥/٠٩/٢٢
٠
٠
ماها خیلی لوس بار اومدیم و سخت میگیرم زندگی رو. ادای احترام و شخصیت و در میاریم. توقع داریم همه یه مدل حرف بزنیم. گاهی وقتا فحش و حرف زشت لازمه
لیلی
لیلی
٩٥/٠٩/١٩
٦
٤
در نقد The Revenant گفت: خرس جنگل که در یکی از سکانس های فیلم غرش میکرد از دیکاپریو بهتر بوده¡ و درپاسخ به مجری برنامه که این فیلم، موفق به دریافت جایزه اسکار شده،فرمودن : اسکار گرفته که گرفته! این لحن بیان، دقیقا شبیه مسخره کردن یک بازیگر است ، و دیگه نقد کردن نیست، اگه از ایفای نقش کسی ناراحتی، با دلیل و ادب بگو معایب کارش را! نه اینکه یک حیوون پست را که کار خاصی هم نکرده از چنین بازیگری¡¡ بهتر بدونی :-|
m.javadi
m.javadi
٩٥/٠٩/٢٠
٠
٠
نمیدونم الان میگن اگه نمیدونی کدوم فیلم رک ببینی نگاه ببین فراستی از کی زیاد انتقاد کرد برو همون رو ببین که فیلم عالیه ایه!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٩/١٩
٠
٠
سانسور چی :).... به نظر من طرف رو عصبانی کردن
m.javadi
m.javadi
٩٥/٠٩/٢٠
٠
٠
حال خوبش دیدیم آخه :)
فرزانه حقیقت
فرزانه حقیقت
٩٥/٠٩/٢٤
٠
٠
کاش تنها عیبش بد دهنی بود.
m.javadi
m.javadi
٩٥/٠٩/٢٤
٠
٠
:) یه کتاب باید نوشته بشه درباره این بنده خدا اندر حکایات افاضات و کرامات استادنا فراستی