ژنرال علیه کاپیتان!
نگاهی به ماجرای پر آب و تاب دعوای قلعه نویی و رحمتی

ژنرال علیه کاپیتان!

نویسنده : علیرضا گرانپایه

مهم نیست که چقدر علت محرومیت رحمتی منطقی بوده است، مهم این است که کمیته مثلا اخلاق تصمیم گرفت که بیخیال جناب رحمتی شود تا موجبات خوشحالی ما را فراهم کند. اشتباه نکنید؛ فرق نمی‌کند که شما استقلالی باشید یا پرسپولیسی، وقتی قرار است، استقلال تهران مقابل تراکتورسازی قرار بگیرد، بهترین خبر برای عاشقان جدال‌های فوتبالی، رویارویی امیر قلعه نوعی و مهدی رحمتی است. شاگرد و مربی دیروز که حالا دیگر چند سالی است که فوتبال‌های‌شان رنگ و بوی انتقام به خود گرفته است. بگذارید مسائل فنی پیرامون مسابقه را به برنامه ورزشی قبل از مسابقه و کارشناسان مثلا زبده داخل استودیو بسپاریم و ما به سراغ قسمت هیجان انگیز‌تر برویم. ریشه یابی یک سوال؛ علت اختلاف رحمتی و قلعه نوعی چیست؟

ژنرال علیه کاپیتان!

راستش را بخواهید گردش اطلاعات در دنیای ورزش هر چند خیلی زیاد است ولی خبرها آن‌قدرها هم قابل اعتماد نیستند که بتوانیم به راحتی در مورد علت اصلی اختلاف رحمتی و قلعه نوعی حرف بزنیم ولی آنچه در موضوع اختلاف شدید بین این دو نفر دیده می‌شود، دلخوری‌های پر تعدادی است که هیچ وقت برای حل شدن آن، سعی و تلاشی صورت نگرفته است.

شاید اگر آن روزی که در فینال جام حذفی سید مهدی رحمتی برای پوشیدن پیراهن مرحوم ناصر حجازی اصرار می‌کرد، یکی از نزدیکان این دو نفر، شفاف سازی می‌کرد که علت این پافشاری علاقه شخصی رحمتی به ناصر خان است و نه لجبازی با یکی از مخالفان ناصر حجازی ( بخوانید قلعه نوعی). شاید اگر آن روزی که امیر قلعه نوعی در یک محفل خصوصی در مورد نقطه ضعف دروازبان تیمش حرف زد و گفت که او در خروج‌هایش مشکل دارد، یک خبرنگار فضول این حرف‌ها را کف دست مدیر رسانه‌اش نمی‌گذاشت تا او با انتشار این مطلب، آتش بیار معرکه‌ای باشد که ایمون زائد در ده دقیقه روشن کرده بود. شاید اگر همان روزی که قلعه نوعی با تکیه بر شیرجه‌های رحمتی قهرمانی لیگ دوازدهم را جشن گرفت، دو نفر می‌نشستند و در همان حال و هوای خوب موجود مشکلات‌شان را حل می‌کردند، دیگر به خاطر یک بازوبند کاپیتانی، یکی از محبوب‌ترین آبی‌ها قید حضور در تیم قلعه‌نوعی را نمی‌زد.

شاید اگر آن توپ لعنتی در بازی استقلال و الریان در دستان رحمتی آرام می‌گرفت و مقدمه شکست و حذف استقلال از لیگ قهرمانان را فراهم نمی‌کرد. شاید اگر سال گذشته آقای دروازبان، ول کن سرمربی تراکتور در کنار زمین می‌شد و گاه و بی‌گاه با حرکات عجیب و غریبش هواداران و رسانه‌ها را تحریک و وادار به لبخوانی‌های پیاپی از بی‌احترامی یک بازیکنان به مربی سابقش نمی‌کرد، شاید اگر... حالا دیگر شاهد ایجاد یک اختلاف عمیق بین رحمتی و قلعه نوعی نبودیم و دیگر بین دو نیمه دوربین‌ها برای ثبت کردن چشم‌های گرد یک مربی و بازیکن مقابل لحظه شماری نمی‌کردند. دیگر منصوریان مجبور نبود که در کنفرانس قبل از بازی از خبرنگاران خواهش کند که بی‌خیال سوال پرسیدن در مورد رحمتی و حواشی‌اش باشد، حالا دیگر ...

تراکتورسازی با قلعه نوعی و البته پدیده‌هایی مثل جاسم کرار باید در مقابل استقلالی قرار بگیرد که بعید است دلش بخواهد مثل دو بازی اخیر این دو تیم در ورزشگاه آزادی 3 بر 2 شکست بخورد. مسابقه‌ای از جنس حاشیه که هر لحظه امکان یک اتفاق غیر منتظره در آن وجود دارد، مسابقه‌ای که آنقدر حساس است که شاید مشهدی‌ها را وادار کند قید حضور در ورزشگاه سرد ثامن را بزنند و بازی پدیده با پرسپولیس را از تلویزیون تماشا کنند.

برچسب ها
علت دعوای مهدی رحمتی و امیر قلعه نویی
جدال رحمتی و قلعه نویی
ژنرال علیه کاپیتان
حواشی بازی استقلال و تراکتورسازی
نظرات کاربران
کد امنیتی