ولاسکو دیگر تکرار نمی‌شود!
چه کسی خودش را به نیمکت خالی تیم ملی والیبال می‌رساند؟ اصلا مهم نیست

ولاسکو دیگر تکرار نمی‌شود!

نویسنده : علیرضا گرانپایه

اصلا مهم نیست که جدایی لوزانو از همسرش به چه میزان بر روی نتایج تیم ملی در المپیک 2016 تاثیر گذاشته است، مهم این است که حالا دوباره فدراسیون والیبال ایران دست به تلفن شده تا بتواند جای خالی روی نیمکت تیم ملی والیبال را پر کند. داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال ترجیح داد قید حضور مرد کوتاه قامت آرژانتینی را بزند تا در کمتر از یک سال بار دیگر به دنبال مربی از این کشور به آن کشور برود. آناستازی یا استویچف ؛ کدام مربی می‌تواند ناجی تیم ملی ایران باشد؟ راستش را بخواهید اصلا نمی‌خواهیم در مورد این دو گزینه محتمل‌تر این روزها حرف بزنیم و با بالا و پایین کردن کارنامه حرفه‌ای‌شان در مورد گزینه ایده‌آل، رای خود را اعلام کنیم. این‌که داورزنی تا انتها هفته سکان هدایت را به مرد ایتالیایی خوش چهره می‌دهد تا بالاخره آناستازی بعد از چندین بار گزینه نیمکت تیم ملی شدن، به این جایگاه می‌رسد یا مربی خوش قد و بالا بلغاری قید حضور در تیم ملی لهستان را می‌زند و به تهران سفر می‌کند؛ اصلا مهم نیست!

آناستازی و استویچف دو گزینه احتمالی مربیگری تیم ملی والیبال

مهم نیست چون دوای درد مشکل این روزهای والیبال ایران، هیچ کدام از این دو شخصیت نیستند، تا زمانی که مدیران فدراسیون، کارشناسان والیبال و هواداران این رشته بخواهند سرمربی روی نیمکت تیم ملی را با ولاسکو مقایسه کنند، مشکلی از والیبال ایران حل نمی‌شود. ولاسکو رفت! باور همین جمله کوتاه برای خیلی از والیبالی‌ها سخت است. وقتی شما هنوز 6 ماه از سر کار آمدن یک مربی طراز اول دنیا نمی‌گذرد، کارنامه‌اش را مقابل کارنامه حرفه‌ای ولاسکو می‌گذارید، وقتی هنوز که هنوز است، والیبالیست‌هایمان ولاسکو را فراموش نکردند و راه و بیراه در مصاحبه‌هایشان حرفی از او به میان می‌آوردند، وقتی ما انتظار داریم تمام مربی‌های بعد از ولاسکو بتوانند جهشی که توسط این مربی در والیبال ایران ایجاد شد را تکرار کنند، وقتی ... ! معلوم است که هنوز رفتن ولاسکو از تیم ملی را باور نکردیم. 

شاید بتوانیم چند صد کلمه در مورد علل محبوبیت و جاودانگی ولاسکو در تاریخ والیبال ایران بنویسیم ولی آیا قرار است، تمام مربیان بعد از ولاسکو هم کپی از این مربی در ایران باشند؟ ولاسکو توانست جهش فوق العاده‌ای در نتایج و روند صعودی والیبال ایران ایجاد کند ولی بی‌انصافی محض است که بخواهیم انتظار همان نتایج و جهش را از سرمربی‌های بعد از او داشته باشیم. فرض کنید که ولاسکو به یکباره ایران را به مقصد آرژانتین رها نمی‌کرد، چه تغییری در نتایج والیبال ایران تا به امروز صورت می‌گرفت؟ آیا ما قهرمانی تیم ملی در المپیک ریو را جشن می‌گرفتیم؟ تا روزی که قرار است، کارنامه و کاریزما مربیان دنیا را با مرد محبوب خودمان مقایسه کنیم، همین آش و همین کاسه باقی خواهد ماند.

آناستازی در کنار ولاسکو

البته مشکل تنها به همین جا ختم نمی‌شود. تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که مشکل افت نتایج تیم ملی والیبال در یکی، دو سال اخیر چه بوده است؟ ضعف نیمکت، راحت‌ترین پاسخی است که می‌توانید داشته باشید، بگذارید به افت سطح بازیکنانی فکر کنیم که بیشتر از قبل خودشان را در قاب تلویزیون، گوشی و روزنامه‌های ورزشی پیدا می‌کنند، بازیکنانی که در این دو سال نشان دادند تا دلتان بخواهد دلشان لک می‌زند برای حواشی پر لایک و پر کامنت! بازیکنانی که یک روز در لیگ والیبال با مشت و لگد به جان هم می افتند و روزی از هواپیما جا می‌مانند تا به همه ثابت کنند که محبوبیت و پول می‌تواند مهلکترین سم برای کند شدن مسیر پیشرفت یک ورزش باشد. حالا شاید بهتر بتوانیم حرف بزرگترهای فوتبالی‌مان را درک کنیم، همان کسانی که بزرگترین مشکل این روزهای فوتبال کشورمان را تزریق پول زیادی و حواشی پیرامون بازیکنان می‌دانند. از کجا معلوم، شاید در آینده نزدیک ما راوی داستان غم انگیز والیبال کشورمان باشیم، چرا که نه، این بازیکنان ظرفیت تکرار داستان فوتبالی‌ها را دارند!

برچسب ها
آناستازی
استویچف
مربی بعدی تیم ملی والیبال
مشکل اصلی تیم والیبال
بازیکنان مغرور تیم والیبال
معضل فوتبال به والیبال سرایت کرد
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
چیدمان هنری خانه در عین سادگی

چطور خانه ای هنری داشته باشیم؟

٩٦/٠٨/٢١
امروز زمان خوبی برای گله مندی نیست...

این داغ را تازه نگه دارید!

٩٦/٠٨/٢٢
ممنون که مهربونی!

زلزله شرمنده محبتتان شد

٩٦/٠٨/٢٥
بسته پیشنهادی کتاب برای هفته کتاب و کتابخوانی

به کی؛ چه کتابی هدیه بدهیم؟

٩٦/٠٨/٢٣
۶ راه‌کار عملی برای تمرکز بیشتر بر روی کار و‌ مطالعه

چطور تمرکز از دست رفته را بازگردانیم؟

٩٦/٠٨/٢٤
در سایه بی توجهی مسئولین؛ سونامی انحلال در تیم های ورزشی بانوان

بانوان؛ بازنده های همیشگی ورزش ایران

٩٦/٠٨/٢١
بسته پیشنهادی بازی با چاشنی هیجان؛ مخصوص بزرگسالان

معرفی چند بازی فکری دو نفره

٩٦/٠٨/٢٤
قبرستان یا آرامستان؛ مسئله این است!

سرگذشت عجیب قبرستان ها در ایران

٩٦/٠٨/٢٥
با فراگیری یک زبان خارجی؛ چطور می توانیم وارد بازار کار شویم؟

بازار کار رشته های زبان خارجی

٩٦/٠٨/٢٧
نگاهی کوتاه به «انسان عاقل» در حدیثی از امام مهربانی ها

یک کهکشان راه است تا فهمیدن او...

٩٦/٠٨/٢٨
گودبای پارتی تلخ کاپیتان در شب ناکامی بزرگ

جام جهانی پا روی چکمه گذاشت

٩٦/٠٨/٢٣
معرفی بازی مشت زنی Real Boxing 2

بوکس را حرفه ای بازی کنید

٩٦/٠٨/٢٢
مصاحبه اختصاصی با رضا مهاجری؛ سرمربی تیم پدیده

پدیده با لشکری مصدوم به مصاف پرسپولیس می رود

٩٦/٠٨/٢٧
حال خراب حضرت پاییز، مال من

ذهن زیبا؛ گلچینی از تک بیت ها و اشعار ناب (38)

٩٦/٠٨/٢٨
تبلیغات