پروفسور سمیعی در صف گوشت!
یادداشت طنز

پروفسور سمیعی در صف گوشت!

نویسنده : alirezam_abdi
به خبری که این چند وقت به دستمان رسیده و در حال عادی شدن است، توجه فرمایید: «پروفسور سمیعی از گرانی و تورم شدید آلمان که موجب ریاضت اقتصادی شده است، ابراز نگرانی کردند و خاطر نشان کردند که دو شغل جراحی مغز و شغل پروفسوری‌شان دیگر جواب‌گوی نیازهای مالی شان نبوده و با احداث کانال‌های تلگرامی به درآمد مجازی نیز روی آورده‌اند و بیت گوسذسدطاطاخسجسعخیدیدیهط (تلفظ آلمانی «بیت کوین) استخراج می‌کنند...» ایشان در ادامه از فیلتر شدن تلْ‌گرام توسط وزیر جوان که سر قول خود ماندند و به جای انگشت، کتف خود را بر روی دکمه فیلترینگ گذاشتند و با ملایمت و ملاطفت فشار دادند، تشکر کرده و از خارج کردن این غول با شاخ و دم از زندگی مردم شریف ایران تشکر و قدردانی کردند. (همزمان با این خبر، مادربزرگ مجید اینا (همان پروفسور خودمان) استیکر «سلام روزتان به خیر» را به داخل گروه خانوادگی شان فوروارد می‌کند)
اما جالب است بدانید که سه شغله بودن ایشان باز هم نیازهای مالی خانواده شان را رفع نکرده و الان یکی از پرِزِنترها و رأس‌های هرم شرکت نتورک مارکتینگ «بورسیا مونشن گلادباخ، بیر مَنَ باخ» هستند و هر روز برای جذب زیر شاخه جدید پذیرش دارند. پذیرش ایشان فقط در جهت فروش لوازم آرایشی و بهداشتی نیست، بلکه برای این است که با کارت ملی آلمانی‌شان، در صف ارائه گوشت بایستند، چراکه هر روز قیمت گوشت به اندازه کل بودجه تیم بایرن‌مونیخ بالا می‌رود و دیگر شاغلام پیروانی حاضر به همکاری با این تیم نیست و به تیم فجر سپاسی شیراز ترانسفر شده‌اند.
حال سوال مهم این است که چرا در شهر «کیل» (معرفی شده در برنامه 90) با گران شدن گوشت، قیمت کوبیده افزایش قیمت پیدا نکرده؟ هرچند فعالان حقوق حیوانات از کم شدن گربه‌های اکوسیستم آن منطقه اعلام نگرانی کرده‌اند... همچنین با گران شدن خودروهای بی‌کیفیت آلمانی همانند بی‌ام‌دبلیو، بنز و فورد، ایشان در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «پرایدنا» قیمت 50 میلیونی پراید را منطقی دانسته و اعلام کردند که طبق پارادوکس برتراند راسل، پرایدِ لامصب که حدودا 850 کیلوگرم است، کیلویی 58 هزارتومان در بازار داد و ستد می‌شود که یک‌چهارم قیمت پسته دامغان است.
برچسب ها
گوشت
پروفسور سمیعی
پراید
تورم
یادداشت طنز
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی رزمی
مرتضی رزمی
٩٧/١٢/١٨
١
٠
سلام...ورودت رو به جمع نویسنده های سایت جیم تبریک میگم...مطلب خوبی بود...گرچه توقع خوندن اسم شهرهای آلمان رو نداشتم...بازم بنویس برامون...
alirezam_abdi
alirezam_abdi
٩٧/١٢/٢٤
٠
٠
ممنونم از محبت تون.
mery
mery
٩٧/١٢/١٨
١
٠
خود پروفسور هم اصلا به زیرشاخه هاش وعدۀ خرید پرادو -مونتاژ آلمان- رو میده :)) خوش اومدین به جیم!
alirezam_abdi
alirezam_abdi
٩٧/١٢/٢٤
٠
٠
ممنونم. نظرتون رو قبول دارم.
سیما کاشف
سیما کاشف
٩٧/١٢/١٨
١
٠
خوب بود! آخ از این استیکرها. خانمان سوزن به معنای واژه.
alirezam_abdi
alirezam_abdi
٩٧/١٢/٢٤
٠
٠
ممنونم.