سلطان لایک اعدام باید گردد
خبرچین - شماره پنجم

سلطان لایک اعدام باید گردد

نویسنده : ناصر جوادی

سلطان لایک اعدام باید گردد!

بعد از اعدام سلطان سکه و قیر و دستگیری سلطان ترامادول و با وجود مطالبه مردمی برای دستگیری و مجازات سلطان میوه و تره بار، مرغ، آجیل، گوشت، سلطان علی پروین، سلطان قلب‌ها و باقی سلاطین (به جز سلطان غم مادر)، شاهد سلطنت بی چون و چرای یک تخم مرغ در بازار لایک هستیم. تخم مرغ گستاخی که بی‌توجه به بگیر و ببند سلطان‌ها بی‌پروا در دنیای مجازی پیش میرود و یک تنه شهرت و عزت سلبریتی‌ها و ارتش مجازی‌شان را با خاک کوچه یکی می‌کند. این جسارت، وصل بودن به بالا بالاها و مرغ‌زاده بودنِ این تخم مرغ را می‌رساند. از این رو جمع کثیری از تتلیتی‌ها و کایلی‌جنری‌ها و بهنوشی‌ها و سحری‌ها خواستار دستگیری و اعدام این تخم مرغ مشهور به سلطان لایک شدند.

 

لطفا جواب بدید!

شهرداری مشهد دلیل حذف کلمه «زائر» از دکههای راهنمای زائر و جایگزینی واژه «مسافر» را «یکسان سازی با ادبیات بین المللی» و نداشتن «مقبولیت علمی» دانسته. بیایید در این مورد اظهار نظر نکنیم و اصلا قضیه زائر و زیارت را کنار بگذاریم، کاری با تبعات حذف هویت مذهبی شهر هم نداشته باشیم! من فقط از مسئولین شهرداری مشهد چند سوال بی‌ربط (!) دارم. آیا شما شُله نمیخورید؟ آیا شله را چیز دیگری خطاب می‌کنید؟ آیا قبل از خوردن شله به جایگاه آن در ادبیات بین الملل توجه می‌کنید؟ آیا وقتی هم که شله سطلی را در مقابل‌تان می‌بینید، ابتدا دنبال تایید مقبولیت علمی آن از دانشکده‌های معتبر صنایع غذایی هستید؟

 

بیایید مثبت فکر کنیم!

در روزهای گذشته بحث حقوق 19 میلیون تومانی آقای سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفین (بله درست خواندید، هم 19 میلیون تومان و هم مستضعفین) حاشیه‌های زیادی در فضای مجازی و خبری در پی داشته، البته خدا را شکر هنوز این خبر به صدا و سیما نرسیده و آن‌ها همچنان به رسالت خبری‌شان پایبند هستند و تا پیدا کردن آخرین تکه مرحوم خاشقچی دست از روشنگری برنخواهند داشت. شاید شما هم به این نتیجه رسیده باشید که وقتی سال‌ها فعالیت آقای سعیدی‌کیا در بنیاد هیچ فایده‌ای برای مستضعفین نداشته بهتر است دست از کار بکشند. تا این 19 میلیون تومان پول هر ماه به 19 مستضعف برسد. هر جور که حساب کنیم ماهی 19 نفر از سه چهار سال صفر نفر بیشتر است! اما من معتقدم باید در این قضیه به نیمه پر لیوان نگاه کرد. ولی حالا که نیمه پری در کار نیست به نیمه کمتر خالی بسنده کنیم و به این فکر کنیم که احتمالا آقای رئیس می‌خواهد با جمع کردن این 19 میلیون‌های ماهیانه، یک‌هو حال همه مستضعفان را خوب کند!

در پایان از مسئولین محترم تقاضا دارم به خاطر اعتراف صریح و شفاف آقای سعیدی کیا به گرفتن حقوق 19 میلیون تومانی در بنیاد مستضعفان -که در حالت عادی باید جر خوردن رباط صلیبی را در اثر تعارض در پی داشته باشد- یک میلیون تومان هم بعنوان «حق سختی کار» در فیش حقوقی شان لحاظ کنند تا رقم دریافتی شان رند شود.

برچسب ها
رکورد لایک
سلطان لایک
مشهد
زائر
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
Saleheh_sh79
Saleheh_sh79
٩٧/١١/٠٥
٠
٠
استوریای تخم مرغه عالیه😂 حمومم رفته بود 😂
naser_j
naser_j
٩٧/١١/٠٧
٠
٠
(:
نسیم پهلوان
نسیم پهلوان
٩٧/١١/٠٦
٠
٠
قسمت دوم خیلی خوب بود :))
naser_j
naser_j
٩٧/١١/٠٧
٠
٠
ممنون
h.akbari
h.akbari
٩٧/١١/٠٦
٠
٠
یه لید می نوشتین برای مطلبتون خوب بود ها! مثلا سلام چطورین چه خبر خب بریم سراغ سوژه های این هفته! یهو ما رو تو شرایط طنز نذارین نمی تونیم تحمل کنیم
notareal
notareal
٩٧/١١/٠٦
٠
١
چرا هی «ها!» می کنید، صفحه بخار گرفت - نکنه می خواید «رو مطلب» سرپوش بذارید. این نوشته برای شما بودها!// راستی، سلام حال شما خوبِ؟
naser_j
naser_j
٩٧/١١/٠٧
٠
٠
ممنون پیشنهاد خوبیه انشالله در نوشته های بعدی
notareal
notareal
٩٧/١١/٠٧
٠
٠
شهرداری، آلِ احمد با ایرج میرزا تاخت زد، چراکه از جامِ جلال مدهوش بود. گرچه، شهرداری نیز جسارت آن نکرد «زائر» با«شله» و «سطلِ» آن یکی داند، شاید آن گرامی ها زندگانی از پنجره «تِکِه» آدمیان نمی بینند(با پوزش از خواننده های خوب ایرانی ام، به ویژه نوجوان ها گرامی که باید به این چشم بگشایند).// خشنود نیستیم، همه ی ما، از اویی که «حقوق» ۱۹ میلیونی می گیرد، گرچه برترش دانیم از اویی که دانش آموخته «حقوق»ست و دل بسته به واژه گانی چنین که در آن آموزش و پرورش ایران زمین با گره های دشنام وار روان جای نشین شده است.
naser_j
naser_j
٩٧/١١/٠٧
٠
٠
باشه