آقای جکی چان، اینو چی می‌گی؟!
بازتاب جهانی رسوایی اخلاق جکی چان در شبکه کیش!

آقای جکی چان، اینو چی می‌گی؟!

نویسنده : الهام حبشی

کمتر از یک هفته پیش، اتفاق دردسرسازی در شبکه کیش رخ داد که بیشتر شبیه به شوخی بود اما بعد از انتشار این خبر در شبکه‌های مجازی، رنگ و بوی واقعیت به خود گرفت. خبری که با دست به دست شدن آن به گوش مردم رسید. در بین 140 اثری که جکی چان در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است، تنها دو فیلم با صحنه‌‌های جنسی همراه هستند، که یکی از آن‌ها را شبکه کیش برای مردم تمام و کمال پخش کرد. حالا در شبکه‌ای که نمایش کوچک‌ترین تماس‌های فیزیکی افراد غیرهمجنس عجیب و پذیرفته نشده است، تصاویری پخش شده بود که همه را انگشت به دهان گذاشت. این خبر که از دید رسانه‌های خارجی هم پنهان نماند. بعد از این اتفاق مدیر شبکه کیش از کار بیکار شد و از قضا خبر برکناری مدیر شبکه کیش هم برای خارجی‌ها جذاب بود! البته خدا رحم کرد و این مدیر فقط برای چند ساعت بیکار ماند و دوباره با سمتی جدید فعالیت خود را از سر گرفت.

ماجرای جکی چان در رسانه های جهان

بررسی علت و تلفات حادثه!

همه می‌دانیم که فیلم‌های خارجی پخش شده از شبکه‌های صدا و سیما، درست به روش خانگی از اینترنت و بدون پرداخت هیچ وجهی به تولید کنندگان اثر، دانلود می‌شود. تنها تفاوتی که در این بین وجود دارد، ایرانیزه کردن فیلم‌ها توسط صدا و سیما است. یعنی اضافه کردن صدای دوبله شده و حذف سکانس‌های مغایر با عرف جامعه ایرانی. طبق روایتی که منتشر شده مسئولان شبکه، فیلم «شینجوکو» را از شبکه تهران ضبط می‌کنند، بعد که متوجه کیفیت نامطلوب نسخه ضبطی می‌شوند، تصمیم می‌گیرند خودشان نسخه با کیفیت‌تری را دانلود کنند! بعد از بازبینی، فیلم به دست تدوینگر می‌رسد اما تدوینگر که فراموش کرده صحنه‌ها را حذف کند، صداگذاری را انجام داده و فیلم را برای پخش روی آنتن  به ناظر می‌سپارد. به این ترتیب اتفاق غیر منتظره روزهای اخیر رخ می‌دهد.

شوخی احمدرضا کاظمی با شبکه کیش

به سوی اینستاگرامِ جکی چان!

کاربران ایرانی که پیشینه قابل توجهی در حمله به صفحات مجازی سلبریتی‌ها دارند، این بار خودشان را به صفحه جکی چان رساندند و پست‌های اخیر او را کامنت باران کردند. البته هجوم هم‌وطنان ایرانی، خلاف دفعات گذشته نه برای توهین و انتقاد که با تمی از شوخ طبعی همراه بود. به این ترتیب آخرین پست جکی چان بیش از 12000 کامنت فارسی دریافت کرد. این موضوع زمانی جالب می‌شود که ببینیم پست‌های جکی چان در حالت عادی نهایتا 500 تا 1500 کامنت دریافت می‌کنند. برخی از کاربران توییتر هم با قرار دادن هشتگ‌هایی از جمله «شبکه کیش» و «جکی چان»، این اتفاق را با حوادث تلخی که اخیرا رخ داده است مقایسه کرده و مسئولین را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

حمله به اینستاگرام جکی چان

خداد عزیزی جکی چان ایرانی!

از آن جا که مردم ایران همیشه بر شباهت زیاد خداداد عزیزی و جکی چان اصرار دارند، رد پای نام خداداد هم در بسیاری از کامنت‌ها و اظهار نظرها به چشم می‌خورد. کامنت‌هایی نظیر «خداداد عزیزی ممنوع‌التصویر شد» یا «ما فکر می‌کردیم تو فوتبالیستی!» خداداد عزیزی هم در واکنش به این اتفاق واکنش نشان داد و گفت: «به خدا بازیگر این فیلم جکی چان بوده و من در این فیلم بازی نکرده‌ام. نمی‌دانم چرا ملت‌ می‌گویند خداداد بازی کرده است؟ عده‌ای می‌خواهند من را تخریب کنند، من فکر می‌کنم این قضیه برنامه‌ریزی شده بوده تا به من تهمت ناروا بزنند. فکر کنم کار آمریکاست!»

برچسب ها
جکی چان
سلبریتی
شبکه کیش
سانسور
نظرات کاربران
کد امنیتی
بوریس برزوفسکی ارجمندوسکی
بوریس برزوفسکی ارجمندوسکی
٩٧/١٠/١٦
٢
٠
تیکه سمت جدید مدیر رو دوس داشتم!😀😀 خداداد هم خعلی باحال برخورد کرد دمش گرم:))
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/١٠/١٩
١
٠
خودشون رو به سخره گرفتن، از رو یک صندلی برش داشتن رو یک صندلی اون ور تر گذاشتنش ! خداداد کلا باحاله، خصوصا توی اون کلیپه که داره استعفا میده و به اون بنده خدا میگه :«برو بابا کی تو رو می شناسه» :-l :))
ali_zohri
ali_zohri
٩٧/١٠/٢١
٢
٠
شاید همه اینها برای فزاموش کردن اذهان عمومی از گرونی استیضاح آخوندی و... باشد بعید میدونم سهل انگاری در کار باشه
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/١٠/٢٤
٠
٠
بله هر چیزی امکانش هست. ولی خب این مورد یخورده عجیب و زیاد از حد بود. خدا عالمه...
ali_zohri
ali_zohri
٩٧/١١/٢٣
٠
٠
ایران است دیگر مسئولین از یک صندلی به صندلی دیگه انتقال پیدا میکنن
h_rastegar
h_rastegar
٩٧/١١/٢٨
١
٠
خودم و شما رو توصیه می کنم به خوندن مصاحبه های جکی چان... پسرش رو اونقدر گند کاری کرده چند بار گرفتن بعد میگن چرا اینطوری شد... میگه خودم آدم درستی نبودم چون... نتونستم بچه ام رو تربیت کنم... الان هم پشیمونم ... تجربه یک عمر زندگی هستش