با رنگ سال 2019 بیشتر آشنا شوید
چه ترکیب‌هایی با رنگ سال می‌شود پوشید؟

با رنگ سال 2019 بیشتر آشنا شوید

نویسنده : الهام حبشی

پنجشنبه هفته گذشته، موسسه پنتون رنگ سال 2019 را اعلام کرد: مرجانی زنده یا همان نارنجی مرجانی. شاید در نگاه اول رنگ مرجانی روشن با رنگ‌های نارنجی، گل‌بهی یا حتی پرتقالی یکسان به نظر بیاید، اما این مرجانی دلنشین با ترکیبی متفاوت و دقیق از نارنجی، سفید، قرمز و طلایی به وجود آمده است. این رنگ را می‌توانید در چاپ‌خانه‌ها یا نرم افزارهای Adobe با کد #fa7268 جست و جو کنید. موسسه پَنتون مرجانی روشن را با عنوان «رنگ خوشبختی» معرفی کرده است. رنگی که می‌تواند در گوشه‌ای از زندگی شما قرار بگیرد و صمیمت و محبت را به شما و اطرافیانتان القا کند. در ادامه این مطلب کمی بیشتر از رنگ سال حرف خواهیم زد.

رنگ سال از کجا مشخص می‌شود؟

هر سال، با نزدیک شدن به سال جدید میلادی، موسسه پَنتون که معتبرترین مرجع رنگ‌شناسی محسوب می‌شود، بر اساس مولفه‌هایی رنگ سال را انتخاب و معرفی می‌کند. با این حال، مرجانی رنگی است که بیشتر به کار خانم‌ها می‌آید و احتمالا درصد کمتری از آقایان تمایلی برای پوشیدن رنگ مرجانیِ یکدست داشته باشند. البته با کمی خوش‌سلیقگی و تلفیق رنگ‌های دیگری که مکمل مرجانی به حساب می‌آیند، آقایان هم می‌توانند از رنگ سال بهره‌مند شوند.

 رنگ مرجانی زنده برای مردان

زندگی در دریا

مرجانی زنده به نوعی منعکس کننده گرما، قدرت و شکوه مرجان‌های زنده کنار صخره‌های اقیانوس‌هاست. رنگ شاد و زنده‌ای که شما را در حال و هوای مدیترانه‌ای قرار می‌دهد. صخره‌های مرجانی بخش مهمی از اکوسیستم زندگی در دریا را تشکیل می‌دهند و برای زنده ماندن موجودات آبزی نقش پر رنگی را ایفا می‌کنند. موسسه پنتون، رنگ امسال را نمادی از خوش‌بینی و دوستی می‌داند. رنگ جذابی که در سال جدید شاهد سلطه آن بر دنیا خواهیم بود.

رنگ سال 2019

مکمل‌‌های رنگ سال

اگر رنگ سال چشمتان را گرفته، پیشنهاد می‌دهیم آن را به تنهایی در پوشش خود به کار نبرید. بهتر است از مکمل‌های دیگری هم در کنار مرجانی استفاده کنید. اولین رنگی که در لیست رنگ‌های تکمیل کننده مرجانی قرار می‌گیرد، تم‌ها روشنی از مشکی، یعنی زغال سنگی، خاکستری و فیلی هستند. دومین رنگ سبزآبی خیلی روشن و سبز ماشی است. علاوه بر این‌ها یاسی، صورتی، سفید، آبی نفتی و آبی فیروزه‌ای هم این قدرت را دارند که به پوشش شما جذابیت فوق‌العاده‌ای اضافه کنند.

مرجانی را به چه رنگی بپوشیم؟

 

رنگ سال و ترویج مصرف‌گرایی

نکته پنهان در معرفی رنگ سال تشویق بیشتر مردم به مصرف گرایی و فروش محصولات است. هرسال با اعلام رنگی خاص طرفداران مد و فشن و حتی افراد عادی، برای  مد، سلیقه شخصی خود را کنار می‌گذارند و بدون ذره‌ای تردید کالایی را انتخاب می‌کنند که آن‌ها را به عنوان فردی به روز معرفی خواهد کرد. این یعنی تولید کالایی که با کمترین ریسک ممکن به فروش خواهد رسید. پس بهتر است خودتان طبق سلیقه شخصی خودتان، رنگ لباس و وسایل جدیدتان را انتخاب کنید و بی‌جهت هم‌رنگ دیگران نشوید. نکته‌ی دیگری که در انتخاب رنگ بسیار اهمیت دارد موضوع تطبیق پیدا کردن آن رنگ با ظاهر شما است. اگر پوست تیره‌تری دارید سعی کنید به سراغ مرجانی‌های روشن‌تر بروید و اگر چاق هستید در انتخاب این رنگ احتیاط زیادی به خرج دهید. چرا که مرجانی روشن شما را چاق‌تر از چیزی که هستید نشان خواهد داد. 

برچسب ها
مرجانی زنده
رنگ سال 2019
مد
چی بپوشیم؟
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها