خانم اوشین از شما انتظار نداشتیم!
خیرچین - شماره سوم

خانم اوشین از شما انتظار نداشتیم!

نویسنده : ناصر جوادی

صبح شنبه آخه؟

خانم اوشین! تیم دوست داشتنی پرسپولیس با تمام خیریت‌هایی که خیر ندیده‌ها نصیبش کردند و با وجود پنجره‌های بسته، مقتدرانه در آسمان فوتبال آسیا به پرواز در آمده بود و خودش را به بازی فینال در کشور شما رساند. این انصاف بود که هم وطنان شما بازی فینال را ساعت 9:30 صبح برگزار کنند؟ شما که با ما ایرانی‌ها نان و نمک خورده‌اید و خوب می‌دانید ما حتی مادر ریوزو را هم بیشتر از شنبه دوست داریم! توقع داشتیم به عنوان حافظ منافع‌مان در آن بلاد غربت با هم‌وطنان‌تان صحبت کنید که بیخیال برگزاری بازی در صبح شنبه شوند. شما که غریبه نیستید، ساعت 9:30 صبح چشم ما از شما هم بسته‌تر است! خوب است ما هم بازی برگشت را ساعت 10 شب برگزار کنیم که همان سه میل خط وسط چشم‌تان هم باز نشود؟!

جواب حافظ را چه کسی می‌دهد؟ 

واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی وزارت ارشاد با بررسی فیلم کنسرت حمید هیراد، لب زدن (پلی‌بک) این خواننده را تأیید و او را به اجرای یک کنسرت رایگان در شیراز محکوم کرده است. یعنی شیرازی‌های عزیز با آن حال مورد اطلاع‌تان، باید زحمت با خبر شدن از برگزاری مجدد کنسرت، فکر کردن به این که «حالا چی بپوشم؟»، آماده شدن، باز کردن در خانه، بستن در خانه، رفتن تا محل کنسرت، نشستن روی صندلی و منتظر ماندن را بکشند که دوباره حمید هیراد برایشان بخواند؟ واحد عزیز نظارت و ارزشیابی یک لحظه با خودتان دو دو تا چهارتا کنید. با این حکم حمید هیراد را جریمه کرده اید یا مردم شیراز را؟

وقتی این حکم را صادر می‌کردید به فکر سعدی و حافظ هم بودید؟ اگر حمید هیراد در سفر مجددش به شیراز گذرش به حافظیه افتاد و شعر «یا رب از ابر هدایت برسان بارانی، پیشتر زان که چو گردی ز میان برخیزم، بر سر تربت من با می و مطرب بنشین، تا به بویت ز لحد رقص کنان برخیزم» را بر سنگ مزار حافظ دید و در آلبوم بعدی اش شاهد خواندن ترانۀ «پیشتر زان که چو گردی ز میان برخیزم، یا رب از ابر هدایت برسان یارانی، بر سر تربت من با کیک و نوشابه بشین، تا ز گازش  ز لحد رقص کنان برخیزم» را خواند چه کسی جوابگو خواهد بود؟

گچپژ داری سمت ما نیا!

تازه داشتیم خودمان را متقاعد می کردیم دروغ‌هایی که عربستان در مورد جمال خاشقچی می‌گوید راست است و او واقعا در جریان یک دعوای اتفاقی به سبک فیلم و سریال های ایرانی هول داده شده و سرش به گوشه تیز پله خورده و به 28 تکۀ نامساوی تقسیم شده است، ولی ناگهان خبر آمد رئیس جمهور گابن در عربستان گم شده! رئیس جمهور گابن فقط یک وجب از خود گابن کوچک تر است، فلش مموری نیست که گم شود! این گم شدن را که کنار قیمه‌قیمه شدن جمال بگذاریم به این نتیجه می‌رسیم که عربستان با «گچپژ» ها مشکل دارد. اول خاشقچی را که با آن «چ» لعنتی درون فامیلش وقاحت را به اوج رسانده بود و با زنی که فامیلش «چنگیز» بود ازدواج کرده بود، جوری سلاخی کرد که تکه‌هایش با قاشق هم جمع نشود و حالا رئیس جمهور گابن را گم کرده. از همین تریبون به رئیس جمهور کشورهای چین و پورتوریکو و  ژاپن توصیه می‌کنم اگر جانشان را دوست دارند سمت عربستان نروند!

برچسب ها
حمیدهیراد
خاشقچی
طنز
پرسپولیس
فینال_آسیا
نظرات کاربران
کد امنیتی
notareal
notareal
٩٧/٠٨/١٤
٠
٠
درود گرامی.// از نوشتارهای شما پیاپی خشنودم و هوش شما را ارج می نهم. گرچه، اگر گفته شوخ و مویین هم، و یا این که اندیشه مان در باره آدمیان چه شایدکه باشد، اویی را که از این گیتی دستش کوتاه شد، چنین باور ناکردنی نیز، باید پایش*۱ کرد، به هم چنین بازمانده گانِ او را. دانم که پیکار گفتارتان او را نشان نگرفته، و گفته تان مویین(است).// امید که ما در این آبان ماهِ نیک، چون همیشه، به یادمان ماند که ریشه ایرانی مهر است و داد، دادتان ستایم، واژه ها را پایش گرچه، پوزش از جسارتم خواهم.// بسیار خشنودم که در آتیه ای نه چندان دور دادورزِ*۲ نیکی چون شما در کنارمان خواهیم داشت.// روز بسیار نیکی برای تان خواهان، چشم براه دیگر نوشتارهای تان مانم./// ۱: رعایت؛ ۲: حقوق دان.
notareal
notareal
٩٧/٠٨/١٤
٠
٠
در بالا واژه «پیکار» باید بخواند «پیکان».
نسیم پهلوان
نسیم پهلوان
٩٧/٠٨/١٤
٠
٠
خخخ این " سرش خورده به گوشه تیز پله 28 قسمت شده " خیلی خوب بود :))
نسرین رنجبر
نسرین رنجبر
٩٧/٠٨/١٦
٠
٠
هنوزم مثل قدیما بامزگی تون رو حفظ کردین :) خیلی باحال بود آقای جوادی ممنون
آلاء (بوریسونا)
آلاء (بوریسونا)
٩٧/٠٨/١٦
٠
٠
باید منتظر زلزله 7 ریشتری تو شیراز باشیم!:)))