قدر مسئولین و نمایندگان را بدانیم!
حد اعلای وظیفه شناسی و خدمت به مردم

قدر مسئولین و نمایندگان را بدانیم!

نویسنده : S.F

تا به الان ما مردم بودیم که همیشه صدایمان را از حد حنجره فراتر می‌بردیم و به گوش مسئولین و نمایندگان می‌رساندیم تا از کم‌کاری و ایضا کم تفاوتی‌شان نسبت به مشکلات و نابه‌سامانی‌های امور کشور گله و شکایت کنیم، بلکه به خودشان بیایند. یا حتی به کمک چالش‌هایی از قبیل #فرزندت_کجاست و #رایت_را_بگو و... تلاش کردیم وادارشان کنیم در صورت امکان اندک خجالتی هم بکشند. منتها از ابتدای این هفته ورق برگشت و من یکی که از شدت شرم و خجالت وارده سر به بیابان گذاشتم. برحسب تصادف مقبره کوروش هم همان اطراف بود و چندتا عکس گرفتم که با کپشن «آسوده بخواب کوروش...» فرو کنم توی چشم فالوئرهایم.

بگذریم! برگردیم به ماجرای خودمان. این هفته این عزیزان مسئول و نماینده حسابی ما را شرمنده کردند، در حدی که جا دارد همگی با هم برویم توی اتاق و به کارهای بد و اعمال ناشایستمان فکر کنیم (البته با رعایت تفکیک جنسیتی!). اوایل هفته بود که نمایندگان برای طی روند اخذ رای و تایید صلاحیت وزرا تا پاسی از شب در مجلس ماندند و رای و نظر دادند و چرت زدند. نه ببخشید! لِوِل بازی‌های موبایلشان را ارتقا دادند! (این یکی هم نه؟! اصلا هر چی.) مهم این است که بالاخره روند لازم طی شد تا هر چهار وزیر پیشنهادی را تایید صلاحیت کنند و بروند شام. این وسط رئیس مجلس هم تلاشی ناکام برای مهمان کردن نمایندگان توسط یکی از همان وزرا کرد که اگر بشود امور با تامل‌تر صورت بگیرد؛ اما خب متاسفانه وزیر مورد نظر خودش ذغال فروش بود و عملیات ناموفق شد.

تدبیر بعدی رئیس مجلس که این‌بار با موفقیت همراه شد این بود که به پاس چنان حجم بالای صبوری وظیفه شناسی نمایندگان در ساعات اضافه بر معمول، ابلاغ کرد که می‌توانند بروند خانه‌هایشان و تا آخر هفته دیگر نیایند مجلس. بالاخره فشار کاری آن روز بالا بود و اگر فردا و پس فردایش هم سرکار می‌آمدند بعید نبود شما با بالشت و پتو در عکس‌های ضبط شده از صحن عمومی مجلس رو به رو شوید. به هرحال که رئیس مجلس راضی، نماینده‌ها راضی، ایضا وزرای تایید صلاحیت شده هم راضی، گور بابای ناراضی.

و اما شوک دوم را وزیر بهداشت وارد کرد که همانا ما را بیش از پیش در بحر خجالت غوطه ور ساخت! وی یاد آور شده بود که برویم عکس و تصویرش در ابتدای دولت را ببینیم تا بفهمیم این مدت چقدر پیر شده است و اصلا چهره‌اش با آن زمان قابل قیاس نیست. آن وقت یک عده قدرنشناس به ایشان و همکارانشان گفته‌اند که مرفه و کم کار هستند و به دنبال تفریح و استخر! می‌بینید تو را به خدا؟! عجب آدم‌های بی‌انصافی پیدا می‌شوند که دل این عزیزان را به درد آورده‌اند. بنده شخصا رفتم چک کردم و الان تایید می‌کنم که بله! ایشان نسبت به پنج سال پیش پیر شده‌اند واقعا! حتی چندتا چروک عمیق هم روی پیشانی‌شان دارند که بعید می‌دانم با کرم‌های 5040 هم رفع شود. متوجه عمق ماجرا هستید؟ اصلا مگر می‌شود وزیران در دوره دوم دولت نسبت به ابتدای دولت پیر شوند؟ با این حساب لابد در انتهای دولت هم خیلی پیرتر خواهند شد. نمی‌شود که! الان ایشان اگر وزیر نبود کجا بعد چندسال پیر می‌شد؟ راحت زندگیش را می‌کرد و آمار عمل‌های چشم را یک تنه بالا می برد. اصلا فوق تغییری که بعد از وزیر شدن افراد مورد انتظار است، تبدیل ریش پروفسوری به ریش معمولی است، همین! تازه به تفریح و استخر رفتن بنده خدا هم گیر داده‌اند. اگر استخر نرود پس کجا برود؟ برود دربند و توچال که باز عکس بگیرید و تِرند کنید و غر بزنید؟! همین بی‌انصافی‌ها و قدرنشناسی‌ها را می‌کنید که مردم یمن را می‌زنند توی سرمان. بی‌معرفت بازی در نیاورید دیگر! مرسی.

برچسب ها
کابینه روحانی
وزیربهداشت
مجلس
طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی رزمی
مرتضی رزمی
٩٧/٠٨/١١
٢
٠
تبدیل ریش پروفسوری به ریش معمولی خیلی خوب بود...
s_f
s_f
٩٧/٠٨/١٤
٠
٠
مرسی از شما:)
نسیم پهلوان
نسیم پهلوان
٩٧/٠٨/١٢
٠
٠
خخخ کجا پیر میشدن :))___ انتشار مقاله تو تبریک میگم :)
s_f
s_f
٩٧/٠٨/١٤
٠
٠
ها دیگه! خخخخ قربوست عشقم=))