ول‌کنشان اتصالی کرده
خبرچین - شماره دوم

ول‌کنشان اتصالی کرده

نویسنده : ناصر جوادی

با تخمه و چاقو وارد شوید

در خبرها آمده بود اتاق‌های عمل به شدت با کمبود وسایل پیش پا افتاده‌ای که برای جلوگیری از عفونت استفاده می‌شود رو به رو هستند و حتی در تامین اقلامی مثل دمپایی هم مشکل دارند! البته نداری و کمبود چیزی است که ممکن است برای هرکسی پیش بیاید و خنده و دل خوش کردن هم ندارد. اتفاقا در همین مواقع خاص است که آدم‌ها باید انسانیتشان را نشان دهند و با کمک کردن به هم نگذارند کسی از کمبودها رنج ببرد. بنابرین به همه عزیزانی که از بد روزگار گذرشان به اتاق عمل می‌خورد توصیه می‌کنیم وسیله‌های زیر را با خود همراه داشته باشند:

دمپایی (ترجیحا ابری و یک سایز بزرگتر که به پای جراح هم بخورد!)

نخ و سوزن (کمی بیشتر بردارید تا دو کوک هم به سایر بیماران بزنند.)

کارد و چاقو (به خاطر راحتی جراح و کمتر درد کشیدن خودتان. لطفا چاقوی تیز بیاورید!)

قیچی (قیچی کوچک بردارید تا اگر توی شکمتان جا ماند کمتر اذیت شوید!)

دستکش (ساق بلند)

تخمه و آجیل ( همینجوری. لازم می‌شود)

 

ول‌کن‌شان اتصالی کرده

این روزها خبرها را از هر طرف و در هر کجا می‌خوانیم به جمال خاشقچی می‌رسیم. انگار ول‌کن همه خبرگزاری‌ها به قتل جمال اتصالی کرده. سازمان‌ها و نهادهای بینالمللی و روسای جمهور کلی کشور هم اعلام کرده اند تا قاتل خاشقچی پیدا نشود خواب به چشمشان نمی‌آید. حالا با این که چرا کشتار عربستان در یمن تاثیری در خوابشان نگذاشته است کار نداریم، ولی کاش فکر ما را هم بکنند. ما آدمیم!  باور می‌کنیم، عاشق انسانْ‌ دوستی‌شان می‌شویم. بعد اگر نباشند می‌میریم! من از همین تریبون از تیم‌های کارآگاهی درگیر در پرونده خاشقچی تقاضا می‌کنم هرچه زودتر این پرونده را به سرانجام برسانند. تا اردوغان با خیال راحت برود سراغ ادامه کشتار کردها در مرزهای  مشترکش با سوریه و بقیه هم به قتل و غارتشان برسند. فقط اگر راه دارد قاتل بروسلی را هم پیدا کنید. 

 

حرف مرد یکی است

دیروز روزنامه وطن امروز به‌روز نبود! یعنی به جای این که مال دیروز باشد و به روز باشد مال دو ماه پیش بود. من از رسانه‌ای شدن این خبر خوشحالم! به شما هم توصیه می‌کنم خوشحال باشید. نه در این مورد، بلکه هرجا دیدید سوتی یک کتاب یا روزنامه و مجله رسانه‌ای شد خوشحال باشید که هنوز عده‌ای روزنامه و کتاب می‌‌خوانند. البته این که یک روزنامه به جای شماره جدیدش همان فایل دوماه پیشش را بفرستد چاپخانه یا خودِ چاپخانه اشتباهی فایل دوماه پیش را چاپ کند، اصلا سوتی حساب نمی‌شود. اصلا چه فرقی می‌کند خبرهای توی روزنامه مال امروز باشد یا دو ماه پیش؟ دو ماه پیش تیتر یک روزنامه وطن امروز این بوده: «روحانی: قیمت ارز حتما پایین تر می‌آید.» البته حرف امروز رئیس جمهور هم هنوز همان حرف است. اصلا وقتی حرف مرد یکی است، روزنامه امروز با دو ماه پیش فرقی ندارد!

 

برچسب ها
وطن‌امروز
محمدرضاژاله
جمال خاشقچی
نظرات کاربران
کد امنیتی
هستی
هستی
٩٧/٠٧/٣٠
٢
٠
خیلی جالب بود،مخصوصا قسمت دوم خسته نباشین...
پربازدیدتریـــن ها