از حذف لاتاری، تو را چه حاصل؟ / طنز
پس از خبر حذف لاتاری توسط ترامپ

از حذف لاتاری، تو را چه حاصل؟ / طنز

نویسنده : فرانک باباپور

«رئیس جمهور منتخب آمریکا، دونالد ترامپ گفته است که دولت او به برنامه ویزای طولانی مدت توسط لاتاری پایان می دهد.» +++لینک خبر+++

مدیونید فکر کنید که از 20 میلیون نفری که هر ساله در لاتاری ثبت نام می کنند، 700 هزارتایش ایرانی هستند. اصلا چرا باید یک ایرانی کشوری را که مردم صبح ها در آرامش کامل از خواب بیدار می شوند، کفش های تن تاکشان را به پا می‌کنند، به یکی از پارک‌های سر کوچه‌شان می‌روند و در هوایی پاک و عاری از آلودگی پیاده‌روی می‌کنند، بعد هم از وسائل ورزشی زرد و نارنجی تعبیه شده (البته به جز آن دیسکی که رویش می‌ایستند و اینوری آنوری می‌کنند) استفاده می‌کنند، بعد به محل کارشان می‌روند و با خلوص نیت به مردم خدمت می‌کنند و با رویی گشاده جواب مراجعین را می‌دهند و شب هم در حالی که مشمای موز و پیاز و سیب زمینی در یک دستشان و مشمای مرغ و گوشت در دست دیگرشان است، در را با قسمت انتهایی شان باز می کنند و به کانون گرم خانواده باز می‌گردند، رها کرده و به فکر مهاجرت باشند؟

ترامپ ویزای لاتاری آمریکا را لغو کرد

بنده خودم شوهر عمه ای دارم که احترام زیادی برایش قائل هستم، هر چه نباشد بهرحال حاضر شده شوهر عمه‌ی ما باشد. به عقیده‌ی ایشان شرکت در لاتاری مثل همان ظرف بستنی داخل فریزر است که بعد از دیدنش در فریزر خیال می‌کنید مادرتان یادش رفته همچین چیزی آنجا است تا بین بسته‌های نخود سبز و هویج پنهانش کند و شما کلی برنامه می‌ریزید تا شبی، نصف شبی بروید سراغش و تنهایی دلی از عزا درآورید که یکهو می‌بینید داخلش پیاز سرخ شده است. یعنی ممکن است با کلی امید و آرزو در لاتاری شرکت کنید و حتی برنده شوید ولی تهش یک چیز الکی گیرتان می‌آید. اصلا در خود آمریکا مردم بخاطر مشکلات اقتصادی نان هم ندارند بخورند و یکسره در حال اعتراض هستند و فقط کتک می‌خورند. حتی آب هم ندارند که به بهداشت فردی و جمعی خودشان برسند. توالتشان شیلنگ هم ندارد، خشک می‌روند تو و خشک هم می‌آیند بیرون، حالا ما یک عمر فرزندانمان را تر و خشک می‌کنیم، نمی‌دانند آنجا چه خطراتی در کمینشان است. تازه حالا هم که ترامپ رئیس جمهور شده و خودشان هم فراری شده‌اند و هر شب برنامه‌ی آتش زدن پرچم آمریکا دارند. اصلا مگر اخبار 20:30 را نگاه نمی‌کنید؟ مگر خبرنگاران اعزامی را ندیده‌اید؟ بدبخت این خبرنگاران اعزامی چه ها که نمی‌کشند! اصلا معلوم نیست از سرزمین یانکی‌ها زنده بر می‌گردند یا نه. بعد هم رو به من می کند و می‌گوید: برو خداتو شکر کن خبرنگار اعزامی نیویورک نشدی!

والا ما که تا اعماق دیواره‌های سلولی آئورتمان هم قانع شد که آمریکا جای خوبی نیست و قرار شده دیگر قیمت دلار را چک نکنیم و کفش تن تاک بخریم و هر روز صبح پیاده‌روی کنیم و قبل از خبر 20:30 برسیم خانه تا برای خبرنگاران اعزامی آرزوی سلامتی کنیم.

برچسب ها
لاتاری آمریکا
حذف لاتاری
شرکت در لاتاری
نظرات کاربران
کد امنیتی
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٩/١١
٣
١
هنوز میگن بعد از ریاست جمهوری ترامپ٬ چند تا از پناه جویان آمریکایی تو همین خلیج فارس خومون غرق شدن خخخ :) موفق باشید
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/٠٩/١٢
١
١
:)))) آره از این به بعد ما باید لاتاری بذاریم برای اونا! ممنون، همچنین :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/١١
١
١
فرانک راستشو بخوای من پول تن تاک خریدن هم ندارم :))
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/٠٩/١٢
١
١
عب نداره بیا بریم کتاب بخریم بشینیم تو هوای آزاد و دل انگیز پارک بخونیم! پیاده روی سخته :))
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٩/١١
١
١
0_o خشک میروند تو و خشک هم می آیند بیرون؟ خخخخخخ عالی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/٠٩/١٢
١
١
آره دیگه اصلا بهداشت حالیشون نیست! :)))
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٩/١٢
١
١
http://jeem.ir/media/5641
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/٠٩/١٢
١
١
خخخخ خیلی خوب بود! مخصوصا که صدای طرف شبیه دوبلورا بود و انگار خودش داره حرف میزنه! ممنون :)
m.babaee
m.babaee
٩٥/٠٩/١٢
٢
١
نمره طنزنویسیتون بیسته :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/٠٩/١٢
١
١
ممنون عزیزم. البته شما لطف داری :) ما خیلی کوچیکتر از این حرفاییم :))