بیاین بریم بمیریم
از گیر به شلوار سوشا تا لاکچری بازی ساشا

بیاین بریم بمیریم

نویسنده : ناصر جوادی

«طنز نویس حق عصبانی شدن ندارد!» چندبار این جمله را با خودم تکرار می‌کنم بعد برای حفظ خونسردی به سراغ بیژامه راه راه و عرق‌گیر می‌روم و بعد پوشیدن‌شان لم می‌دهم به ناز بالش و درحال گاز زدن قاچ هندوانه به ساشا فکر می‌کنم. ساشا سبحانی پسر سفیر اسبق ایران در ونزوئلا که این روزها همه به زندگی لاکچری‌اش گیر داده‌اند

ساشا جان! بگذار فالور‌هایت هرچقدر می‌خواهند پیله کنند این توئی که پروانه که نه ولی شاخ مجازی می‌شوی! من مصاحبه‌ات را خواندم اشک در چشمانم جمع شد وقتی فهمیدم از ۱۵ سالگی در ونزوئلا مترجمی می‌کردی تا یک لقمه نان حلال سر سفره ببری. تو ژن خوب نیستی ساشا تو ژن عالی هستی. کسی که با پول مترجمی و از ۱۵ سالگی وارد دنیای بیزینس شده و الان به جایی رسیده‌ای که پولش را خر نمی‌کشد، باید در کنار شهرام جزایری اقتصاد درس بدهد. 

ساشا جان من برای روشنگری و همچنین ارائه الگوی صحیح پیشرفت اقتصادی به کسانی که نمی‌خواهند بمیرند، قصد دارم نحوه پیشرفت تو در زندگی را در تشریح کنم: 

در روزهایی که همه جوانان و نوجوانان مملکت در خانه لمیده بودند و شلوار باب اسفنجی سوشا مکانی را سوژه کرده بودند ساشا در سن ۱۵ سالگی مشغول ترجمه جملات فارسی به ونزوئلایی غلیظ بود و در زیر آفتاب سوزان کاراکاس کار و کاسبی می‌کرد. ساشا ۵۰ دلار دستمزد ترجمه‌اش را به بازار برد و یک سبد سیب خرید و سیب‌ها را در شب بازار کاراکاس به ۳۵ دلار فروخت و ۱۵ دلار ضرر کرد. اگر او شم اقتصادی نداشت از این شکست درس نمی‌گرفت و مثل اسکل‌ها همچنان در بازار متورم ونزوئلا سیب فروش بود، ولی ساشای قصه ما از این شکست درس گرفت و یکهو نمی دانیم چگونه تبدیل شد به ساشای میلیاردر! ما از داستان ساشا نتیجه می‌گیریم سیب فروشی نکنیم و اگر پدر مان سفیر اسبق ایران در ونزوئلا نیست برویم بمیریم. 

برچسب ها
ساشا
ساشا سبحانی
پسر سفیر
آقازاده
پسر سفیر ونزوئلا
بروید بمیرید
نظرات کاربران
کد امنیتی
mobina_aminfar
mobina_aminfar
٩٧/٠٥/٣١
٢
٠
وقتشه چن بار بنویسیم پول شعور نمیاره .......عااااالی بودید مثل همیشه ;-)
naser_j
naser_j
٩٧/٠٦/٠٧
٠
٠
البته خوبه که شعور خریدنی نیست:) ممنون از شما
S_RAZMEGAHE
S_RAZMEGAHE
٩٧/٠٦/٠١
١
٠
حتما وحتما دستگاههای امنیتی باید این رانت خوار پررو رو دستگیر کنند و بیارنش ایران تا ببینیم ازکجاآورده.!؟
naser_j
naser_j
٩٧/٠٦/٠٧
٠
٠
رو نوشت به دستگاه های امنیتی :)))
پربازدیدتریـــن ها