اپلیکیشن هایی برای رژیم و تناسب اندام
محبوب ترین اپلیکیشن های کالری شمار، قدم شمار و فیتنس

اپلیکیشن هایی برای رژیم و تناسب اندام

نویسنده : مریم نیک‌پور

از مهمانی‌های خانوادگی گرفته است تا اینستاگرام، همه و هرکجا یا در حال رژیم‌اند یا دوره رژیم خود را تمام کرده‌اند یا اصلا می‌خواهند برای خلاصی از شر اضافه وزن رژیم بگیرند. راستش را بخواهید اگر چه بیشتر انگیزه رژیم گیرنده‌ها خوشتیپی است اما این تمام خوبی‌اش نیست. اضافه وزن همیشه بیماری‌هایی را با خود به همراه دارد که معمولی‌ترین آن کمر درد و پا درد است و بدترین آن بیماری‌های قلبی عروقی. البته رژیم خودسرانه و غیرعلمی هم بیماری‌هایی را به همراه خواهد داشت اما اگر درست اصولی و زیر نظر متخصص باشد قطعا به سلامتی شما کمک می‌کند. ما در این مطلب اپلیکیشن‌هایی را معرفی می‌کنیم که همراه یک رژیم هستند و کمک‌تان می‌کنند تا راحت‌تر روزهای سخت رژیم را بگذرانید.

 

معرفی اپلیکیشن های کالری شمار

این که حساب و کتاب کالری مصرفی دستتان باشد در رژیم بسیار مهم است. همیشه اطاعت کردن از یک برنامه غذایی مشخص سخت است با کمک اپلیکیشن‌های کالری شمار دیگر لازم نیست یک برنامه بسیار دقیق از رژیم را رعایت کنید. فقط کافیست میزان مصرف کالری و پروتئین مورد نیاز بدن خود را بدانید. حالا دیگر خودتان می‌توانید کالری تمام غذاها را محاسبه کنید و بیش از اندازه کالری مصرف نکنید.

محبوب‌ترین و کاربردی ترین اپلیکیشن کالری شمار «کرفس» است. این برنامه در جشنواره موبایل ایران به عنوان بهترین برنامه برگزیده مردمی انتخاب شد. شما می‌توانید در کرفس غذاهایی را که می‌خورید ثبت کنید. کالری روزانه ماهانه و سالانه خود را ببینید. با غذاهای رژیمی جدید آشنا شوید و ورزش‌هایی که به راحتی می‌توان در خانه انجام داد را یاد بگیرید. حتی می‌توانید در کرفس غذاهای ابداعی خود را ثبت کنید و برایشان میزان کالری با توجه به وزن مواد اولیه تعریف کنید. خلاصه کرفس می‌تواند بهترین دستیار برای یک رژیم گیرنده باشد.

اپ رژیم

 

«بشقاب» تقریبا شبیه برنامه کرفس است با فضای کاربردی متفاوت‌تر، در بشقاب می‌توانید کالری غذاهای روزانه خود را با هر مقیاسی که میخواهید ثبت کنید. این برنامه درست مثل کرفس برای شما تقویم روزانه و ماهانه و سالانه دارد و حتی نموداری از روند پیشرفت‌تان رسم می‌کند. در برنامه بشقاب می‌توانید هدف گذاری کنید و حتی هر روز برای خودتان یادداشتی بنویسید. بشقاب از پرطرفدارترین برنامه‌های کالری شماری است و هر روز به شما نشان می‌دهد چقدر وزن کم یا اضافه کرده‌اید.

اپ رژیم

 

اپلیکیشن «مانکن» به اندازه کرفس و بشقاب قدمت ندارد اما توانسته است طرفداران زیادی برای خودش جمع کند. مانکن هم اصل کاربردش کالری شماری غذای روزانه شماست و در کنار آن خدمات و آپشن‌های جالبی دارد مثلا با پرسیدن چند سوال به شما می‌گوید ساختار بدن‌تان چه شکلی است و چطور می‌توانید بهترین لباس را با توجه به این مسئله بپوشید تا خوشتیپ‌تر به نظر بیایید. یکی دیگر از خدمات مانکن این است که وزن ایده‌آل شما را با توجه به شاخص استاندارد‌های جهانی محاسبه می‌کند. مانکن علاوه بر اینکه نمودار میزان مصرف کالری نشان‌تان می‌دهد بشقاب غذای شما در هر وعده را نیز از لحاظ مغذی بودن آنالیز می‌کند و درست مثل کرفس آموزش ورزش‌های ساده و حتی پخش موسیقی هنگام ورزش را به همراه دارد.

اپ کالری شمار

 

معرفی اپلیکیشن های قدم شمار

رژیم شما یک مسئله خیلی مهم را کم دارد و آن محاسبه فعالیت روزانه است. همانقدر که میزان کالری مصرفی مورد اهمیت است، کالری سوزانده شده نیز مهم است. از ساده‌ترین و بهترین فعالیت‌ها پیاده‌روی است. همین‌طور که به کارها و مشغله‌های روزانه خود می‌رسید پیاده‌روی کنید. هم کالری می‌سوزانید و خوشتیپ و سالم می‌شوید و هم نیازی نیست وقتی را برای ورزش روزانه خالی کنید. سه اپلیکیشن pedometer، S health و fitbit میزان فعالیت روزانه شما را محاسبه می‌کنند و برایتان پیام‌های انگیزشی ارسال می‌کنند. تقریبا هر سه خدمات یکسانی دارند و استفاده از هر کدام می‌تواند برایتان مفید باشد.

اپ رژیم

 

اپلیکیشن فیتنس، برای ورزش در خانه

برای سالم بودن فقط به یک برنامه غذایی خوب نیاز ندارید بلکه باید ورزش کنید همانا بهترین کار است هم قدرت بدنتان را افزایش میدهد هم خوشتیپتان میکند از باقی خوبی هایش هم هر چه بگوییم کم است. نرم افزارهای زیادی در زمینه فیتنس وجود دارد ما سه تا از محبوبترین هایش را به شما معرفی میکنیم اما از آنجایی که هر سه تقریبا خدمات یکسانی دارند و فقط محیط کاربری آن ها با هم متفاوت است باید برای انتخابشان دست به دامن سلیقه شوید. 

اپلیکیشن «Day fitness 30» یک بازه زمانی 30 روزه را برای شما مشخص می‌کند و حرکات ورزشی را به شما یاد می‌دهد و برایتان تایم می‌گیرد تا ورزش کنید. خیلی وقت‌گیر نیست و برنامه هر روزش کمتر از یک ربع است. از خوبی‌های این اپلیکیشن این است که شما می‌توانید با توجه به نیازتان ورزش خود را انتخاب کنید. مثلا اگر میخواهید چربی شکم و پهلو را آب کنید در همین زمینه به شما حرکات ورزشی را آموزش می‌دهد.

اپ فیتنس

 

«Fitness bodybuilding» هم یک برنامه فیتنس دیگر است که به شما حرکات ورزشی را آموزش می‌دهد و برایتان تایم می‌گیرد. میزان ورزش روزانه شما را ثبت می‌کند و در کنار همه این‌ها حرکات ورزش معروف بادی بیلدینگ را به شما آموزش می‌دهد.

اپ فیتنس

از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین برنامه‌های فیتنس «Seven» است. درست مثل دو اپلیکیشن قبلی به شما کمک می‌کند تا حرکات ورزشی را یاد بگیرید و همزمان با شما ورزش می‌کند. حتی با آن جام‌های طلایی‌اش برایتان ایجاد انگیزه هم می‌کند. کاربری آسانی دارد و قطعا خیلی زود با محیط اپلیکیشن ارتباط برقرار می‌کنید و با تلاش، به اندام دلخواه‌تان می‌رسید. 

اپ فیتنس

برچسب ها
اپلیکیشن های رژیم
اپلیکیشن های ورزش در خانه
ورزش درخانه
اپلیکیشن های کالری شمار
اپلیکیشن های قدم شمار
اپلیکیشن رژیم
نظرات کاربران
کد امنیتی
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٥/١٦
١
٠
به به ...چقدر هم عالی بوووود ...موفق باشید ..
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٧/٠٥/٢٤
٢
٠
سلام:) ازونجایی که هرچی مربوط به تغذیه اس من میام نظر میدم لازمه یه نرم افزار حرفه ای معرفی کنم :دی نرم افزار lose it! بهترین و پیشرفته ترین نرم افزار و پیشنهاد شده توسط کتاب های رفرنس تغذیه اس که حتی قرمه سبزی رو هم داره تو منو غذاهاش خیلی جالبه^__^ موفق و پیروز باشید و مراقب سلامتی و معده و تغذیه مناسب باشید:دی با تشکر