همه چیز درباره چالش رقص kiki
معرفی چالش های عجیب و غریب در فضای مجازی

همه چیز درباره چالش رقص kiki

نویسنده : الهام حبشی

 به تازگی فضای اینستاگرام پر شده از ویدیو چالش جدیدی که کیکی نامیده می‌شود. چالش رقص کیکی به علت خطرآفرین بودن در عربستان حرام اعلام شده، همچنین پلیس اسپانیا اعلام کرده هرکس این چالش را انجام دهد با جان خود و دیگران بازی کرده، بنابراین جریمه خواهد شد. تا یکی دو سال پیش چالش‌ها هدف‌دار بودند. چالش‌هایی که در ابتدا با فیس بوک آغاز شدند. چالش‌هایی مثل معرفی آخرین کتاب خوانده شده، که با هدف افزایش کتاب خوانی راه افتاده بودند. گاهی هم بعضی چالش‌ها، مثل چالش آب یخ ارتباط چندانی با پیام خود نداشتند اما حداقل هدفی را دنبال می‌کردند و یادآور نکاتی بودند. در ادامه قصد معرفی چالش‌هایی را داریم که صرفا جنبه سرگرمی داشته‌اند، سرگرمی‌هایی که بعضا جان فرد را هم گرفته‌اند.

 

چالش رقص کیکی

چالش کیکی جدیدترین چالشی است که این روزها در فضای مجازی کولاک کرده است و هر لحظه یک ویدیو جدید منتشر می‌شود. اولین بار «شیگی» مجری برنامه «شیگی شو» با آهنگ «In My Feeling» از «دریک» رقصید. به علت نحوه خاص رقصیدن شیگی و حرکات بداهه‌ای که به کار گرفته بود، ویدیو به سرعت مورد بازدید میلیونی و باز نشر فراوان قرار گرفت و در کمتر از یک هفته بیش از 150 هزار نفر همین حرکات را با عنوان چالش رقص کیکی انجام دادند. «ویل اسمیت» از بازیگرانی است که با شرکت در این چالش به معروف‌تر شدن آن کمک کرده. در بین فیلم‌های منتشر شده چند تصادف وحشتناک هم وجود دارد که باعث ممنوع شدن این چالش در مناطق بسیاری شده است.

 

چالش رقص آدم فضایی

چالش تقلید از رقص یک موجود فضایی انیمیشنی، یکی دیگر از چالش‌هایی بود که خیلی زود به ایران هم رسید. برای شرکت در این چالش شما باید همراه با آهنگ «Dume tu cosita»، دقیقا مطابق موجود سبز رنگ برقصید و از خود فیلم بگیرید.  

---

 

چالش مانکن

چالش مانکن را خیلی‌ها اجرا کرده‌اند، چالشی که تنها کافی است یک موقعیت و حالت خاص را انتخاب کرده و در همان حال برای دقایقی ثابت و بدون حرکت باقی بمانید. همراه با ضبط این ویدیو آهنگ «بیلتز سیاه» پخش می‌شود. چالش مانکن با هشتگ #MannequinChallenge  در توییتر و دیگر صفحات مجازی به اشتراک گذاشته می‌شد و بسیاری از سلبریتی‌ها آن را اجرا کردند. در ایران هم طرفداران زیادی پیدا کرد که البته کاری به موسیقی این چالش نداشتند و فقط برای سرگرمی خودشان به این چالش پیوستند. 

---

 

چالش غیب شدن

این چالش مخصوص کسانی است که حیوان خانگی مثل سگ یا گربه دارند. برای شرکت در این چالش باید دوربین خود را در حالت ضبط ویدیو قرار بدهید. سپس پشت یک پارچه بزرگ قرار بگیرید، زمانی که حواس حیوان کاملا معطوف به شما شد، پارچه را انداخته و به سرعت و طوری که حیوان متوجه نشود در جای دیگری پنهان بشوید. از عکس العمل حیوان خانگی‌تان، نسبت به غیب شدن خودتان فیلم بگیرید.

 

چالش مجید

چالش صدا کردن گربه‌ها با اسم مجید وطنی‌ترین چالش به وجود آمده توسط ایرانیان است. جوانی که برای اولین بار این ویدیو را در صفحه خصوصی‌اش منتشر کرده بود هرگز فکرش را نمی‌کرد که تا چند روز آینده، اینستاگرام پر از ویدیوهایی می‌شود که به تقلید از او ضبط شده‌اند.

 

چالش کیف پول

بعضی از چالش‌ها هم مثل چالش عکس کودکی، چالش تصویر سیاه و سفید، چالش آخرین پیامک و چالش کیف پول من درآوردی‌تر از دیگر چالش‌ها بودند و حتی ویژگی سرگرم کننده بودن را هم نداشتند. با این حال خیلی‌ها از خیر این چالش هم نگذشتند و تصاویر عجیب و غریبی از کیف پول‌های در حال انفجار خودشان را منتشر کردند.

چالش محتویات کیف پول

برچسب ها
چالش کیکی
چالش کیکی چیست
چالش kiki
چالش های عجیب
چالش فضای مجازی
چالش های پرطرفدار
نظرات کاربران
کد امنیتی
زینب اسکندری
زینب اسکندری
٩٧/٠٥/١٠
٠
١
یه چالش دست به چونه هم هست که خیلی مضخرف و باحاله/:
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٥/١٢
١
٠
دست به چونه دیگه چی بید😃 یک چالش جعبه نامرئی هست ولی خیلی خاصه و آدم های معمولی نمی تونن اجراش کنن
sara_j
sara_j
٩٧/٠٥/١٠
٠
٠
وااای چه همه چالش وجود داشت و من از هیچ کدوم خبر نداشتم خخخخ
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٥/١٢
١
٠
خیلی خوبن. من از همین کیکی خیلی خوشم اومده 😃
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٧/٠٥/١١
٠
٠
در همین راستا دعوتتون می کنم، استاد بزرگ رقص کیکی رو اینجا ببینین: http://jeem.ir/media/7749
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٥/١٢
٠
٠
اره اینم خیلی خوب بود ولی اونی که در ماشینو کندن عالیه 😃
بوریسونا پوگاچوا
بوریسونا پوگاچوا
٩٧/٠٥/١١
٠
٠
ازون چالش غیب شدن یه موردی هم دیده بودم که بدبخ سگه وحشتناک گرخید فرار کرد!خخخخ
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٥/١٢
١
٠
بامزه ترین چالش همون سرکار گذاشتن حیوناس😃
مرضیه زندیه
مرضیه زندیه
٩٧/٠٥/١٣
١
٠
چالش مجید از همش بامزه تر و خنده تر بود :)))
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٥/١٣
٠
٠
اره منم با بامزه تر بودنش موافقم ولی باحال ترینش نیست :ی
گوهر
گوهر
٩٧/٠٥/٢٢
٠
٠
جالب بودن 👌
nader
nader
٩٧/٠٥/٢٣
٠
٠
خیلی جالب بود برخی چالش ها رو نخستین بار بود که میشنیدم دربارشون