دتاکس واتر با میوه های تابستانی
طرز تهیه آب طعم دار خوشمزه با میوه های تازه

دتاکس واتر با میوه های تابستانی

نویسنده : الهام حبشی

با شروع فصل تابستان بدن انسان نیاز بیشتری به آب پیدا می‌کند و چه بهتر است که با اضافه کردن میوه‌ها و سبزیجات معطر به آب، نوشیدنی خوش طعم‌تر و البته پر خاصیت‌تری داشته باشیم. نوشیدنی که با عطر و طعمش بیش از پیش ترغیب به خوردنش شویم. می‌توانید از سبزیجاتی نظیر نعنا، گشنیز، ریحان، رزماری و آویشن به همراه میوه‌ها استفاده کنید و همچنین با اضافه کردن خاکشیر، تخم شربتی، زنجبیل، دارچین، عسل و آب‌لیمو طعم‌های جدیدتری خلق کنید. تنها این نکته را به خاطر بسپارید که ترکیب آب طعم‌دار باید به مدت 3 تا 10 ساعت، در یخچال بماند تا طعم‌های مختلف به خوبی با هم تلفیق شده و حسابی نوشیدنی شوند. پیش از این هم درباره دتاکس واترها برایتان نوشته بودیم که می توانید در اینجا بخوانید و حالا هم در ادامه با ترکیب چند دتاکس واتر(آب طعم دار) محبوب و پرطرفدار آشنا می‌شوید. 

 

دتاکس واتر با عطر لیمو و نعنا

لیمو ترش و نعنا دو گیاه پر کاربردی هستند که می‌توانیم رد پایشان را در آب‌های طعم‌ دار زیادی پیدا کنیم. برای یک پارچ متوسط نصف یک خیار بزرگ و یک لیمو زرد ترش را نازک حلقه کنید و داخل پارچ، روی هم قرار دهید. سپس به ترکیب لیمو و خیار آب و چند برگ نعنا اضافه کنید. خوب است در صورت تمایل چند قطعه هندوانه یا پرتقال هم به این مخلوط اضافه کنید.

پیشنهاد شگفت انگیز: اگر در منزل قالب‌های کوچک شیرینی دارید، می‌توانید از آن‌ها برای بریدن زیباتر میوه‌هایی مثل خیار و هندوانه کمک بگیرید. همچنین با چاقو و یا اسکوپ بستنی به میوه‌ها شکل و طرح جالب‌تری بدهید. 

پیشنهاد دوم: با استفاده از رنده درشت می‌شود خیارها را رشته رشته کرد. به این طریق می‌توانید با اضافه کردن مقداری عسل و تخم شربتی، آب طعم دار دو منظوره داشته باشید و راحت‌تر از خود خیار هم استفاده کنید.

دتاکس واتر 

 

دتاکس واتر با طعم گلابی و هلو

هلو از بهترین انتخاب‌ها در این فصل گرم و پر حرارت است. برای 4 لیوان بزرگ آب، یک عدد گلابی، شلیل یا هلویی که زیاد رسیده نباشد، یک پیمانه خربزه مکعبی خرد شده و در صورت تمایل مقدار کمی زنجبیل به همراه یک عدد لیمو ترش کوچک کافی است. اگر با مزه کرفس مشکلی ندارید، یک ساقه پهن خرد شده از آن را به آب طعم‌دار خود اضافه کنید.

پیشنهاد ویژه: از دیگر مواردی که با توجه به سلیقه خودتان می‌توانید به آب طعم‌دار هلو اضافه کنید، یک هویج رنده شده و همچنین نصف پرتقال حلقه شده است.

دتاکس واتر تابستانی 

 

دتاکس واتر با دانه‌های انگور و آلبالو

گیلاس، شاه‌توت، توت فرنگی، تمشک و انگور سیاه میوه‌هایی هستند که می‌شود به راحتی از آن‌ها به یک آب طعم‌دار متفاوت و شیک رسید. برای 3 لیوان بزرگ آب، یک نصف لیوان تمشک یا شاه‌توت، نصف لیوان گیلاس دو نیمه شده و بدون هسته و به همین مقدار انگور سیاه و کمی نعنا و آب‌لیمو کفایت است تا یک آب طعم‌دار خوش رنگ و رو بسازید.

پیشنهاد ویژه: به جای آب‌لیمو از نصف لیمو ترش حلقه شده و در کنار نعنا، از کمی جعفری هم استفاده کنید.

دتاکس واتر 

 

دتاکس واتر با شاه میوه گرمسیری انبه

انبه یکی از پرطرفدارترین میوه‌ها در هر کجای دنیا است. شاه میوه‌ای گرمسیری که ترکیبش با آب خنک، مزه بسیار خوبی دارد. برای 2 لیتر آب، نیمی از یک انبه بزرگ کافی است. برای درست کردن آب طعم دار از انبه‌ای استفاده کنید که بافتی سفت داشته باشد. خوب است در این ترکیب مقداری زنجبیل حلقه شده هم بریزید. از نعنا و ریحان و حلقه‌های یک لیمو ترش تازه هم در این ترکیب غافل نشوید که طعم دوست‌داشتنی‌تری به دست خواهد آمد.

پیشنهاد گرمسیری: بهتر است قطعات انبه را قبل از استفاده در دتاکس واتر داخل فریزر بگذارید تا یخ زده باشند. 

دتاکس واتر انبه

برچسب ها
دتاکس واتر
دتاکس واتر با میوه های تابستانی
آب طعم دار با میوه های تابستانی
آب طعم دار
دتاکس واتر با هندوانه
دتاکس واتر با لیمو
نظرات کاربران
کد امنیتی
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٤/٢٠
١
٠
خیلی ممنون از پیشنهاد هاتون ....
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/٢٦
٠
٠
خواهش میکنم 😊😊
m.babaee
m.babaee
٩٧/٠٤/٢١
١
٠
من فکر‌میکنم پیشنهاد انبه خوشمزه‌تر بشه😋
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/٢٦
٠
٠
آره ولی خودم هنوز موفق به درست کردنش نشدم. چون تحمل ندارم انبه باشه و فوری نخورمش 😁😂
بوریسونا پوگاچوا
بوریسونا پوگاچوا
٩٧/٠٤/٢١
١
١
یه دتاکس واتر هس که برای لاغریه من تو فکر اونم امیدوارم موثر باشه واقعا:دیییی
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/٢٦
٠
٠
نوشیدن آب به خودی خود لاغر کنندس😀 تو مطلب قبلی فرمولش هست😊
مائده رئیس الساداتی
مائده رئیس الساداتی
٩٧/٠٤/٢٤
١
٠
چه مطلب مفیدی ...تشکرات:))
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/٢٦
٠
٠
تشکر از اینکه وقت گذاشتی مائده جون☺😊