باز هم گل به خودی مسئولان
تلخ تر از شکست...

باز هم گل به خودی مسئولان

نویسنده : الهام حبشی

ساعت 21:45 است و هنوز خبری از فردوسی‌پور و مهمان افسانه‌اش، کارلس پویول در استودیو شبکه 3 نیست. پشت میز بیضی شکل بزرگ برنامه، محمدرضا احمدی به تنهایی نشسته و از چگونگی نصب روبیکا حرف می‌زند. من هم 45 دقیقه مانده به بازی با اوقاتی تلخ  و ابروهایی درهم، گوشه‌ای از اتاق نشسته‌ام و به این فکر می‌کنم که ای کاش عادل کوتاه نیاید. به این فکر می‌کنم که چطور عده‌ای که معلوم نیست دقیقا که هستند و هدف‌شان چیست، اجازه حضور پویول در برنامه را نمی‌دهند. ستاره‌ای که به ایران آمده، پول خود را گرفته و حالا باید بدون حضور در هیچ برنامه‌ای به کشورش بازگردد. اخبار تلخ‌تری هم منتشر می‌شود. ناراحتم... آن‌قدر که شیرینی و هیجان بازی با اسپانیا از ذهنم پاک شده است و آن همه حس خوب جایشان را به بلاتکلیفی و ناراحتی داده است. 

 

پویول؛ پشت در صدا و سیمای میلی 

حضور کاپیتان اسبق ماتادورها در برنامه عادل فردوسی‌پور خبری بود که از چند روز قبل سر و صدا به پا کرده‌بود. پیگیری که کردم متوجه شدم با پرداخت مبلغ قابل توجهی، کارلس پویول در این شب بزرگ مهمان خانه ایرانیان است و حضور او در کنار فردوسی‌پور چقدر جالب و دیدنی خواهد شد اما کمتر از 3 ساعت مانده تا شروع بازی، خبر دیگری منتشر شد: «مدیران صدا و سیما مانع حضور کارلس پویول در برنامه عادل فردوسی پور شدند»، «فردوسی پور قهر کرده است» و... حالا چند ساعت مانده به بازی حسابی توی ذوق‌مان خورده بود. نه تنها از حضور مفسر سرشناس اسپانیایی، با صرف آن همه هزینه، محروم شده بودیم. خبری از عادل هم نبود. نهایتا ساعت 22:10 عادل با کامی تلخ و بدون مهمانش به استودیو شبکه 3 آمد. عادلی که عادل همیشگی نبود. نه چشم‌هایش برق می‌زد، نه هیجان سابق را داشت و نه حتی صدایش، صدای عادل پر شور و با انرژی خودمان بود. بدون نگاه کردن به دوربین عذرخواهی سریعی کرد، تاسفی خورد و با آرزوی موفقیتی کوتاه، تا انتهای مسابقه حرف دیگری نزد.

 

مشهد قانون خودش را دارد! 

قبل از شروع جام جهانی شایعه‌ شده بود که کافی‌شاپ‌ها حق ارائه سرویس و پخش بازی‌ها را ندارند. شایعه‌ای که اگر واقعیت پیدا می‌کرد معنی‌اش تنها ضربه زدن به درآمد قشری از جامعه و گرفتن حق شادی دسته جمعی از مردم بود. خوشبختانه این موضوع تنها در حد شایعه باقی ماند، اما دیروز متن پیامکی منتشر شد که نشان می‌داد، ابلاغیه‌ای صادر شده که کافی شاپ‌ها و حتی آبمیوه و بستنی فروشی‌ها موظف هستند تا ساعت 22 شب، کرکره مغازه‌هایشان را پایین بکشند. خبرهای ضد و نقیض یکی پس از دیگری منتشر می‌شد از رئیس اتحادیه کافی شاپ‌ها که ارائه دادن سرویس به مردم را طبق  نامه‌ای کتبی از اماکن، ممنوع اعلام می‌کرد تا نورزیان معاون استاندار خراسان رضوی که تمام این اخبار را شایعه می‌دانست. هرچه بود، مردم مشهد دیگر به این اوضاع و احوال و حرف‌های ضد و نقیض و تصمیمات فردی عادت کرده‌اند! 

 

سرگردان؛ پشت درهای بسته

می‌گفت از ارومیه تا تهران را 10 ساعت است که رانندگی کرده، بلیت خریده و حالا با درهای بسته استادیوم آزادی رو‌به‌رو شده. دوربین گوشی را که می‌چرخاند، انبوهی از ماشین‎ها را می‌بینیم که پلیس‌های سفید پوش راهشان را بسته‌اند و مردمی که گله به گله، ناامید روی آسفالت نشسته‌اند. نه زمان کافی برای برگشت به خانه دارند، نه در آن ترافیک و انبوه جمعیت راهی برای بازگشت هست و نه دل و دماغی برای از زمین برخاستن. اما سرانجام ساعت 9:35، با فشار افکار عمومی و دستور مستقیم رئیس جمهور یک ساعت مانده به شروع بازی درهای استادیوم آزادی باز می‌شود و بعد از 40 سال خانواده‌های ایرانی می‌توانند زن و مرد در کنار یکدیگر در ورزشگاه حضور پیدا کنند و از فوتبال تیم ملی‌شان لذت ببرند. باور کنید که در ایران گروهی وجود دارند که می‌نشینند و ساعت‌ها پیش خودشان فکر می‌کنند که این بار چطور مردم را ناامید کنیم. بعد هم طی چند ساعت تصمیم‌شان را عملی می‌کنند و وقتی خشم مردم را می‌بینند، پیش خودشان می‌گویند حالا کمی عقب‌نشینی هم بد نیست! مهم حس و حال‌شان بود، که گرفتیمش! 

برچسب ها
حضور زنان در ورزشگاه
زنان در استادیوم آزادی
زنان در استادیوم
پویول
پویول در برنامه عادل
گل به خودی مسئولان
نظرات کاربران
کد امنیتی
حجت
حجت
٩٧/٠٣/٣١
٥
١
بنظر من کار خود دولت بود که اول مجوز حضور خانواده ها در ورزشگاه صادر میکنه بعد مجوز رو خودشون بنام کس دیگه ای لغو میکنه دوباره مثل یک قهرمان مجوز میدن به این میگن بازی سیاسی
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/٠١
٢
٠
خدا عالمه... معلوم نیس چه خبره این همه شل کن سفت کردن و بازی با اعصاب ملت
فاطمه
فاطمه
٩٧/٠٤/٠٣
١
٠
اره اینم یک نوع تحلیل جالبی بود که خوندم واقعا تا حالا از این زاویه نگاه نکردم سیاسیت ..... و ما بازیچه....
h_rastegar
h_rastegar
٩٧/٠٤/٠٤
١
٠
این دولت کثیف تر و ناپاک تر از این حرف هاست. وگرنه این همه مشکلات نداشتیم تو مملکت. تنها چیزی که مهم نیست مردم هستند. همه چیز رو سیاسی میبینه.
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٧/٠٣/٣١
٠
٠
عکس مطلب چی میگه؟
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/٠١
٠
٠
چی میگه؟
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٧/٠٣/٣١
٠
٠
برای رسانه ی میلی مون متاسفم
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/٠١
٠
٠
هعی... واقعا همینطوره...
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٣/٣١
٠
٠
به الله قسم ‌اینا دیگه شورشو در آوردن ‌.واقعا خون مردمو تو شیشه کردن .لابد کارلوس بخاطر سفر کردن به رژیم باحال صهیونیستی ممنوع التصویر شده است ................ .. ورزش دخالت ...سیاست دروغ و کذب و ریا ..عمل .هیچ.وعده بسیار ..تمدن صفر ..تدبر هیچ .فساد تا عرش هفتم ...
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٣/٣١
١
٠
البته این جمله که رژیم با حال صهیونیسم ..منظورم ‌رژیمی با حال و هوای صهیونیسم بود که اشتباه شده ....
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/٠١
٠
٠
برداشتن گفتن واسه موهات. این چی حرفی بوده زدن. آبرو ریزی پشت آبرو ریزی...
بوریسونا پوگاچوا
بوریسونا پوگاچوا
٩٧/٠٤/٠١
٠
٠
یاد حرف محمود صادقی افتادم گفته بود اینجا یه مملکته و چندتا دولت!... ولی دیگه کم کم داره سر میشیم به این قضایا:((
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/٠١
٠
٠
راستش به نظر هیچ وقت به اتفاقات نا خوشایند عادت نمیکنه.... کاش تموم شه
k_koolak
k_koolak
٩٧/٠٤/٠١
٠
٠
چی بگم‌والا
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/٠٢
٠
٠
فقط میشه گفت خدا هدایتشون کنه...
h_rastegar
h_rastegar
٩٧/٠٤/٠٤
٠
٠
در مورد حضور کارلس پویول گفتند به خاطر پول زیادی که قرار بود بگیره بوده. تصویب کردن مهمان های خارجی که چند ده و صد هزار دلار برای یک برنامه پول می گیرند رو نیارند. این یک کار خوب بود. ولی باز هم نگاه سیاسی نمیزاره کارها درست پیش بره. خدا لعنت کنه همه سیاست مدار های سیاست باز رو. اونهایی که پیروزی از حقیقت براشون مهم تره
بوریسونا پوگاچوا
بوریسونا پوگاچوا
٩٧/٠٤/١١
٠
٠
پول پویول پرداخت شده بود حداقل بخاطر حیف نشدن اون پول باید میومد تو برنامه