کارخانه عزیز بوهدوز سازی جهان
ناخودآگاه از زمین خوردنت لذت می برند

کارخانه عزیز بوهدوز سازی جهان

نویسنده : گزینه جیم

صورت بهت‌زده عزیز بوهدوز، بازیکن بدشانس تیم ملی مراکش وقتی با یک شیرجه ناگهانی دروازه خودی را باز کرد، نمونه مثال زدنی چهره قربانی‌هایی است که دیگران می‌توانند متکی به بداقبالی آن‌ها، بار شکست را روی دوششان بیندازند. واقعیت این است که در آن بازی همه تیم مراکش شکست خورد، از آن مربی عصبی مزاجی که ایرانی‌ها معتقد بودند شبیه جیمی لنیستر است تا مهاجمانی که یکی دو فرصت طلایی را از دست دادند اما دوربین‌های تلویزیونی و کاربران شبکه‌های اجتماعی بیشتر از هر کسی بوهدوز را سوژه تحلیل‌ها و شوخی‌های خود قرار دادند. 

وقتی فرانسه در فینال جام جهانی بازی را به ایتالیا واگذار کرد، خیلی از رسانه‌ها زیدان را مقصر آن شکست قلمداد می‌کردند، برای همین تیترهایی انتخاب کردند که فصل مشترک همه‌شان سرزنش زیزو بود، با این حال زیدان ابدا شبیه شکست خورده‌ها نبود چون با کله‌ای که به سینه ماتراتزی کوبیده بود، شبیه یک قهرمان با جام وداع می‌کرد و می‌دانست وقتی آب‌ها از آسیاب بیفتد دیگران او را بخاطر این تصمیم شجاعانه ستایش خواهند کرد؛ حکایت بوهدوز ولی فرق می‌کند. اشک‌های او پس از پایان بازی نشان می‌داد تا مغز استخوان خود را مردی شکست خورده می‌داند، کمااینکه چند ساعت بعد در یکی از شبکه‌های اجتماعی بخاطر این اشتباه از همه عذر خواست و قول داد در بازی‌های بعدی جبران کند. 

من معتقدم بازیکنان مراکش ته دلشان از اینکه بوهدوز عامل آن گل تراژیک بوده ناراحت نیستند، آن‌ها از شکست تیم‌شان غمگینند ولی بی‌اینکه خودشان بدانند ترجیح می‌دهند بار شکست روی دوش یک نفر باشد تا همه آن‌ها. در یک باخت طبیعی همه بازیکنان باید بار شکست را تحمل کنند در حالی که مراکشی‌ها حالا می‌توانند شانه بالا بیندازند و ادعا کنند بازی خوبی انجام داده‌اند اما بخاطر یک اشتباه فردی که ممکن است در هر مسابقه فوتبالی پیش بیاید، بازی را به ایران واگذار کرده‌اند.

دنیا همین قدر ترسناک است، آدم‌ها می‌توانند در عین مهربانی، وقتی توی صورتت نگاه می‌کنند و آرزومندانه می‌خواهند سعادتمند باشی، ناخودآگاه از زمین خوردنت لذت ببرند چون در این صورت تو نمونه آزمایشگاهی موفقی خواهی بود برای همه کسانی که از قرار گرفتن در موضع شکست لذت مازوخیستی می‌برند اما جرات نمی‌کنند عواقب آن را بپذیرند. 

به قلم حامد یعقوبی

برچسب ها
فوتبال
ایران
جام_جهانی_2018
باخت
نظرات کاربران
کد امنیتی
علی_دادخواه
علی_دادخواه
٩٧/٠٣/٣٠
١
٠
متاسفانه واقعیت همین است.هنگامی که پیشتازی در عرصه موفقیت،همه برایت هورا می کشند ولی امان از روزی که با سر به زمین بخوری و همان آدم ها تبدیل به کارشناسان قهار و ماهر می شوند و تو را با انگشت نشان می دهند تا بگویند بله این هم نتیجه کارش بود و خود را از همه چیز تبرئه کنند.اما آنها که نمی خواهند بدون هیچ رنج و شکستی زندگی کنند روزی برای همیشه سکوت خواهند کرد
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٣/٣١
٠
١
این مردمان ،به پیکرِ شیطانِ خود که نه ،///این مردمان به شرم و حیا سنگ میزنند