جو جهانی فوتبال
در ایام جام جهانی به مدت یک ماه تعطیل ایم!

جو جهانی فوتبال

نویسنده : ناصر جوادی

هرچه به شروع جام جهانی فوتبال نزدیک تر می‌شویم شاهد شایع‌تر شدن تب فوتبال در بین خوره فوتبالی‌ها و جو فوتبال در باقی افراد جامعه هستیم، مثلا همین اکبر آقا بقال محله ما از الان یک برگه بزرگ آ3 چسبانده پشت شیشه مغازه‌اش که «این فروشگاه در ایام برگزاری جام جهانی به مدت یک ماه تعطیل می‌باشد» حالا شما بیا بگو اکبر آقا، برادر من، خود کیروش از الان مرخصی‌‌اش را برای بعد بازی با پرتغال اوکی کرده و از همان استادیوم مستقیم راهی جزیره تفریحی‌اش می‌شود. مگر توی کَتَش می‌رود؟  یا همین پسر عمه‌ام، به تعداد گل‌های علی دایی قسم، دقیقه 73 همین دربی آخر تازه می‌پرسید آبی‌ها استقلالن یا قرمزا؟ حالا از الان چیپس و پفک بازی مصر_عربستانش را هم خریده و با پیژامه راه راه لم داده جلوی تلوزیون و انتظار شروع مسابقه را می‌کشد. خود ملک سلمان بازی عربستان را نگاه کند دقیقه یازده به خروپف و خرناس می‌افتد بعد این می‌خواهد 90 دقیقه وقت تلف کردن نگاه کند. 

دختر همسایه‌مان را که نگویم، 4 سال پیش در 36 سالگی بلاخره برایش خواستگار پیدا شد به خاطر همزمانی با بازی ایران و بوسنی مراسم را لغو کرد! هرچه در و همسایه جمع شدن و برایش توضیح دادن که دختر حسابی، خود علیرضا حقیقی وسط بازی داشت به خواستگارش جواب مثبت می‌داد، تو بعد بوقی که یک خواستگار پیدا کردی نپرانش، قبول نکرد. حالا امسال باز دوباره بعد چهار سال یک نفر آمده خواستگاری‌اش می‌خواهد لغو کند. آن‌هم به خاطر همزمانی با بازی تونس و پاناما! باز اهل محل جمع شده‌اند و نصیحتش می‌کنند که دخترِ حسابی، مهدی رجب زاده هم از فوتبال خداحافظی کرد تو توی 40 سالگی ول کن نیستی؟ کار به جایی رسیده که سفیر پاناما و تونس بیانیه مشترک داده‌اند«‌به خدا ما راضی نیستیم به خاطر ما لگد به بختت بزنی» ولی تا الان قانع نشده! شورای محله در حال مذاکره با فیفا است که اگر بشود مسابقه پاناما و تونس را با 2 ساعت تاخیر برگزار کنند.

برچسب ها
جو جام جهانی
جام جهانی در ایران
ایران در جام جهانی
طرفداران فوتبال
تب فوتبال
نظرات کاربران
کد امنیتی
رهگذر
رهگذر
٩٧/٠٣/٢١
٤
٠
سلام مطلبتون عالي بود اما دست انداختن دختران دم بخت با هر عنواني كاري زشت و ناپسنده..... لطفا نظرم رو ثبت كنيد. باتشكر
naser_j
naser_j
٩٧/٠٣/٢٢
٠
١
سلام ممنون از نظر تون اما چند تا نکته، اول از اهمه این که من با دختران دم بخت کار نداشتم اصلا تو این مطلب، صرفا یه دختر فرضی رو مثال زدم، دوم اینکه دست ننداختم، شوخی کردم، سوم اینکه اگر بخوایم اینجوری به قضیه نگاه کنیم، پس تو این مطلب نباید با خوره فوتبالی ها، بقال ها، عربستان، مصر، ملک سلمان، سفارت پانما و تونس، جام جهانی، فیفا، شورای محله، و چیس و پفک هم شوخی کرد، شما بفرمایید پس ما با چی شوخی کنیم؟!
Ali_Amiri
Ali_Amiri
٩٧/٠٣/٢١
٠
٠
یادداشت جالبی بود.گذشته از شوخی به مدت یک ماه تموم دنیا چشمش به جام جهانیه.تو کشور خودمون هم این مدت موضوع بحثا میشه فوتبال و جام جهانی.واسه کسایی مثل من که هیچی جای فوتبال رو واسشون نمی گیره هم انگار یه ماه عیده.به هرحال ممنون از یادداشتت قشنگتون
naser_j
naser_j
٩٧/٠٣/٢٢
٠
٠
ممنون، بله جام جهانی اتفاق قشنگیه منمبه شدت منتظر شروعشم اتفاقا :)))) این مطلب هم یه نقدی بود به افراط خیییییلی زیاد
k_koolak
k_koolak
٩٧/٠٣/٢١
٠
٠
خوبه که یه‌ماه از همه چی بی خبر شیم که کی مرد چندتا کشته شدن و...
naser_j
naser_j
٩٧/٠٣/٢٢
٠
٠
کاش روزی میومد که واقعا کسی رو نمی کشتن، جنگی نبود. نه این که بکشن و بمیرن و ما بی خبر باشیم!
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٣/٢٢
٠
٠
آخ آخ آخ ..آخ که گل گفتی .....
naser_j
naser_j
٩٧/٠٣/٢٢
١
٠
خواهش میشه، گل خوندین :)
نجات
نجات
٩٧/٠٣/٢٢
٠
٠
واقعا ک چ کشت و کشتار و چ اتفاقایی که نیوفته تو این یک ماه!
naser_j
naser_j
٩٧/٠٣/٢٢
٠
٠
انشالله این بار اونایی که همزمان با جام جهانی تفنگا شون رو بر می داشتن حواس شون پرت بازی ها بشه
رهگذر
رهگذر
٩٧/٠٣/٢٢
٠
٠
برادر من!! قضيه اونا با دختراي دم بخت فرق ميكنه اونايي كه گفتي هيشكدومشون به هيچ جاشون نيست اما قضيه دختر دم بخت فرق مي كنه اونا حساس و بي دفاعن خواهشا نظرم درج شه