متفاوت ترین گریم های جانی دپ
مرد هزار چهره سینمای جهان 55 ساله شد

متفاوت ترین گریم های جانی دپ

نویسنده : الهام حبشی

چند روز پیش تصویر ناراحت کننده‌ای از جانی دپ منتشر شد که باعث نگرانی هوادارانش شد. عکسی که او را رنجور و بیمار نشان می‌داد و مخاطب را حسابی شوکه می‌کرد. امروز گران‌ترین بازیگر سینمای جهان یا بهتر است بگویم مرد هزار چهره سینمای جهان، جان کریستوفر دپ 55 ساله می‌شود. جانی دپ بازیگری است که بیشتر از هرکس دیگری او را با گریم‌های متفاوت دیده‌ایم، بازیگری که چالش بازی در نقش‌هایی را پذیرفته که زمین تا آسمان با هم فرق دارند و همگی موفق هستند. او تاکنون در 86 اثر از سریال و فیلم گرفته تا صدا پیشگی و نماهنگ حضور داشته است. آثاری که در این مطلب قصد معرفی آن‌ها را داریم، تمام کارهایی هستند که جانی دپ در آن‌ها با متفاوت‌ ترین گریم‌ها به ایفای نقش پرداخته است. 

ادوارد دست‌قیچی

محال است از طرفداران جانی دپ باشید و این اثر تاثیرگذار و مجذوب کننده‌ی تیم برتون را ندیده باشید. جانی دپ در این فیلم که تولید سال 1990 است، نقش اختراعی نیمه انسانی را بازی کرده است. ادوارد دست‌قیچی با آن ظاهر عجیب، معصوم و کم حرف به جای دست‌قیچی دارد و به جای انگشت تیغه‌های برنده. این فیلم آن قدر شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد که بیشتر از یک بار تماشایش خواهید کرد و هر بار دلتان برای مرد جوان خوش قلبی که حتی توان در آغوش گرفتن عزیزانش را هم ندارد می‌سوزد. 

جانی دپ 

 

دزدان دریایی کارائیپ

بعد از ادوارد دستقیچی، بهترین گریمی که از صورت جانی دپ دیده‌ایم متعلق به نقش جک اسپرو، کاپیتان بازیگوش و پر عشوه دزدان دریایی کارائیپ است. در این فیلم جانی دپ را با لباس‌های خاص یک دزد دریایی، دستمال سر قرمز و موهای بلندی دیده‌ایم که با اشیا عجیب و غریب فراوان تزیین شده‌اند. جالب است بدانید در سال 2003 که این فیلم ساخته شده امید چندانی به موفقیتش نبود، حتی قبل از جانی دپ، رابرت دنیرو برای بازی در نقش جک اسپرو انتخاب شده بود که این پیشنهاد را رد کرد. اما بعد از اکران فوق موفق اولین فیلم از سری دزدان دریایی، فروش قابل توجه در گیشه‌ها و جذابیت شدید کاراکتر جک اسپرو در بین مردم مشخص شد که همه باید از رابرت دنیرو برای رد کردن این نقش متشکر باشیم.

جانی دپ

 

چارلی و کارخانه شکلات سازی

سال 2005 جانی دپ چهره جدیدی از خودش را در سینمای جهان به نمایش گذاشت. او در فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی با پوششی بنفش و متفاوت ظاهر شده. پوست، مو و دندان‌های جانی دپ در این فیلم به طرز عجیبی صاف و یکدست هستند. جانی دپ در این فیلم نقش صاحب یک کارخانه شکلات سازی محبوب و البته پر رمز و راز را بازی کرده. تیم برتون بعد از ساخت فیلم موفق «در جستجوی ناکجا آباد» در سال 2001، برای دومین بار پسربچه معروف «فردی هایمور» را در کنار جانی دپ قرار داد.

جانی دپ

 

سوئیتی تاد، آرایشگر شیطانی خیابان فلیت

بی‌شک این فیلم یکی از بی‌نظیرترین فیلم‌های جانی دپ است، فیلمی که در آن جانی دپ را در سیاه ترین نقش خود خواهید دید. بن جامین برکر دقیقا نقشی متضاد با ادوارد دست قیچی است. یک آرایشگر خبیث و قاتل. جانی دپ با بازی در این فیلم برای سومین بار نامزد جایزه اسکار شد. آرایشگر شیطانی خیابان فلیت فیلمی در ژانر موزیکال است و جانی دپ در آن به آوازه خوانی می‌پردازد. با شنیدن بالا و پایین‌های فوق‌العاده صدای این بازیگر احتمالا حیرت زده شده و خواهید گفت:« آیا هنری وجود دارد که از دست جانی دپ برنیاید؟».

جانی دپ

 

آلیس در سرزمین عجایب

موهای فر نارنجی، چشم‌هایی غیرطبیعی و رنگ‌هایی بی‌اندازه شاد و فسفری توصیفی از چهره نامتعارف دیگری از جانی دپ در فیلم آلیس در سرزمین عجایب است. این فیلم هم که اثر دیگری از همکاری جانی دپ و تیم برتون است به موفقیت فراوانی رسید و نقش کلاهدوز دیوانه‌ای که جانی دپ نقش آن را ایفا کرده بسیار درخشان ظاهر شد.

جانی دپ

 

رنجر تنها

گریم متفاوت آقای بازیگر در فیلم رنجر تنها از عجیب و غریب‌ترین ظواهری است که تا به حال او را دیده‌اید. یک گریم سرخپوستی عمیق، تشکیل شده از چهره‌ای غیرعادی سفید با نقش چند خط سیاه و از همه متمایزتر کلاغی که روی سر او خودنمایی می‌کند. رنجر تنها فیلمی است که در ژانر وسترن، اکشن و ماجراجویی ساخته شده و در آن جانی دپ نقش سرخپوستی به نام تانتو را بازی کرده. جانی دپ که یک رگ خانوادگی خود را سرخپوست می‌پندارد، از بازی در این نقش کاملا رضایتمند است.

جانی دپ

 

سایه‌های سیاه

جانی دپ با بازی در فیلم توده‌های سیاه برای هشتمین بار وارد یک همکاری موفقیت آمیز با دوست و همکار قدیمی خود تیم برتون شد. بی‌شک بخشی از بهترین فیلم‌هایی که از جانی دپ دیده‌ایم معجزه‌ای است که تنها با آشنایی این دو نفر با یکدیگر در تاریخ سینما رقم خورده است. جانی دپ در فیلم سایه‌های سیاه که محصول سال 2012 است، نقش یک خون آشام 200 ساله را بازی کرده. خون آشامی که نمایش یکی از هزاران چهره‌ی این بازیگر بزرگ سینما است.

جانی دپ

 

توده سیاه

باورتان بشود یا نه این آقای کم مو و چشم رنگی جانی دپ خاص خودمان است. توده سیاه یک فیلم گانگستری خوب از سال 2015 است که در آن جانی دپ نقش «وایتی بالجر» را بازی کرده. این فیلم داستانی اقتباس یافته از یک بخش زندگی واقعی تبهکاری خطرناک است که سال‌ها در لیست اف بی آی قرار داشته و نهایتا دستگیر شده. جانی دپ بعد از بازی در این نقش علاوه بر دریافت تحسین‌های فراوان توانست آن روی ترسناک ‌چهره سینمایی خود را به نمایش بگذارد.

جانی دپ

 

آثار زیاد دیگری هستند که با دیدن چهره جالب جانی دپ در آن‌ها شگفت زده خواهید شد و انگشت به دهان خواهید ماند، نقش‌هایی مثل «گلرت گریندل والد» خطرناک‌ترین جادوگر در تمام کتاب‌های جی کی رولینگ، در فیلم «جانوران شگفت انگیز و زادگاه آن‌ها»، «چارلی مورتدکای» در فیلم کمدی و جدید «مورتدکای»، مرد زن نمای فیلم قدیمی و معروف «پیش از آغاز شب» و همچنین «دونالد ترامپ» در فیلم «هنر معامله».

برچسب ها
جانی دپ
گریم های جانی دپ
متفاوت ترین گریم های جانی دپ
گریم سنگین جانی دپ
فیلم های جانی دپ
نظرات کاربران
کد امنیتی
علی_دادخواه
علی_دادخواه
٩٧/٠٣/١٩
٢
٠
عالی بود
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٣/٢١
١
١
تشکر که وقت گذاشتین😊
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٣/٢١
١
١
تشکر که وقت گذاشتین 😊
بوریسونا پوگاچوا
بوریسونا پوگاچوا
٩٧/٠٣/١٩
٢
١
جدیدا هم یه تصاویرس ازش تو روسیه منتشر شده بود دیدی؟ چقد پیر و شکسته شده بود:(
بوریسونا پوگاچوا
بوریسونا پوگاچوا
٩٧/٠٣/٢٠
٢
١
عجب سوتی دادم!😂😂
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٣/٢١
٠
٢
شیرینی زندگی به همین سوتیاشه 😊😀
k_koolak
k_koolak
٩٧/٠٣/٢١
٥
١
بازیگر به تمام معنا
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٣/٢٢
٠
١
دقیقا همینطوره ^_^
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٧/٠٣/٢٢
٦
١
فقط کاپیتان جک اسپارو :))
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٣/٢٥
١
١
عالیه ^_^
z-dadras
z-dadras
٩٧/٠٣/٢٢
٣
١
یک بازیگر عالی ...
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٣/٢٥
١
١
و به تمام معنا :)
شاهدخت
شاهدخت
٩٧/٠٣/٢٨
٠
٢
چقدر خوب بود :) فی الواقع همون چیزی بود که همیشه در مورد این شخصیت ذهن منو درگیر میکرد و حالا انگار یه نفر همه شو یه جام جمع و جور کرده و تحویل من داده :)) مچکر واقعا
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٣/٢٩
٠
٢
شما لطف دارین. خوشحالم که راضی کننده بود براتون :)
نسیم پهلوان
نسیم پهلوان
٩٧/٠٣/٢٩
١
٢
عالی.. حالا جریان این عکس های اخیرش چیه؟؟ مریضه؟؟
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/١٢
٠
١
راستش منم بی خبرم که چی شده اینطور بهم ریخته بنده خدا
لیلی
لیلی
٩٧/٠٤/٠٣
٢
٠
جانی دپ بی نظیره
لیلی
لیلی
٩٧/٠٤/٠٣
١
٠
و مرسی از معرفی فیلمها
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/١٢
١
٠
خواهش میکنم لیلی جان عزیزم 😊 آره جانی دپ حرف نداره 😊
Min_suga
Min_suga
٩٧/٠٦/٠٩
١
٠
نگرانی هایی که برای اقای دپ به وجود اومده بود به خاطر یه سری مسائل شخصی مثل ازدواج کردن همسر سابقش امبر هرد و مصرف زیاد الکل بوده :| در کل فکر نمیکنم کسی باشه که جانی رو دوست نداشته باشه :)) من بیشتر از همه از گریم فیلم جانوران شگفت انگیز خوشم میاد خیلی محشره **