از خط قرمزهای مهم تا راه حل‌های عجیب
خبر کوتاه بود و جانکاه؛ کله پاچه 110 هزار تومان شد!

از خط قرمزهای مهم تا راه حل‌های عجیب

نویسنده : محمدعلی محمدپور

پنجشنبه‌ای دیگر را با مرور چند خبر در خدمت‌تان هستیم.
کله پاچه 110 هزار تومان شد. خبر به همین کوتاهی بود. رییس اتحادیه طباخان، فروشندگان کله پاچه و سیرابی (فقط شیردونش اضافی بود؟) گفت: «به دلیل کمبود کله پاچه، قیمت این محصول 110 هزار تومان می‌شود». بر همین اساس معاونت کله، معاونت پاچه و معاونت سیراب شیردون این اتحادیه هم جداگانه موضوع را تایید کردند. الان این جوری است که شما بروی طباخی، می‌بینی که نیش همه کله‌ها باز است و یک «اگه می تونی بیا منو بخور» خاصی توی نگاه‌شان است. ما می‌گوییم دوستان که دست به واردات‌شان خوب است، خب کله‌پاچه چینی وارد کنند، حالا درست است کله‌پاچه‌هایشان چش و چار درستی ندارد ولی قاعدتا گوسفندهایشان مغز خوبی باید داشته باشند. به هر حال ما که همچنان امیدواریم آقای جهانگیری بیایند توی تلویزیون اعلام کنند، کله پاچه دولتی با نرخ مناسب وارد بازار خواهد شد و خیال ما را راحت کنند. چون دیگر کله پاچه خط قرمز ماست و باید زود حل شود.
اما از خط قرمز صحبت کردیم، وزارت آموزش و پرورش اخیرا پس از چند اتفاق عجیب و غریب فرمودند: «تنبیه بدنی دانش‌آموزان خط قرمز ما است!» کاش بهرحال با این موضوع به طور جدی برخورد شود. حالا زمان ما که کلا بعضی معلم‌ها اگر روزشان را با تنبیه ما شروع نمی‌کردند آن روزشان شب نمی‌شد. مثلا وسط درس ناگهان انگار که چیز مهمی یاد معلم آمده باشد، درس را قطع می‌کرد و می‌گفت: «راستی من امروز زدم‌تون؟» و بعد دوباره بزرگوار می‌افتاد به جان ما که واقعا هر جا هست خدا حفظش کند.
اما همان طور که احتمالا خبر دارید در یکی از دبستان‌ها، دبیر پرورشی مرد مدرسه به این دلیل که موی یکی از دانش‌آموزان بلند بوده و او را تحریک می‌کرده، موی دختر را قیچی کرده است. واقعا جالب است که چرا باید این آدم را برای یک مدرسه دخترانه گذاشته باشند، خب به جای اینکه موی دانش‌آموز را قیچی کنیم که ایشان تحریک نشود یک راه حل دیگر هم این بود که این شخص را از دبیری این مدرسه بردارند. خبر عجیب دیگر اینکه در اقدامی مشابه در فسا هم موی 9 دانش آموز قیچی شده است آن هم به این علت که باعث می‌شده عقبی‌ها نتوانند تخته را ببیند. خب ببینید باز دوستان زود تصمیم گرفتند و طبیعتا یک راه دیگرش هم این بود که دانش‌آموزان را به ترتیب قد بنشانند تا همه تخته را بتوانند ببینند. با این وضعیت بهتر است از این به بعد سردر مدرسه‌های دخترانه‌مان بزنیم سالن آرایش مو و براشینگ!
بهرحال ما امیدوار هستیم همچنان که این مسائل حل می‌شود و به قول وزیر که تنبیه بدنی خط قرمزشان است، به موضوعات معیشتی این همه معلم دلسوز و زحمتکش هم رسیدگی شود. کلا امیدواریم به همه مسائل رسیدگی شود اما با راه حل‌های فکر شده و منطقی تا وضعیت از این حالت گل و بلبل به حالت گل و بلبل بود به چمن نیز آراسته شد تبدیل شود. آرزو هم که بر جوانان عیب نیست.

برچسب ها
کله پاچه
قیمت کله پاچه
تنبیه بدنی
کوتاه کردن موی دانش اموز
نظرات کاربران
کد امنیتی
b_mollaei
b_mollaei
٩٧/٠٢/٢٧
٠
٠
به مطالب بسیار بسیار مهمی اشاره کردید سپاس گذارم :))) شخصا وقتی خبر اینکه موی چندتا دخترو کوتاه کردن اونم به دلایلی که فقط برای خودشون قابل توجیحه خیلی دوست داشتم این معاون و اولیای مدرسه رو ببینم و بپرسم دقیقا دانش آموزا رو چی فرض میکنن ؟ آخه یه آدم انقد ... هیچی ولش کنید اصن :/
rbm
rbm
٩٧/٠٢/٢٨
١
٠
معاون پرورشی خانم بوده - ناظم مدرسه مرد بوده معاون با خودش گفته اگه این دختر بره بیرون ناظم تحریک میشه و موهاش رو کوتاه کرده !
لیلی
لیلی
٩٧/٠٣/٠١
٠
٠
خاک تو سر اون ناظمی که با موی سر بچه تحریک میشه
Mah
Mah
٩٧/٠٢/٢٩
٠
٠
سخنی ک از دل بر آید لاجرم بر دل نشیند درود...