هیچ جا نمیریم، همین جا هستیم
چطوری فلانی؟ چطوری بهمانی؟

هیچ جا نمیریم، همین جا هستیم

نویسنده : محمدعلی محمدپور

پنجشنبه‌ای دیگر را در حالی سپری می‌کنیم که خوشبختانه هنوز تبلیغات میدانی فیلم‌ها همه‌گیر نشده و ما شاهد حضور عوامل فیلم‌های همچون مغزهای کوچک زنگ زده، هجوم، قیصر و ... نیستیم البته اینکه هر کسی اجازه چنین تبلیغاتی را ندارد هم بی‌تاثیر نیست. خوشبختانه اکران فیلم‌های روز جهان را هم نداریم و حداقل می‌توانیم مطمئن باشیم هیچ کدام از عوامل فیلم اره، احضار و پارک ژوراسیک در خیابان دیده نخواهند شد. بهرحال خوب است که دوستان بیشتر رعایت کنند واقعا سخت است آدم همه‌اش همه موقع یک ندای عجیب کنار گوشش باشد که «چطوری فلانی؟ چطوری بهمانی؟» مثلا خود من که این روزها آن قدر بین اخبار مختلف قاتی کرده بودم که همه‌اش این ندا کنار گوشم بود: «چطوری برجامی؟»

خب قطعا یکی از اخبار مهم این بود که آقای ترامپ هم مطابق روز و ساعتی که قبلا در توییتش تعیین کرده بود از برجام خروج کرد. البته آن طور که ما شنیدیم خود ترامپ درست از لحظه‌ای که یکی از هموطنان زیر توییتش نوشت: «ساعت جدید یا قدیم؟»، چند ساعتی این وسواس فکری مثل خوره مغز نداشته‌اش را در انزوا می‌خورد که واقعا تصمیم بگیرد به ساعت جدید خروج کند یا ساعت قدیم؟

اما دقایقی پس از این خروج بود که همه طرفین اروپایی برجام گفتند: «ما پایبند و متعهد هستیم، هیچ جا نمیریم همین جا هستیم» که باعث شد ما هم کماکان بر سر برجام پایبند بمانیم و این وسط تنها آمریکا خروج کرد و به نظر ما خودش، خودش را منزوی کرد. ما برای خودش داریم می‌گوییم. وگرنه که خانم موگرینی همچنان متعهد بودن اروپا را اعلام کرده است و هر وقت بخواهیم دوباره می‌آید مجلس سلفی هم می‌اندازد و اصلا مشکلی هم نیست. 

خبر بعدی اینکه یکی از نمایندگان مجلس اعلام کردند لایحه حمایت از کودکان بالاخره پس از حرکتی حلزون‌وار در نوبت رسیدگی در صحن مجلس قرار گرفت. خب بهرحال ما درک می‌کنیم که کشور مسائل مهم زیادی دارد و طبیعی است که این عزیزان هم نمی‌توانند میگ‌میگ‌وار به همه مسائل رسیدگی کنند اما حداقل امیدواریم طوری بشود که این لایحه بعد از این همه خاک خوردن، حداقل توی نوبت رسیدگی، حقش ضایع نشود و دقت کنند بزرگترها توی صف نوبت این کودکان عزیز را نادیده نگیرند و جا نزنند. ما امیدواریم نمایندگان فعالیت‌های جدی بیشتری نشان دهند  مثلا همین آقای عارف که ما مظلوم گیرش آورده‌ایم و هی بهش گیر می‌دهیم، اخیرا در انتقاد درباره سکوتش گفته: «مسائل را نمی‌شود در بوق و کرنا کرد» که واقعا ایشان حق دارد. چون کلا آدم دو تا آپشن دارد: 1- سکوت 2- بوق و کرنا. ما که استقبال می‌کنیم مسائل مهم را ایشان در بوق و کرنا کند یا اصلا بدهد به آقای کواکبیان که کافی است خیلی عادی صحبت کند و اصلا نیاز به بوق و کرنا نیست. 

برچسب ها
عوامل به وقت شام در کوروش
خروج امریکا از برجام
حمایت از کودکان
لایحه حمایت از کودکان
تصویب لایحه حمایت از کودکان
نظرات کاربران
کد امنیتی
صاد-نون
صاد-نون
٩٧/٠٢/٢٠
١
٠
خعلی خوب بود=)
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٧/٠٢/٢٣
٠
٠
لطف دارین. ممنون.