تو هم زیرکی سخنورکم
فیلترشکن جدید چی داری؟

تو هم زیرکی سخنورکم

نویسنده : محمدعلی محمدپور

پنجشنبه‌ای دیگر را در حالی سپری می‌کنیم که من اصلا نمی‌دانم شما می‌توانید این مطلب را بخوانید یا نه، چون همه چیز قاتی پاتی شده است و هر لحظه یک چیزی فیلتر می‌شود. در واقع ظرف این چند روز که قرار بود تلگرامِ بی‌تربیت فیلتر شود همه چیز فیلتر شد غیر از تلگرام! البته ظاهرا دکمه فیلتر تلگرام هم بالاخره پیدا شد اما در همین چند روز همه‌مان به فیلترشکن‌های جدید دست پیدا کردیم طوری که جدیدا هم را می‌بینیم، یک پیس‌پیس ریز می‌کنیم و می‌گوییم: «فیلترشکن جدید چی داری؟»

اما رئیس ‌کل بانک مرکزی، آقای سیف چند روز پیش، در حالی که یک «مسخره‌شو درآوردین شمام دیگه» خاصی توی چشم‌هایش دیده می‌شد، خطاب به ما مردم مرفه بی‌درد همیشه در سفر، گفت: «مردم بیش از حد معمول به خارج سفر می‌کنند و این مساله باید متعادل شود!» خب ببینید ایشان واقعا راست می‌گویند و ما خودمان هم خسته‌ایم بس هر هفته آخر هفته‌ها می‌رویم سواحل قبرس. از حق نگذریم دیگر دیدن آن سواحل با منظره‌های شبیه به هم، خیلی تکراری شده و جذابیتی ندارد. تا کی هی عید نوروزها برویم ایفل تکراری و پیزای کج مسخره را ببینیم؟ واقعا ما با این نهیب به خودمان می‌آییم و تصمیم می‌گیریم از این به بعد آخر هفته‌ها همین طرقبه شاندیز خودمان برویم، عید نوروز هم نهایتا برویم شمال دور هم توی ترافیکِ صمیمی خودمان باشیم تا آقای سیف بیش از این عصبانی نشود. آقای سیف شما لطفا عصبانی نشو، چون می‌ترسیم این دلار به فشار خون شما وصل باشد ناگهانی بزند بالا یا حواس‌تان پرت شود باز بعضی موسسات پول ما را پیش خودشان امانت نگه دارند هی برای‌مان پس‌انداز کنند و هی پس ندهند! 

در هفته‌ای که گذشت، بین اعضای دولت هم اظهار نظرهای جالبی مطرح شد که واقعا ما را بسیار گیج کرد. مثلا آقای روحانی در حالی که اخم کرده بود، در اظهار نظری گفت: «مدیری که در انجام وظایفش از اخم و تلفن دیگران می ترسد، کنار برود بهتر است» که در همین لحظه اعضای کابینه به سمت کنار دویدند و این بار آقای روحانی با بشاشیت همیشگی خود گفت: گفتم بهتره، حالا نگفتم که برین. که مجددا همه جای خودشان بازگشتند. آقای نوبخت هم در حالی که با احتیاط از کنار حرکت می‌کرد، در همین رابطه گفت: «سخنان رییس جمهور به معنی تغییر در کابینه نیست» خب احتمالا منظورشان این است که ما را همین جوری بخواهید که واقعا ما هم چاره‌ای نداریم. همچنین آقای نوبخت که این روزها اظهارنظرهایش خودش را اذیت نمی‌کند اما پدر ما را درآورده گفت: «رییس جمهور بسیار زیرک هستند» واقعا موش آقای نوبخت را نخورد که این قدر نکته‌دان هستند ولی جا داشت رییس جمهور هم متقابلا بگوید: «تو هم زیرکی سخنورکم». 

برچسب ها
رئیس جمهور زیرک
نوبخت
فیلتر تلگرام
فیلترشکن جدید
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
شهرام -بذلی
شهرام -بذلی
٩٧/٠٢/١٤
٦
٠
عالی بود ..عالی ......چقدر علاقه مندم که با شوق و ذوق تمام یادداشت های تحسین بر انگیزتون رو بخونم ...قلمتون همیشه خدا سبز ......
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٧/٠٢/١٥
٠
٠
ممنون از لطف بسیار زیادتون.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٢/١٥
١
٠
جناب بذلی حق دارن اینطور تعریف کنن. تو هر جمله یک تیکه ای، گوشه‌ای، کنایه‌ای، نکته ای و خلاصه یک مورد به جا و طنزی پیدا میشه :ی
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٧/٠٢/١٧
٠
٠
شما دوستان چه قدر به من لطف دارید. ممنونم.
h_rastegar
h_rastegar
٩٧/٠٢/١٦
١
٠
چقدر از سبک نوشتنتون خوشم اومد خیلی قشنگ بود. درود
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٧/٠٢/١٧
٠
٠
لطف دارید. ممنون.