رییس جمهور به ما فکر می‌کند
ما بی خواب شده ایم

رییس جمهور به ما فکر می‌کند

نویسنده : محمدعلی محمدپور

پنجشنبه‌ای دیگر فرا رسیده، با بررسی چند خبر در خدمت شما هستیم.

شنیدیم که قرار است وام صد میلیونی مسکن با قسط نهصد هزار تومانی بدهند. خب مبلغ وام که خوب است و باهاش می‌شود یک دخمه نقلی زیر پله خرید ولی قسط‌هایش اگر مسولین را اذیت نکند پدر ما را درمی‌آورد. الان شما ببینید زوج‌های جوان کل حقوق‌شان را باید بدهند بابت قسط وام‌شان. بانک‌ها هم که یک ساعت قسط دیر بشود آن قدر پیامک می‌زنند که گوشی‌مان هنگ کند و حضوری هم شده پا می‌شوند می‌آیند پاشنه در خانه را از جا درمی‌آورند. ما نمی‌دانیم چرا فقط ما را زود پیدا می‌کنند و سراغ‌مان می‌آیند و جای دانه درشت‌ها را پیدا نمی‌کنند. آهان ما ویلا نداریم برویم شمال گم شویم. پس هیچی.

اما خبر دوم اینکه یک اقتصاددان گفته است: «زمان ریاضت اقتصادی فرا رسیده است» ایشان واقعا زحمت داده‌اند به خودشان، مگر ما تا الان ریاضت نمی‌کشیدیم چه می‌کشیدیم؟ در پاسخ به اظهار نظر ایشان می‌گوییم: «داداش فکر کردی تا الان ما چه می‌کردیم؟» واقعا از نظر ایشان ما تا الان در رفاه بودیم که حالا ایشان گفته بس است و نوبت ریاضت است؟ بزرگوار این جور که ما ریاضت کشیدیم مرتاض های هندی نکشیدن، هیچ بعید نیست همین امروز و فردا قدرت نگه داشتن قطار و هواپیما و دلار را هم پیدا کنیم.  

خب در خبر آخر هم باز یک گیر به دولت بدهیم که تنها می‌شود به این عزیزان گیر داد. در واقع ما اکثر اوقات می‌خواهیم به غیر از دولت هم گیر بدهیم منتهی نهایتا جوری می‌شود که بقیه شوخی‌بردار نیستند و ما مجبور می‌شویم کلا یک چیز دیگر بگوییم و باز سر شوخی را با دولت باز کنیم. آقای رییس جمهور اخیرا گفته است: «می‌گویند روحانی رای گرفت و رفت و دیگر از ما یادش رفت». خب الان باید بگوییم که ما مطمئنیم رییس جمهور از ما یادش نرفته، از کجا می‌گوییم؟ ببینید اخیرا ما بی‌خواب شده‌ایم و می‌گویند وقتی یک نفر بهتان فکر می‌کند شما خواب‌تان نمی‌برد. خب ما که کس خاصی را نداریم بهمان فکر کند، مطمئنیم کار کار خود رییس جمهور است که هی به ما فکر می‌کند و برای معیشت ما غصه می‌خورد. پس می‌بینید که همه چیز درست و سر جایش است. تا روزی دیگر بدرود.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
شهرام -بذلی
شهرام -بذلی
٩٧/٠٢/٠٦
٣
٠
سلام ....خیلی خیلی خووووووب بود ....ممنون از شما .لذت بخش و زیبا و قابل تامل بوود .....
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٧/٠٢/١٧
٠
٠
ممنونم. شما به من لطف دارید.
حس معلق
حس معلق
٩٧/٠٣/٠٦
٠
٠
پس مشکل بی خوابی من اون مطلب آخرتونه! اخخخخخه . میخواستم برم کلی پول دکتر و دوا و درمون بدم , خدا خیرت بده... :)