تومان را به خاطر بسپار، دلار ترکاندنی است
تلگرام بدِ بدِ بد

تومان را به خاطر بسپار، دلار ترکاندنی است

نویسنده : محمدعلی محمدپور

پنجشنبه‌ای دیگر را در حالی سپری می‌کنیم که دوستان با تلاش شبانه‌روزی ترکاندند. چه چیزی را ترکاندند؟ حباب را. در واقع از آن طرف یک عده از آن لحاظ ترکاندند و قیمت دلار را به عددی رساندند که خود دلار هم چشم‌هایش را بست و گفت: «من دیگه نمی‌تونم» و از این طرف هم یک عده از این لحاظ ترکاندند و با جوالدوز تدبیر و امید فرو کردند توی حباب و گفتند: «الا و بلا 4200. بالاتر هم راه نداره». شما ببینید با این شرایط حالی برای دلار می‌ماند؟ احوالی برای دلار می‌ماند؟

حالا ما را می‌گویی همان لحظه اعلام آقای جهانگیری سطل ماست توی دست‌مان ماسیده بود و اکبرآقا بقال (چرا اسم بقال‌ها معمولا اکبرآقاست؟) تا بخواهد بقیه پول ما را بدهد همین جوری قیمت را داشت بالا می‌برد و بقیه پول ما را کمتر می‌کرد که ناگهان آقای جهانگیری با آن اعلام تاریخی زد توی شکم اکبرآقا و اکبرآقا با فیس بادش خالی شد. اما در آن لحظه که قیمت دلار 4200 شد نوبت من بود که دست کنم توی دخل اکبرآقا و بقیه پولم را بردارم که نهایتا اکبرآقا یک چیزی هم بدهکار شد که قاعدتا نباید این طور می‌شد.

آقای سیف، رییس بانک مرکزی هم که پس از اعلام آقای جهانگیری شیر شده بود، دلار 4200 تومانی را دستش گرفت و رفت مجلس و گفت: «ببینید چهار هزار و دویسته؟» منتهی نمایندگان که این روزها اعصاب ندارند از بس همه مشکلات ما اذیت‌شان می‌کند کت‌شان را در آوردند، آستین‌هایشان را بالا زدند و به انتقاد از آقای سیف و وضع دلار پرداختند. یکی از نمایندگان در همین زمینه به خبرنگار ما گفت: «به سیف حمله نکردیم، حس مردم را به او القا کردیم!» خب با تشکر از این نمایندگان زحمتکش. اما آقای سیف که یقه‌اش جر خورده بود به خبرنگار ما گفت: «ولی حس مردم حداقل کف گرگی نیست دیگه» که همین جا ما به آقای سیف می‌گوییم، نگذارید ما حس واقعی‌مان را به شما بگوییم که دیگر حرمت‌ها از بین می‌رود.

اما آقای سیف در جایی دیگر هم اظهار کرده‌اند: «التهابات بازار ارز از تلگرام کلید خورد!». قبلا فقط مامان باباها بودند که وقتی می‌دیدند سر ما توی گوشی است می‌گفتند: «تو اگر توی زندگی چیزی نشدی فقط به این خاطر است که همه‌اش کله‌ات توی این بی‌صاحاب است» که طبیعتا گوشی را می‌گویند. الان هر مسئولی هم هر مشکلی پیش می‌آید گیر می‌دهد که همه‌اش به خاطر این کوفتی‌ها است که طبیعتا کوفتی‌های خارجی را می‌گویند. پس ما از همه این‌ها نتیجه می‌گیریم که باز هم پای تلگرام در میان است و اگر تلگرام نبود الان باید خارجی‌ها حباب تومان را می‌ترکاندند. همه حرف همین است که: «تومان را به خاطر بسپار، دلار ترکاندنی است». پس تا یک پنجشنبه دیگر و یک ترکاندن دیگر، بدرود.

برچسب ها
قیمت دلار
دلار جهانگیری
سیف
فیلتر تلگرام
ارزش دلار
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
مهمان ناخوانده و سازنده‌ای به نام غم

غم‌های مقدس

٩٧/٠٢/٠١
همسایه جدید سلین دیون

هفته گمشده ها

٩٧/٠١/٣٠
در پوشش دوست اجتماعی به خواستگاری ات می آیم!

بی حرمتی به تریاک

٩٧/٠١/٢٩
چند توصیه کاربردی برای آزمون رانندگی

گواهینامه تو مشت ماست

٩٧/٠٢/٠١
به بهانه وداع آرسن ونگر با تیم آرسنال

خداحافظ رئیس غریب

٩٧/٠٢/٠٣
مزايا و معايب خواندن حوادث

دنبال قاتل بروسلی نگرديد

٩٧/٠٢/٠٤
یادداشتی بر فیلم پاپ ساخته احسان عبدی پور

تقابل غم و شادی به سبک پاپ

٩٧/٠٢/٠٢
روشی آسان و بسیار جذاب برای طبخ غذا

آموزش 7 رولت خوشمزه با پخت آسان

٩٧/٠٢/٠٣
معرفی بهترین هدست های نیمه حرفه ای بازار

از صدا لذت ببر

٩٧/٠٢/٠٤
به بهانه درگذشت عباس عطار

نگاهی به آثار و زندگی خاص ترین عکاس ایرانی

٩٧/٠٢/٠٦
آموزش جلوگیری از دسترسی برنامه‌ها به اطلاعات اسمارت فون

دیگر نگران سرقت اطلاعات گوشی‌تان نباشید

٩٧/٠٢/٠٣
ما بی خواب شده ایم

رییس جمهور به ما فکر می‌کند

٩٧/٠٢/٠٦