نمایندگان، کابینه را چگونه تکاندند؟
شب عیدی در حق این وزیران ظلم می‌کنند

نمایندگان، کابینه را چگونه تکاندند؟

نویسنده : محمدعلی محمدپور

نمایندگان  محترم مجلس، آخر سالی تصمیم گرفتند دولت را خانه‌تکانی کنند و به همین دلیل اقدام به استیضاح سه وزیر کردند. در همین رابطه رییس جمهور خطاب به مجلس گفت: «شما اگر اهل خونه تکونی هستین، چرا اول خونه خودتون رو نمی‌تکونید» و گوشی را قطع کرد و به مجلس نیامد. ریاست مجلس هم گفت: «والا! شب عید رسید، هنوز قالی‌ها رو نشستیم، گلدون‌ها رو هم بعد از رسایی کسی نیست بهشون برسه». 

اما اولین وزیری که جلسه استیضاحش برگزار شد، آقای ربیعی وزیر کار بود. وی که در چند سال اخیر همه ما جوانان را سر کار گذاشته است، در جلسه حاضر شد و برای اینکه نمایندگان را تحت تاثیر قرار بدهد، گفت: «بالاغیرتا دلتون میاد شب عیدی من رو از کار، بیکار کنین؟» آن طور که نمایندگان مخالف گفتند ایشان چند روز قبل از این جلسه هم بارها با این و آن تماس گرفته بود و همین خواسته را مطرح کرده بود. همچنین وی در صحن علنی هم ضمن دعوت همه نمایندگان به صبر بیشتر، درخواست آهنگ صبر ایوب را کرد که از طرف هیات رییسه مجلس مورد قبول قرار نگرفت و رییس مجلس گفت: «آقای علیزاده حالا...» که ایشان حاضر نبود و سایر نمایندگان به سخنرانی‌شان پرداختند. آقای کواکبیان در دفاع از وزیر کار به این موضوع اشاره کرد که اگر آقای ربیعی نبود ده‌ها تجمع اعتراضی کارگری پیش می‌آمد. فقط ما نفهمیدیم این همه کارگر که این روزها تجمع می‌کنند آیا برای دفاع از آقای ربیعی جمع می‌شوند؟ گفتنی است در پایان جلسه، نمایندگان صبر ایوب را پذیرفتند و آقای ربیعی بشکن‌زنان ماندنی شد.

دومین وزیر، وزیر کشاورزی آقای حجتی بود. وی که همانند آقای ربیعی خیلی اصرار داشت نمایندگان صبر داشته باشند و خونسردی‌شان را حفظ کنند قبل از جلسه همه نمایندگان را یک آب سبوس مهمان کرد و بعد رفت بالا از عملکردش دفاع کرد. وی در دفاع از عملکرد خود گفت: «ما اصلا در بحث میوه، واردات بی‌رویه نداریم». وی ضمن اشاره به گلابی‌های توی کشوی آقای قاضی‌پور گفت: «آقای قاضی‌پور، خداییش از گلابی‌هایی که می‌خوری راضی نیستی؟» که آقای کواکبیان در این لحظه بلند شد و گفت: «در فصل گیلاس، مثل گیلاس بی‌تفاوت نمی‌نشینم و از وزیر واردکننده گیلاس، حمایت می‌کنیم». در پایان این جلسه آقای حجتی به عنوان وزیر کشاورزی به آغوش کابینه بازگشت.

سومین وزیری که به جلسه استیضاح دعوت شد آقای آخوندی وزیر راه بود که در دوران وزارت بزرگوارانه ایشان ما تقریبا همه نوع سوانح دریایی، هوایی، زمینی، ریلی، پیاده، سواره و ... را تجربه کردیم. آقای آخوندی که ابایی نداشت بگوید بار اولش نیست استیضاح می‌شود گفت: «استیضاحی که برکنارم نکنه، قوی‌ترم می‌کنه». وی همچنین در راستای شفاف سازی مالی خود گفت: «کل موجودی حسابم 4.5 میلیون تومان است و موجودی حساب دخترم هم 638000 تومان است». وی که خیلی دیگر داشت شفاف می‌کرد، گفت: «تازه هنوز کرایه اسنپی رو که باهاش اومدم رو ندادم» واقعا من با دیدن این وضعیت مالی وزیران و تنگنای مالی‌شان برای نمایندگان سنگدل متاسفم که شب عیدی در حق این وزیران ظلم می‌کنند. اصلا از کجا معلوم عیدی این وزیران پرداخت شده باشد؟ در پایان آقای آخوندی وزیر راه هم ابقا شد. بدین ترتیب توصیه می‌کنیم در ادامه سفرهای هوایی، زمینی و دریایی‌تان سخت نگیرید و بپذیرید که حادثه و بحران جزئی از زندگی است!

برچسب ها
استیضاح وزیران
استیضاح آخوندی
استیضاخ ربیعی
استیضاح حجتی
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
shahram-bazli
shahram-bazli
٩٦/١٢/٢٤
١
٠
جالب و پر محتوا نوشتین ...تلخند قابل تاملیه ...موفق باشید
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/١٢/٢٥
٠
٠
لطف دارین.