انگیزه قاتل های سریالی چیست؟
بزرگ ترین قاتل های سریالی ایران

انگیزه قاتل های سریالی چیست؟

نویسنده : مرتضی رزمی

شاید تصور کنید که قاتل‌های زنجیره‌ای تنها در داستان‌های جنایی هستند یا مثلا در ایالاتی از آمریکا که حمل سلاح در آن‌ آزاد است، دست به جنایت می‌زنند اما اشتباه می‌کنید. قاتل زنجیره‌ای مانند همه چیز در این دنیا تعریف دارد. قاتل زنجیره‌ای به کسی می‌گویند که به تنهایی دو یا بیشتر ازدو نفر را در فواصل زمانی مختلف به قتل برساند. این فاصله زمانی باید بالای یک ماه باشد و ممکن است این اتفاق در هر نقطه‌ای از دنیا رخ می‌دهد. در همین کشور خودمان هم تاکنون قاتل‌های زنجیره‌ای زیادی شناسایی و دست‌گیر شدند. قاتل‌هایی که نام‌شان در فهرست بی‌رحم‌ترین قاتل‌های  ایران ثبت شده است. آنچه در ادامه می‌خوانید علت اصلی ارتکاب این قتل‌ها، از زبان خود قاتلان است. 

 

قتل؛ ارثیه پدری

ژن خلافکاری و قتل می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. علی اصغر بروجردی معروف به «اصغرقاتل» کسی بود که در 41 سال زندگی 33 فقره قتل انجام داد. پدر و پدربزرگ او از بی‌رحم‌ترین راهزنان منطقه اراک و ملایر بودند. گرچه کار خلاف اصغر با پدرانش متفاوت بود و اقدام به اغفال کودکان و سپس کشتن آن‌ها می‌کرد، اما در سنگ‌دلی دست کمی از آن‌ها نداشت.

 

لذت بردن از بریدن خرخره

هوشنگ ورامینی در دهه 40 قتل‌های خود را انجام می‌داد. او شاگرد شوفر بود. به گفته اطرافیانش بسیار ساکت و آرام اما قماربازی قهار بود. او افراد مختلف را به بهانه‌هایی فریب می‌داد و سر آن‌ها را می‌برید. ژاندارمری بعد از مدتی تعقیب او را دستگیر کرد. هنگامی که از او راجع به دلیل قتل‌هایش پرسیدند پاسخ داد: «زمانی که سر می‌بریدم از فوران خون و صدای بریدن خرخره آن‌ها لذت می‌بردم.»

 

تاثیر از کتاب

محمدعلی وکیلی خودش را به عنوان دکتر گیاهی معرفی کرده بود. افراد مختلف برای درمان گیاهی پیش او می‌آمدند. وکیلی نیز در نوشیدنی آن‌ها سیانور می‌ریخت. پس از مرگ جواهرات و اموال آن‌ها را برمی‌داشت و جسدها را در زیرزمین دفن می‌کرد. دو مورد از جواهرات فروخته شده شناسایی شد. پلیس با پیگیری آن‌ها به محمدعلی وکیلی رسید. هنگامی که از او پرسیدند ایده کشتن با سیانور چگونه به دهنت رسید گفت: «من علاقه زیادی به خواندن کتاب«راسپوتین» دارم و در کتاب خواندم کشیش فوق برای کشتن قربانیان در نوشیدنی‌شان سیانور می‌ریخته است.»

 

 به‌خاطر شوهر

هنگامی که واژه «قاتل زنجیره‌ای» می‌آید ذهن همه مردی با روحیات خشن را تصور می‌کند. اما قاتل زنجیره‌ای می‌تواند زن نیز باشد. در سال 88 هنگامی که جسد چند زن سالخورده پیدا شد زمزمه‌هایی مبنی بر وجود یک قاتل زنجیره‌ای زن شنیده شد. یکی از شاهدان در جریان تحقیقات پلیس گفت که مقتول سوار رنویی کرم‌رنگ شده است. تمام اتومبیل‌ها با این مشخصات مورد جستجو قرار گرفتند. تنها یکی از این رنوها بود که در نزدیکی محل پیدا شدن جسدی جریمه شده بود. با پیگیری پلیس مشخص شد که فردی به  نام «مهین» قتل‌ها را انجام داده است. شوهر او معتاد بود و 25 میلیون تومان بدهی داشت. او برای جبران بدهی‌ها به زنان مسن در امامزاده و مساجد می‌گفت که بسیار شبیه مادرش هستند. سپس آن‌ها را سوار ماشین کرده و جایی در اطراف شهر با دزدی اموال و سپس کشتن آن‌ها سعی داشت بدهی خود را جبران کند.   

 

قاتلی که می‌خواست 100 نفر را بکشد

محمد بسیجه معروف به بیجه کودکی سختی را گذرانده بود. او مادرش را در سنین پایین از دست داد و پدرش نیز در کوره‌پز خانه کار می‌کرد. پدر نامهربان و مستبد باعث شد که او هم در بزرگسالی دست به قتل بزند. او نزدیک به 17 کودک و 3 بزرگسال را کشت. در بازجویی‌ها اعلام کرد که از این‌کار پشیمان نیست و اگر دستگیر نمی‌شد تا 100 نفر را نیز به قتل می‌رساند.

 

خیانت همسر

انگیزه در قتل‌ها بسیار عجیب است. تمام قاتلان انیگزه‌ای مهم برای قتل‌های خود داشتند. مانند مجید سالک محمودی. او بدهی‌هایش زیاد شده بود و به زندان افتاد. وقتی از زندان بازگشت متوجه شد که همسرش در این مدت 2 سال با پسرخاله او ارتباط داشته است. این اتفاق باعث شد مجید سالک محمودی هر زنی را که به شوهرش خیانت کرده است به دار آویزد. دارهایی با طول ثابت یک متر و سفید رنگ. خواهر یکی از مقتول‌ها او را دیده بود که سوار سورلت سبز رنگی شده بود. همین سرنخ باعث شد که پلیس رد او را بزند. در صندوق عقب آن ماشین تعداد زیادی لباس زنانه و طناب دارهایی یک شکل پیدا شد.

برچسب ها
قاتل های سریالی ایران
قاتل سریالی
قاتل های سریالی
قاتل
نظرات کاربران
کد امنیتی
rbm
rbm
٩٦/١٢/٠١
٠
٠
خفاش شب چی پس؟
mr_razmi
mr_razmi
٩٦/١٢/٠٥
٠
٠
اونم داستان جالبی داره. اما انگیزه هاش توی همین مطلب هست. به خاطر ایجاز ازش صرف نظر کردم. ولی اونم داستان وحشتناکی داره.
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٢/٠١
٢
١
عجیبن! خوندن اینجور مطالب باعث میشه بیشتر نسبت به اطرافیانم بی اعتماد شم! ولی وقتی به خودمون دقیق میشیم میبینیم هممون قابلیتش رو داریم که تبدیل به چنین انسان بی رحمی بشیم ان شاء الله خدا هیچوقت بنده هاشو به حال خودشون رها نکنه..این اخری ماشینش شورلت نبوده احتمالا؟ 0_O
mr_razmi
mr_razmi
٩٦/١٢/٠٥
٠
٠
احسنت به ریزبینی... سه نقطه جامونده که توی مطلب بعدی ایشالا سه نقطه بیشتر میذارم که مجموع تعداد نقاط لازم برای مطالب درست دربیاد...
b_noori
b_noori
٩٦/١٢/٠١
٠
١
واقعا وحشتناک بود!!!
mr_razmi
mr_razmi
٩٦/١٢/٠٥
٠
٠
خوندن اینجور مطالب برای خودم وحشتناکه اما دوست داشتنی...مثل دیدن فیلم ترسناک...
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٢/٠٢
٠
١
:||| مهین چی دلیل احمقانه ای داشته :|| چی میشه که یک نفر از صدای بریدن خرخره یک انسان لذت میبره؟؟!! ...حتی بریدن سر یک حیوون هم لذت بخش نیس چه برسه به انسان..
mr_razmi
mr_razmi
٩٦/١٢/٠٥
٠
٠
کلن عجیب غریبن... خیلی افراد مشکلات و موقعیتهای مشابه با اینها رو دارن اما دست به قتل نمیزنن...
setareh_roshan947
setareh_roshan947
٩٦/١٢/٠٢
٠
٠
من کتاب نمیخونم دیگه:( اخه کی با تاثیر یه کتاب قاتل میشه؟؟؟
mr_razmi
mr_razmi
٩٦/١٢/٠٥
٠
٠
بعد از خوندن اون مطلب به خودم گفتم:«خداروشکر که سرانه مطالعه بالا نیست. وگرنه سرانه قتل هم بالا می رفت.»
LIMAN
LIMAN
٩٦/١٢/٠٤
٠
٠
مطالب خیلی خوب بودند اما تصویر خیلی وحشتناک ...........
mr_razmi
mr_razmi
٩٦/١٢/٠٥
٠
٠
خداروشکر که هم خوشتون اومد و هم وحشت کردید:)