برنامه های خوب رادیو کدام اند؟
معرفی برنامه های جوان پسند و پرانرژی رادیو

برنامه های خوب رادیو کدام اند؟

نویسنده : محدثه عارفی

رادیو برای پدر و مادرهای ما یک وسیله دوست‌داشتنی و یادآور خاطره‌های ریز و درشت است. از آهنگ‌هایی که با آن حفظ کرده‌اند تا اخباری که شنیده‌اند. اما امروز کم‌تر کسی از ما به رادیو گوش می‌دهد. کم‌تر کسی با برنامه‌های خوب آن آشناست و به‌صورت مداوم آن‌ها را پیگیری می‌کند. هرچند که دیگر لازم نیست دستگاه رادیو داشته باشی و در دیجیتال تلویزیون‌ هم می‌شود از برنامه‌های رادیو به راحتی لذت برد. اگر دل‌تان می‌خواهد به رادیو گوش بسپارید اما نمی‌دانید کی و چه موجی، ما یک بسته پیشنهادی برایتان مهیا کرده‌ایم! 

 

بالا خیابون پایین خیابون

این برنامه که ساعت 18 تا 19.30 از شبکه خراسان رضوی پخش می‌شود، یک برنامه شاد و مفرح است. برنامه‌ای تعاملی که شما هم به‌عنوان مخاطب جزئی ضروری از آن محسوب می‌شوید. جزئی که باید پیامک بدهد، زنگ بزند و در موضوع برنامه همکاری کند. موضوعات مختلف است و می‌شود گفت همه‌اش در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی است و هدف از این برنامه تقویت کارهای مثبت و حذف بی‌اخلاقی‌هاست. 

 

برنامه ایرانشهر

برنامه ایرانشهر با شعار «ایران را بشنویم» از برنامه‌هایی است که دو گوینده خون‌گرم و سرزنده دارد. قالب موضوعات طنز است و آنقدر شیرین که لبخند را برای یک ساعت روی لب‌تان نگه دارد. این برنامه مخصوصا برای روزهایی که پشت ترافیک مانده‌اید یا در جاده‌اید و قصد سفر دارید، مناسب است. خستگی راه را کم می‌کند و حسابی شارژ می‌شوید. این برنامه شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 17.45 تا 19 از رادیو ایران پخش می‌شود و دلتان را شاد و روحتان را تازه می‌کند.

 

دور تند

دورتند یک برنامه جوان است. با یک تهیه کننده جوان به نام «رضا سلیمانی» که از نسل خودمان است و حرف‌مان را خوب می‌فهمد. او نبض مخاطب را در دست دارد و برای او برنامه می‌سازد. خوب می‌داند یک جوان را چطور باید پای شبکه رادیویی نگه داشت. این برنامه هرشب ساعت 20 شروع می‌شود. برنامه هر هفته به یکی از دغدغه‌های فکری شما می‌پردازد و به ذهن‌تان پر و بال می‌دهد، این مهم‌ترین ویژگی دورتند است. مدت زمان برنامه هم معمولا چیزی حدود نیم ساعت است. نیم ساعت کاملا مفید! 

 

اینجا شب نیست 

برنامه‌های رادیو جوان همانطور که از اسمش می‌آید، برای مخاطب جوان ساخته شده است. برنامه «اینجا شب نیست» که ساعت 00.00 بامداد، ساعت عاشقی؛ شروع می‌شود و به مدت نود دقیقه همراه شماست. این برنامه جوان سعی دارد اطلاعات عمومی و البته علمی شما را بالا ببرد. می‌توان گفت که با یک مجله علمی طرفیم که به در قالب طنز عنوان ‌می‌شود. در این برنامه از هر دری چیزی می‌آموزید. از زندگینامه دانشمندان و فیزیک کوانتوم گرفته تا ستاره‌شناسی و جانور‌شناسی. اگر از شب زنده‌داران هستید این برنامه را حتما گوش دهید. 

 

برنامه‌های پرانرژی صبحگاهی

خب! تا اینجای مطلب بیشتر برنامه‌های پرانرژی عصر و شام‌گاهی بوده‌اند و ممکن است از آن دسته افرادی باشید که مجبورید صبح خروس‌خوان سرکار بروید و اکثر اوقات کسل و بی‌حال به محل کار می‌رسید. برای شما هم پیشنهادی داریم! پیشنهادی که سر صبح حالتان را جا می‌آورد و از کسالت نجات‌تان می‌دهد.

پیشنهاد ما دو برنامه «جوان ایرانی، سلام» از رادیو جوان و برنامه «سلام ایران» از رادیو ایران است. برنامه‌هایی که با صدای پرحرارت گوینده، خواب صبح‌گاهی از سرتان می‌پرد. علاوه بر اینکه مسائل مختلف روز در آن‌ها مطرح می‌شود و آگاهی‌تان بالاتر می‌رود. ساعت پخش هردو برنامه هم 6.30 صبح است و به مدت 1 ساعت و نیم همراه شما هستند. 

 

برنامه‌های داستانی

همیشه که انرژی در صدای پرحرارت و گویندگی تند و شاد خلاصه نمی‌شود. گاهی انرژی درست در وقتی است که یک نفر با صدای پخته و جاافتاده برایمان داستان تعریف کند. داستان‌هایی با موضوعات مختلف. شنیدن داستان، مانند خواندن کتاب است. شنیدن داستان، می‌گذارد برای چند ساعت هم که شده از شخصیت خودتان جدا شوید و کس دیگری باشید. کسی که قصه‌اش را می‌شنوید. برای شمایی که عاشق داستان و قصه‌اید، دو پیشنهاد داریم. برنامه «رادیو با طعم قصه» که هر ظهر جمعه ساعت یک و سی دقیقه پخش می‌شود می‌تواند گزینه خوبی برای شنیدن باشد. برنامه‌ای که با تنوع و موضوعات جالب داستان‌ها، روز تعطیل‌تان را پرثمرتر می‌کند. پیشنهاد دوم ما شنیدن شبکه رادیویی «نمایش» است. شبکه‌ای که مخصوص داستان و نمایش‌نامه‌های رادیویی است و بعضی از آن‌ها مثل یک سریال دنباله‌دار هستند. این شبکه می‌تواند خوراک خوبی برای دوست‌داران کتابی باشد که الان با توجه به کار زیاد، وقت کمی دارند. 

برچسب ها
برنامه های خوب رادیو
رادیو
برنامه های رادیویی
برنامه های مفید رادیو
نظرات کاربران
کد امنیتی
f.farzad
f.farzad
٩٦/١١/٣٠
١
٠
برنامه "این جا شب نیست" چهارشنبه شب ها با اجرای فرزاد حسنی رو دوست دارم : ) // برنامه "رادیو با طعم قصه»" یا همون قصه ظهر جمعه قبل تر ها با صدای محمد رضا سرشار و بعدها با صدای امیر حسین مدرس رو گوش می کردم و دوست داشتم. اما خیلی وقته که دیگه رادیو گوش نمی کنم. /متاسفانه/
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١٢/٠٦
٠
٠
من جدیدا خیلی رادیو گوش می کنم. :))
LIMAN
LIMAN
٩٦/١٢/٠٢
٠
٠
رادیو وسیله خیلی خوبی است که در همه جا و هرشرایطی قابل استفاده است ! مخصوصا برنامه * راه شب * .... شب است و سکوت دل انگیز .......
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١٢/٠٦
٠
٠
آره مخصوصا اینکه کمتر از تلویزیون برنامه های غمگین داره. بیشتر آهنگ و برنامه های شاده.
لیلی
لیلی
٩٦/١٢/٠٤
٠
٠
برنامه قصه شب از رادیو فرهنگ چه ساعتی پخش میشه؟
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١٢/٠٦
٠
٠
مطمئنین اسمش همینه؟ آخه رادیو با طعم کتاب، نیستان، فارسی با طعم شکر و اینا رو شنیدم ولی چنین اسمی رو نشنیدم تو رادیو فرهنگ!
Atefe_K
Atefe_K
٩٦/١٢/٠٥
٠
٠
حدودا هرروز جوان ایرانی سلام رو تا هفت میگوشم!
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١٢/٠٦
٠
٠
خیلی هم عالی:)