اسم چنگیز چه کم از سامی و کامی دارد؟!
درباره سامانه ارزی جدید بانک مرکزی

اسم چنگیز چه کم از سامی و کامی دارد؟!

نویسنده : ناصر جوادی

چند ماهی است که دلار همچون خری که رم کرده باشد، مشغول یورتمه رفتن در بازار ارز است و نرخش در «الان» با «الان» متفاوت است، یعنی در فاصله زمانی بین یک پست تلگرامی ایموجی‌دار علی کریمی تا بیانیه مفصل کیروش چند بار شاهد افزایش قیمت دلار هستیم، و به احتمال زیاد علت اضافه شدن حسین اوجاقی پیشکسوت وشو به کادر فنی تیم ملی فوتبال هم همین افزایش قیمت دلار است، یعنی به خاطر اختلاف قیمت دلار و ریال قدرت خرید کیروش بالا رفته و یک رزمی کار را به کادر فنی تیم ملی اضافه کرده تا جواب منتقدان را بدهد.(دلیل منطقی‌تر از این پیدا نشد، گشتیم‌ها، نبود). 

و همین موضوع باعث شد بانک مرکزی که در این اواخر شاهد فعالیت‌های فوتبالی! کیروش در بانک‌های ایرانی بوده، احساس خطر کند و تا کار به اضافه شدن فرامرز خودنگار و مردان آهنین به تیم ملی فوتبال نرسیده راهکاری ارائه کند. و این چنین بود که سامانه ارزی جدید بانک مرکزی با عنوان «نیما» یا نظام یک‌پارچه معاملات ارزی آغاز به کار کرد.

دست بانک مرکزی درد نکند، ولی آخه نیما با این حالش؟!

هر جور که می‌خواهیم پیش داوری و قضاوت نکنیم، و به نیما دلخوش باشیم نمی‌شود! اصلا اسم نیما جوری است که به درد کنترل این بازار ولوشو دلار نمی‌خورد. نیما ته تهش بتواند از شکسته شدن النگو‌ها جلوگیری کند! اصلا نمی‌دانم چرا همیشه کار های سخت را به آدم‌های لطیف واگذار می‌کنند، قبلا هم بازرسی و نظارت بر مبادلات اقتصادی را به «شبنم» واگذار کردند. ولی کاری از پیش نبرد، به نظرم بانک مرکزی یا هر نهاد و دستگاه دیگری اگر می‌خواهند این سامانه و طرح‌ها جواب بدهند در انتخاب اسم دقت بیشتری کنند و به جای نیما و شبنم و ساسان و کامی از اسامی با جبروتی مثل چنگیز و غلام و اسکندر استفاده کنند.

برچسب ها
قیمت دلار
کاهش قیمت دلار
سامانه نیما
یادداشت طنز درباره قیمت دلار
نظرات کاربران
کد امنیتی
هستی
هستی
٩٦/١١/٢٩
٤
٠
واقعا جالب بود، قلم طنزتون فوق العادس..
naser_j
naser_j
٩٦/١١/٣٠
٠
٠
تشکر، خوشحالم مورد پسند واقع شده
Mis_LIV
Mis_LIV
٩٦/١١/٢٩
٣
٠
نقد خوبی بود . موفق باشید .
naser_j
naser_j
٩٦/١١/٣٠
٠
٠
ممنون لطف دارید
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١١/٣٠
٠
٠
نامه هاتون به خاتون چش عسلیتون بهتر تر بود :/