استاندارد تویی، شاهکار پراید توست!
بنز و هیوندای در کف استاندارهای ایران

استاندارد تویی، شاهکار پراید توست!

نویسنده : محمدعلی محمدپور

پنجشنبه‌ای دیگر را با خواندن و خندیدن به چند خبر در خدمت شما هستیم.

در برنامه نود این هفته، علی کریمی فوتبالیست سابق و مربی یاغی این روزها و محمدرضا ساکت نماینده فدراسیون با هم به مناظره پرداختند. این مناظره به این شکل بود که علی کریمی هر سوالی از آقای ساکت پرسید ایشان می‌گفت: ما بخش‌هایی در سازمان‌مان داریم که جز افتخارات ماست. ما خیلی خوب هستیم و به خودمان افتخار می‌کنیم و ما به این افتخارها هم کلا افتخار می‌کنیم. آقای کریمی می‌پرسید: چرا فلان پول رو تو حساب شخصی ریختین؟ که ایشان می‌گفت: «چه نکته‌ای خوبی فرمودید اتفاقا ما به این سوال شما هم افتخار می‌کنیم» الان شما ببینید فقط یک موردش این است که اساسنامه فدراسیون فوتبال 6 سال است نه به تصویب هیات دولت رسیده و نه فیفا تایید کرده یعنی دوستان کلا یک چیزی نوشته‌اند که هر کاری بکنند کلا طبق اساسنامه است. به نظر هر صبح که تاج بیدار می‌شود، اطرافیان می‌پرسند: «برنامه چیه؟» و تاج اساسنامه روزانه را می‌نویسد.

مدیر عامل ایران خودرو در حالی که با زور شیشه یکی از اتومبیل‌های ایران خودرو را که گیر کرده بود، بالا می‌کشید گفت: «بنز و هیوندای گفتند که نمی توانند استانداردهای ایران را پاس کنند». باید به ایشان گفت: «استاندارد تویی. هنر این خودروسازی توست. شاهکار پراید تو است!» یعنی دوستان معنی کلمه استاندارد رو کوبیده‌اند از اول درست کرده‌اند. شما ببینید در استاندارد کجا هستیم که خودروهای خارجی نمره قبولی هم نمی‌گیرند. خوب معلوم است هیوندای و بنز هر کار کنند نمی‌توانند خودرویی بسازند که با کلید آپارتمان بشود درش را باز کرد و با چوب خلال دندان بشود روشنش کرد. بعد معاون وزیر صنعت هم از آن طرف گفته: «خودروسازی ایران پیشتاز است» حالا ما که هر چه فکر کردیم در چه چیزی دقیقا پیشتاز است به نتیجه درستی نرسیدیم اما بهرحال از پیشتاز بودن استقبال می‌کنیم.

اما یک خبر خوب هم برای پدر مادرها داریم، ظاهرا آن طور که اعلام شده امسال پیک نوروزی قرار نیست توزیع شود و به جای آن دانش‌آموزان باید داستان بخوانند. پدر مادرهای ما که یک عمر غصه پیک‌های ما را خوردند لااقل پدر مادرهای امروزی از این اتفاق معاف باشند هم خوب است. مسئولان هم فقط زمان ما بلد بودند تعطیلات نوروزی به‌خصوص عصر سیزده بدر را  کوفت‌مان کنند. اصلا معلم‌های این دوره زمانه رویشان نمی‌شود به بچه‌ها تکلیف بدهند. این جور که ما می‌بینیم‌ هیچ بعید نیست که دانش‌آموزان به معلمان تکلیف بدهند. از طرفی نصف سال تحصیلی که به خاطر آلودگی تعطیل بوده، هر وقت هم دما به صفر نزدیک شده مدارس را تعطیل کرده‌اند خوب یکهو کل مقطع ابتدایی را حذف کنید خیال همه را راحت کنید دیگر. کنکور را که برای ما حذف نکردید، لااقل ابتدایی را برای نودی‌ها حذف کنید!

برچسب ها
استاندارهای خودرو ایرانی
مناظره کریمی و ساکت
حذف پیک نوروزی
پیک نوروزی
نظرات کاربران
کد امنیتی
b_noori
b_noori
٩٦/١١/٢٦
١
٠
عالی عالی؛ واقعا به این اوضاع فقط باید خندید!!! چرا که غمش جانکاه است!!
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/١١/٢٩
٠
٠
ممنون
m_bagherinezhd
m_bagherinezhd
٩٦/١١/٢٧
٠
٠
فقط می تونم بگم آفرین👏
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/١١/٢٩
٠
٠
ممنون