ترکیب نقاشی با اجسام
سبک خلاقانه و جدیدی که محبوب اینستاگرامی‌هاست

ترکیب نقاشی با اجسام

نویسنده : محمد حسین وکیلی

سبک‌های نقاشی زیادی در دنیا داریم که بعضی‌هایش به عنوان یک سبک استاندارد و پر استفاده شناخته می‌شود و برخی دیگر خلاقانه و منحصر به یک یاچند نفر در دنیاست. یکی از سبک‌های نقاشی که در اینستاگرام جا افتاده و مخاطب‌های خاص خودش را دارد، تلفیق اجسام با نقاشی‌‌ها است. البته شاید این ترکیب برای ایرانی‌ها زیاد غریب نباشد زیرا که مجید خسروانجم یکی از موفق‌ترین طراحان در این زمینه فعال اینستاگرامی است اما، این سبک نمونه‌های موفق خارجی هم دارد که هر کدام روش خود را دارند و خلاقیت‌شان مبهوت‌تان می‌کند.

 

مجید خسروانجم 

https://www.instagram.com/khosroanjom_majid/

نقاشی با اشیا

 

مجید انصافا خوش‌فکر است و طراحی‌هایش فقط بامزه نیستند و پشت هر اثرش یک شعار، هدف و حرف دیده می‌شود. همین باعث شده هم از خلاقیتش لذت ببرید و هم از نحوه گفتن حرف‌هایش. خسروانجم همیشه نقاشی‌هایش تک رنگ هستند، در حقیقت با مداد و یا خودکار آن را می‌کشد و سعی می‌کند رنگ اثرش را از اجسام دریافت کند. ویژگی دومش استفاده از فضایی به جز کاغذ است. یعنی هیچ‌گاه برای کشیدن یک اثر، ذهنش را محدود به کاغذ نمی‌کند و احتمالا دیوارهای خانه‌اش باید خیلی دیدنی باشد.

 

 

Vincent Bal

https://www.instagram.com/vincent_bal/

نقاشی با اشیا

وینست سبک جدیدی را دنبال می‌کند که منحصر به خودش است و اسم سبکش را هم Shadowology گذاشته . او به جای این که از خود اجسام در نقاشی‌هایش بهره بگیرد از سایه‌ آن‌ها استفاده می‌کند. در حقیقت ترکیب سایه یک جسم و طرح نیمه کاره او، یک طرح جدید را می‌سازد. گاهی آن‌قدر این ترکیب‌ها فوق‌العاده می‌شوند که باور نمی کنید که یک سایه چنین قدرتی داشته باشد. نمونه‌اش استفاده از شیشه آبی به عنوان آسمان در طرح‌ زیر

 

kerstin hiestermann

https://www.instagram.com/spielkkind/

نقاشی با اشیا

کریستن طراح آلمانی است که می‌گوید بچه درونش هنوز زنده است. اگر طراح‌هایش را ببینید واقعا متوجه حرفش می‌شود. آثار کریستین مینیمالی و جذاب است و برخلاف طراحان قبلی‌ از یک جسم برای کامل کردن طرح‌هایش بهره نمی‌برد. بلکه، جسم مورد نظرش را انتخاب می‌کند و با تخیل خودش آن را با یک برگ کاغذ پیوند می‌دهد.

 

Javier Pérez

https://www.instagram.com/cintascotch/

نقاشی با اشیا

خاویر بیشتر از آن که نقاشی کند، ترکیب اجسام را دوست دارد. در حقیقت او از اجسام استفاده می‌کند تا یک نقاشی سه بعدی بسازد. گاهی اوقات چند عکس را هم ترکیب می‌کند تا یک ویدیوی خلاقانه از کارهایش ارائه دهد. اما زمانی‌که نقاشی را با اجسام ترکیب می‌کند و بعد، ویدیوی آن را می‌سازد آن‌قدر خلاقیتش دوست داشتنی می‌شود که نمی‌توانید از دیدن سایر کارهایش منصرف شوید

 

hyemi jeong

https://www.instagram.com/hyemi.jeong

نقاشی با اشیا

هیومی هنرمند کره‌ای است که آثاری فانتزی می‌کشد. یعنی کاراکترهایی را خلق می‌کند که بامزه و فانتزی‌اند و در کتاب‌های کودکان می‌توانید نظیرش را ببینید. هیومی شاید کارهایش به اندازه هنرمندان بالا فوق العاده نباشد اما گاهی اوقات خلاقیتش میخ‌کوبتان می‌کند.

برچسب ها
نقاشی با اجسام
مجید خسروانجام
بهترین پیج های اینستاگرام
خلاقیت در نقاشی
نظرات کاربران
کد امنیتی
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/١١/٢٦
١
٢
Vincent Bal عالیه!
mhv
mhv
٩٦/١١/٢٦
١
٣
اره منم آثار ایشونو بیشتر از همه دوست دارم
b_noori
b_noori
٩٦/١١/٢٦
٠
١
واقعا جالب بود، آدمو سر ذوق میاره دیدن این جوره کارا و تشویق میکنه به متفاوت دیدن تمام چیزهایی که اطرافمون وجود داره!!
mhv
mhv
٩٦/١١/٢٦
٠
١
همینطوره، کلا خلاقیت ذاتش همینه
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/١١/٢٦
٠
٢
چقدر وینسنتشون خلاقه! پیجش عالی بود. مخصوصا که ذهن آدم رو باز میکنن. ممنون.
mhv
mhv
٩٦/١١/٢٦
٠
٢
:)
فو فا نو
فو فا نو
٩٦/١١/٢٦
٠
٢
مرسی. سه تاشونو نداشتم :دی
mhv
mhv
٩٦/١١/٢٨
٠
١
عه شما هنوز زنده این؟
لیلی
لیلی
٩٦/١١/٢٨
١
١
فقطjavier perez😍
mhv
mhv
٩٦/١١/٢٨
٠
١
اره پسر خوبیه:))
لیلی
لیلی
٩٦/١٢/٠٤
٠
١
طراحیاش:)
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٢/٠٣
٠
٢
دمشون گرم اینهمه خلاقیت و استعداد واقعا دست مریزاد داره!!