بنیاد لاکچری در خدمت مستضعفان
گول ظاهر را نخورید؛ گول بدمزه است

بنیاد لاکچری در خدمت مستضعفان

نویسنده : ناصر جوادی

باز هم سلام خاتون، دلم خون بود، با منشن کردنم زیر پیج این دختر و پسرهایی که کادوی ولنتاین ماشین گرفته بودند و داده بودند خون‌ترش کردی! فکر نمی‌کردم انقدر در مقابل سنت‌های غربی منفعل عمل کنی خاتون، خب تصدقت کمی دندان روی جگر بگذار ولنتاین‌مذگان خودمان از راه برسد من هم برایت کادو می‌آورم. حالا شاید نتوانم ماشین شاستی بلند خارجی بخرم، ولی دم شهرداری گرم؛ گل‌های قشنگی رو به روی خانه‌مان کاشته! 

اصلا یک شاخه گل و بنز آخرین مدل چه فرقی با هم دارد؟! این‌ها همه‌اش ظاهر است خاتون، اصل محبت من به تو است که خودت می‌دانی از تعداد موهای سر پدرت هم بیشتر است. راستی گفتم کله پدرت، بهش بگو از وقتی کلاه می‌گذارد روشنایی محل کم شده، به فکر خلق‌الله باشد و دوباره چشم که نه ولی چراغ محل باشد.

عرض می‌کردم خاتون؛ نباید درگیر ظواهر شد مثلا همین «بنیاد مستضعفان» را ببین. اسمش را که تلفظ می‌کنی در هنگام ادای «ض» و «عین» چنان بغض گلوی آدم را می‌گیرد که کل دل و قلوه و جگر آدم ریش می‌شود. چقدر مظلوم است این واژه. یعنی از من هم بدبخت‌تر، ولی امروز در روزنامه باطله دور سبزی خوردن‌ها خواندم همین بنیاد ۱۱۸۱ میلیارد ریال پول خرج تعمیر نمای ساختمان و محوطه‌سازی و تغییر دکوراسیون کرده. خب البته حق هم داشته‌اند، همه این کارها برای دلخوشی مستضعفان بوده وگرنه مدیران که یک زیر زمین نمور و تاریک را ترجیح می‌دهند چون هدف‌شان خدمت است و این میز و صندلی‌ها  وسیله. بنیاد این ولخرجی را از این جهت کرده که مستضعفین بیچاره‌ای که خودشان خانه و امکانات درست درمانی ندارند، حداقل به این دلخوش باشند که مدیران‌شان در یک ساختمان اداری شیک و لوکس به آن‌ها خدمت می‌کنند. اصلا یک جوری باید حس غرور هم به مستضعفین دست بدهد. فکرش را بکن، این که یک مدیر که در یک اتاق لاکچری لم داده روی صندلی خودش را خادم تو بداند کیف ندارد؟ معلوم است که در این شرایط کارتن خوابی و فقر و نداری قابل تحمل‌تر می‌شود!

از وقتی این خبر را شنیده‌ام متوجه شدم نباید گول ظاهر را خورد، و دیگر برای بنیاد مستضعفین دل نمی‌سوزانم. ولی دلم برای بنیاد متمولین خون است خاتون، تو هم گول ظاهر را نخور خاتون گول ظاهر بدمزه است!

برچسب ها
بنیاد مستضعفان
یادداشت طنز
ولنتاین
نظرات کاربران
کد امنیتی
سهیل
سهیل
٩٦/١١/٢٣
٠
٠
گول ظاهر بدمزه است... خخخخ... خیلی خوب بود.
naser_j
naser_j
٩٦/١١/٢٩
٠
٠
ممنون :)
M_ansari70
M_ansari70
٩٦/١١/٢٤
٠
٠
عجله داشتی؟ :)
naser_j
naser_j
٩٦/١١/٢٩
٠
٠
دیفالت دارم!