حواشی‌واره فجر
فردوسی خویشتن داری کرد!

حواشی‌واره فجر

نویسنده : محمدعلی محمدپور

خب امسال هم مثل هر سال یک سری حواشی داریم که وسطش دارد جشنواره هم برگزار می‌شود. مثلا چی؟ مثلا عوامل یکی از فیلم‌ها که به برنامه سینمایی هفت آمده بودند پس از برنامه از اینکه مجری برنامه قصه فیلم را خواسته یا ناخواسته لو داده انتقاد کردند. البته این بماند که ما نفهمیدیم چی شد ناگهان آقای رشیدپور روی صندلی اجرای این برنامه نشست. کلا ایشان اخیرا از برنامه صبحگاهی گرفته تا مصاحبه ریاست جمهوری و برنامه سینمایی اجرا می‌کند و هیچ بعید نیست فردا روز اخبار را هم می‌زنیم به جای آقای حیاتی بیاید و این جور خبر بخواند که: «لبخندت تعادل شهر را بهم می‌زند، تو بخند من شهر را از نو می‌سازم. ضمنا آقای ظریف هم به سفر قطر کرد». 

اما از حضور هنرمندان در برنامه هفت می‌گفتیم که پس از برنامه یکی از بازیگرها خطاب به کارگردان فیلم گفته: «چرا با پشت دست نزدی تو دهن مجری؟» آقای کارگردان هم کامنت گذاشته: «من معذرت می‌خوام. باید می‌زدم واقعا. زیادی خویشتن داری کردم». یعنی وسط این همه حاشیه همین را کم داشتیم که دوستان با مشت و لگد و فنون آپ چاگی، یوپ چاگی بیفتند به جان هم. ما نمی‌فهمیم چرا این‌ها دست توی جیب ما کرده‌اند با پول جیب ما فیلم ساخته‌اند بعد از همه‌مان طلبکار هم هستند؟

همچنین این آقای فیلم‌ساز که در برنامه حاضر شده بود پس از اینکه فیلمش به فاشیستی بودن متهم شد، در ادعایی عجیب گفت: اگر فیلمی ساخته شود که برخی جنبه‌های فاشیستی هم داشته باشد اما مردم با آن به هیجان بیایند و کف و سوت بزنند (مخصوصا سوت بلبلی)، اشکالی ندارد. یعنی با این استدلال ایشان، شما هر چیز که بسازی مردم را به هیجان بیاورد اشکالی ندارد؟ یعنی با این نظریه اگر فیلم بسازیم که تویش الکسیس سانچز یا هم نام‌هایش بیایند بازی کنند و به هیجان بیایند اشکال ندارد؟ بعد این کارگردان در ادامه گفته: «اصلا فردوسی هم فاشیست بوده» یعنی به نظرم فردوسی هم خویشتن‌داری که با همین شاهنامه با آن قطرش نکوبیده توی دهان این تازه وارد فیلمساز.

بعد از آن طرف صدا و سیما برای پخش اختتامیه شرط گذاشته به شرطی پخش می‌کنیم که هنرمندان عزیز، پوشش استاندارد را راعایت کنند. ما واقعا از سردار آزمون خواهش می‌کنیم بیاید این هنرمندان را توی استوری‌هایش منشن کند و باهاشان مذاکره کند که حداقل مراسم را از فاصله دور و البته با کمک آباژورها از تلویزیون بتوانیم ببینیم. ضمنا امیدواریم یکی هم نوید محمدزاده را کنترل کند یک شلوار درست درمان بپوشد. راستی مجری برنامه اینجا هم آقای رشیدپور است یعنی واقعا مهران رجبی رویش کم شد! 

برچسب ها
حواشی جشنواره فجر
نژادپرست خواندن فردوسی
رشیدپور
حواشی فجر
برنامه هفت
نظرات کاربران
کد امنیتی
b_noori
b_noori
٩٦/١١/٢١
٠
٠
رشید پور که این روزا واقعا شورشو در آورده؛رشید پور اینجا؛ رشید پور اونجا؛ رشید پور همه جا راستی برای ما که به خاطر مشغله خیلی در جریان برنامه های تلوزیون و اخبار جشنواره نیستیم حداقل پی نوشت مطلب در نظرات بنویسید اون کارگردان کی بوده؟!
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/١١/٢١
٠
٠
مهدویان
mr_razmi
mr_razmi
٩٦/١١/٢٢
٠
٠
مهدویان حرف اشتباهی نزد تو برنامه. رشیدپور داشت به دلایل الکی برچسب فاشیستی و تروریستی بودن به لاتاری میزد که مهدویان بهش گفت اگر اینطوری باشه که شاهنامه هم فاشیستیه. از قید اگر توی جملش استفاده کرده بود.
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/١١/٢٣
٢
٢
حداقل 2 دقیقه داشت روی کلیت شاهنامه صحبت می کرد و بارها این کلمات و عبارات رو تکرار کرد. به یک جمله و کم و زیاد گفتن یک «اگر» ختم نشد.