چطور اکانت اینستاگرام را کاملا پاک کنیم؟
راهکاری برای پاک کردن یا غیرفعال کردن اینستاگرام

چطور اکانت اینستاگرام را کاملا پاک کنیم؟

نویسنده : محمد اخلاقی

 دلایل گوناگونی وجود دارد که باعث شود تصمیم بگیرید عکسی که قبلا در اینستاگرام منتشر کرده‌اید را از دید عموم پنهان کنید. برای این کار می توانید تصویر را آرشیو کنید؛ در این حالت تصویر به دیگران نمایش داده نمی‌شود ولی خودتان آن را می‌بینید. همچنین می‌توانید تصویر را حذف کنید که نه خودتان و نه دیگران هیچکدام دسترسی به تصویر نداشته باشید. در مواجه با حساب اینستاگرام هم همانند یک عکس، دو رویکرد دارید می‌توانید در مواردی حسابتان را غیر فعال کنید و یا به صورت کامل حذف نمایید.

 

چگونه اکانت اینستاگرام را پاک کنیم؟

 قدم اول: امکان حذف حساب کاربری اینستاگرام از طریق اپلیکیشن وجود ندارد. بنابراین از طریق مرورگر موبایل یا دسکتاپ، به آدرس https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent بروید.

حذف اکانت اینستا

 

قدم دوم: با اکانتی که می‌خواهید پاک کنید، وارد شوید. در صفحه باز شده با انتخاب یکی از گزینه‌های سوال «Why are you deleting your account» علت حذف اکانت خود را مشخص نمایید.

 

قدم سوم: با انتخاب یکی از گزینه‌های لیست، بخش جدیدی ظاهر می‌شود. آنجا رمز حساب کاربری اینستاگرام را دوباره نوشته و سپس روی گزینه Permanently delete my account کلیک کنید.

 

با انجام این سه قدم، حساب اینستاگرام شما پاک شده است. اما اگر نمی‌خواهید حسابتان را به صورت دائمی حذف کنید، شیوه دوم را انجام بدهید.

 

چگونه اکانت اینستاگرام را غیر فعال کنیم؟

 گاهی اوقات حذف دائمی اکانت راه چندان مناسبی نبوده و شاید بعدها دوباره بخواهید از حساب کاربری‌تان استفاده کنید. برای این منظور، کارهای زیر را انجام دهید.

 قدم اول: همانند پاک کردن اکانت، غیر فعال نمودن حساب کاربری اینستاگرام نیز از طریق اپلیکیشن ممکن نبوده و باید از مرورگر موبایل یا دسکتاپ استفاده کنید. بنابراین به آدرس https://www.instagram.com رفته و با اکانت‌تان وارد شوید. سپس به پروفایل خود بروید و روی Edit Profile کلیک نمایید.

 

قدم دوم: برای غیر فعال شدن اکانت، گزینه Temporarily Disable Account را در پایین صفحه انتخاب کنید. 

قدم سوم: بعد از این کار، صفحه جدیدی باز می شود. مشابه روش پاک کردن اکانت، حالا باید با انتخاب یکی از گزینه‌های سوال «Why are you disabling your account» علت غیر فعال نمودن اکانت خود را مشخص نمایید.

 

سپس در قسمت خالی ظاهر شده رمز حساب کاربری اینستاگرام را نوشته و روی گزینه Temporarily Disable Account کلیک کنید. برای اینکه حساب کاربری غیرفعال شده را فعال کنید هم کافی‌ست تا دوباره با آن وارد اینستاگرام شوید. در روش غیر‌فعال کردن، اطلاعات شما پاک نمی‌شوند بلکه از دید شما و مخاطبین پنهان می‌شوند. با مراجعه مجدد و ورود با همان نام کاربری، مجددا حسابتان فعال خواهد شد.

برچسب ها
حذف اکانت اینستاگرام
جذف کردن اکانت اینستاگرام
پاک کردن اکانت اینستاگرام
غیرفعال کردن اینستاگرام
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی