تلگرام را فارسی استفاده کنید
برنامه های غیر رسمی تلگرام را به بیرون بیندازید!

تلگرام را فارسی استفاده کنید

نویسنده : محمد اخلاقی

عدم پشتیبانی از زبان فارسی در نسخه های  پیشین تلگرام، سبب شده بود که بسیاری از افراد میان سال و حتی جوانان، برای راحتی کاربرد به سمت استفاده از نسخه های غیر رسمی تلگرام روی بیاورند. نسخه های غیر رسمی که هیچگاه مورد تائید شرکت تلگرام نبوده اند، شائبه دسترسی نامناسب به داده های تبادل شده بین کاربران را به وجود می آورند، شائبه ای که همیشه دست مایه شوخی کاربران فضای مجازی بوده و هست.

تلگرام

 

خوشبختانه همانطور که تلگرام وعده داده بود، اخیرا زبان فارسی را به زبان‌های مورد پشتیبانی‌اش اضافه کرده است و کاربران می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به آپدیت جدید، در قسمت تنظیمات زبان استفاده از نرم افزار را تغییر داده و فارسی کنند. اگر از بخش تنظمیات تلگرام وارد گزینه Language شوید؛ در فهرست زبان‌های انتخابی و یکی مانده به آخر می‌توانید زبان فارسی را مشاهده و انتخاب کنید. پس از انتخاب زبان فارسی، تمامی گزینه‌ها و منوهای این پیام‌رسان به صورت فارسی نمایش داده خواهند شد. ضمن تغییر زبان نرم افزار، منو‌ها نیز راست چین شده و با زبان فارسی همخوان‌تر خواهند شد. نام تمامی گروه‌ها و چت‌ها نیز در سمت راست نمایش داده می‌شوند، در حقیقت لایه نرم‌افزاری کاملا فارسی می‌شود. خوشبختانه عبارات به خوبی به فارسی ترجمه شده‌اند و کاربران میان سال به سادگی می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند.

فارسی کردن تلگرام

 

اگه علاقه‌مند هستید منوی نرم‌افزار تلگرام را به فارسی مشاهده کنید، می‌توانید با انجام همین چند گام ساده در نسخه اندروید یا ios تلگرام، از زبان مادری در این نرم‌افزار استفاده کنید. اگر شما هم جز کاربرانی هستید که زبان تلگرام را به فارسی تغییر می‌دهید؛ حتما از تجربه خود برایمان بنویسید و اینکه با کدام‌ یک از زبان‌ها راحت‌تر بودید. 

برچسب ها
فارسی در تلگرام
فارسی کردن تلگرام
آپدیت جدید تلگرام
تلگرام غیررسمی
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
محمدعلیـ
محمدعلیـ
٩٦/١١/١٦
١
٠
سلام جناب اخلاقی ! امابنده بعداز خواندن مقاله شما تلگرام جدید روی کامپیوترم نصب کردم و زبان فارسی نداشت. ممنونم که راهنمائی کنید.