پک ویژه برای خوش گذرانی در برف و سرما
با اینا زمستون رو سر می‌کنم!

پک ویژه برای خوش گذرانی در برف و سرما

نویسنده : نگار عابدی

امسال زمستان روی خوشش را اگرچه دیرتر نشانمان داد اما پر برکت‌تر از آن چیزی بود که فکرش را می‌کردیم! همین حالا که لید این مطلب را تنظیم می‌کنم، سمت راستم روی بالکن تحریریه چند ساعتی است که برف با تمام قدرتش روی موزاییک‌های کف بالکن رنگ سفید می‌پاشد. شاید خدا بعد از آن همه حادثه‌ی تلخ دارد از دلمان درمیاورد! به هرحال آمدیم بگوییم فرصت را مغتنم بشمرید و این چند روز را پا بند خانه‌ها نباشید و بزنید بیرون! اما حواستان به آداب خاص این روزها هم باشد. آدابی که در ادامه مرورشان می‌کنیم تا شیرینی این روزها زهرمان نشود!

 

چی بپوشیم؟

جوری لباس بپوشید که اگر سرما به چندین درجه زیر صفر هم رسید تحمل کردنش برایتان آنقدر سخت نشود که اعصاب خودتان و همراهانتان را با غر زدن بهم بریزید! حتما زیر لباس های پشمی و کاموایی‌تان لباس های چسبی که تمام بدنتان را بپوشاند و مانع مزاحمت سرما بشود، بپوشید. لباس های استریج برای این مورد بسیار مناسبند. حواستان به نقاط تنظیم کننده دمای بدنتان باشد! انگشتان دست و پا و پیشانی‌تان را حتما گرم نگه دارید تا سرما نخورید. حتما از سربند و کلاه و دستکش های گرم استفاده کنید تا به بعد از خوشگذرانی به بستر بیماری نیوفتید! همراه داشتن دستکش بخصوص زمانی اهمیت بیشتری دارد که مدت طولانی را برای عکاسی بیرون از منزل می‌مانید. حتما لباس زاپاس همراه داشته باشید تا اگر لباستان خیس شد یا به هر دلیلی قابل استفاده نبود برنامه تفریحتان بهم نخورد. حتما عینک آفتابی بزنید! برف تا حد زیادی اشعه ماوراء بنفش را منعکس می‌کند که بسیار برای چشم‌تان مضر است. 

برف بازی 

 

چی بخوریم؟

اول از همه حواستان به مایعات بدنتان باشد. معمولا وقتی دمای بدن پایین می‌آید نیاز به مایعات هم زیاد می‌شود. برای برطرف شدن این نیاز همراهتان آب معدنی ببرید و قبل از اینکه تشنگی به حد اعلایش برسد و روی لب‌هایتان ترک بیاندازد، تشنگیتان را چاره کنید. مواد قندی به همراه داشته باشید تا انرژی بدنتان برای فعالیت در روزهای برفی کافی باشد. مواد قندی کم حجم اما انرژی بخش مثل: خرما، موز، کشمش، عسل، آجیل و... از ویتامین ث غافل نشوید که با جذب حداکثری آهن مانع بی‌حال شدنتان می‌شود. پرتغال و کیوی منابع در دسترس و خوبی برای مصرف ویتامین ث هستند. و اما پیشنهاد خوشمزه و ویژه ما برای شما خوردن برف است که آنقدرهام هم با آن غریبه نیستید! معجون برفی خاص این روزهاست که اگر امتحانش نکنید از نظر ما خسرالدنیا هم که نباشید حتما تا برف احتمالی سال آینده حسرتش را می‌خورید! حواستان باشد که برفی که برای درست کردن معجونتان استفاده می‌کنید تمیز باشد و خلاصه دست و احیانا پای جنبده‌ای رویش نرفته باشد! برف تمیز را با مربای آلبالو یا شیره‌ی انگور و شکر مخلوط کنید و کیفش را ببرید!

برف بازی

 

چی ببریم؟

قطعا اولین هدف هرکسی برای برف بازی تیوپ سواری است و خب چیزی که باید مدنظر داشته باشید رعایت ریز نکاتی است تا روی برف سفیدتان سرخی خون ننشیند! حتما تیوپی که استفاده می‌کنید به اندازه کافی جا داشته باشد. بعد از سر خوردن حتما محل را ترک کنید تا به نفر بعدی برخورد نکنید. ترجیحا تپه ها و بلندی های خلوت با شیب های ملایم تر را انتخاب کنید. ملاقه یا اسکوپ برای درست کردن گلوله برفی های گرد و به اندازه همراه داشته باشید. یک سینی یا تخته برای جمع کردن برف و هر چیزی که برای درست کردن آدم برفی به آن احتیاج پیدا می‌کنید. هویج، دگمه، کلاه، شال گردن، جارو و...

 برف بازی

 

مراقب‌های بهداشتی

چیزی که به شدت مهم است و نباید دست کمش بگیرید. خشکی پوستتان در روزهای زمستانی است! باید به موقع پوستتان را مرطوب کنید تا نتیجه موثرتری داشته باشد. بهترین زمانش هم بعد از شست و شوی کامل بدن است. زمانی که پوست از آلودگی ها پاک شده و می‌توانید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید. حتما کرم ضد آفتاب مصرف کنید تا پوستتان از اشعه‌ای که برف بازتاب می‌کند و اشعه‌ای که مستقیما از خورشید دریافت می‌کنید در امان باشد. فراموش نکنید که کرم ضد آفتاب نیاز ضروری شما برای روزهای برفی است! نکته دیگر اینکه اگر در روزهای گرم از محصولات شست و شوی اسیدی استفاده می‌کنید در روزهای سرد بهتر است از مواد شست و شو دهنده روغنی استفاده کنید چراکه در زمستان پوستتان بیشتر از هر فصل دیگری خشک و کرخت می‌شود. چیزی که اغلب به آن توجه نمی‌کنند تغییر مواد شست و شو دهنده به تناسب فصل است!

برف بازی 

 

چی گوش بدیم؟

اصلا تمام اقتضائات زمستان به کنار، اقتضائات موسیقایی این فصل کناری دیگری! دانستن اینکه در این فصل چه آهنگی گوش بدهید از اوجب واجبات است تا مزه خاطره سازی هایتان تا برف سال بعد همان قدر تر و تازه و زنده بماند! در پایان چند پیشنهاد موسیقایی، ویژه این روزهایتان داریم که از لینک های زیر می‌توانید دانلودشان کنید. 

آهنگ برفی 1

آهنگ برفی 2

آهنگ برفی 3

آهنگ برفی 4

آهنگ برفی 5

برچسب ها
چند پیشنهاد برای برف بازی
پیشنهاد برای برف بازی
برف بازی
چطور برف بازی کنیم
خوش گذرانی در روزهای برفی
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
m-aminfar
m-aminfar
٩٦/١١/٠٨
٠
٠
کاشکی اینجا برف بود😓 سوز و سرماش اینجاست، برفش جای دیگه اس
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/١١/٠٩
٠
٠
نمی‌دونم شما کجا ساکن هستی دوست عزیز اما امیدوارم هرجا که هستی برف بیاد همونجا:)
b_noori
b_noori
٩٦/١١/٠٨
٠
٠
ممنون به خاطر اهنگ های زیبای برفی،زحمت سرچ آهنگ رو از رو دوش ما برداشتین :)
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/١١/٠٩
٠
٠
خواهش می‌کنم:)