ویژگی های عکس خانوادگی خوب
چطور عکس خانوادگی بهتری داشته باشیم؟

ویژگی های عکس خانوادگی خوب

نویسنده : مریم شیعه زاده

عکس‌های خانوادگی را به هر عکس دیگری ترجیح دهید. لحظات باهم بودن و خاطرات خوب‌تان را ثبت کنید و قدیمی‌هایش را دوباره بازسازی کنید. همان‌ جمع‌، در هم مکان، با همان رنگ لباس و حالت افراد. بعدها از دیدن این تصاویر و مرور خاطرات‌شان حال خوبی خواهید داشت. عکس‌ها را پوشه پوشه کنید و اجازه ندهید اوضاع‌شان آشفته باشد و نتوانید آن‌ها به‌راحتی را پیدا کنید. مناسبت‌های مختلف را کنار هم بگذارید تا راحت‌تر به آن‌ها دسترسی داشته باشید. مثلا پوشه تولد، پوشه عید نوروز، شب یلدا و... . چندتایش را چاپ کنید و آن‌ها در جایی بگذارید که هر روز ببینید. روی یخچال یا داخل قاب و روی دیوار تا شما هم به این باور برسید که عکس‌های خانوادگی را باید به هر عکس دیگری ترجیح داد! حالا می‌خواهیم چند نکته مهم را مرور کنیم تا عکس‌های حال خوب کن خانوادگی، دوست‌داشتنی‌تر از قبل به‌نظر برسند. 

 

شلخته نباشید

عکس هرچقدر طبیعی‌تر باشد، بهتر است. این جمله را حتما بارها و بارها شنیده‌اید اما طبیعی جلوه کردن عکس به این معنا نیست که لباس خوب و منظم به تن نکنید و در مکانی خوب نایستید. سعی کنید لباس‌هایتان نه خیلی رسمی و نه خیلی راحت باشند. 

 

محیط را شناسایی کنید

خوب نگاه کنید! خیلی خوب! در همه‌جا می‌توانید بهترین‌ها را پیدا کنید. در دل هر محیطی یک لوکیشن خوب برای عکاسی وجود دارد. عناصر محیطی زائد را از کادر‌تان حذف کنید. از انتخاب بک‌گراند‌های بسیار شلوغ و نامنظم پرهیز کنید و بک گراندی یک دست و جذاب پیدا کنید. اجازه ندهید اجسام سخت و بی‌روح مانند اتومبیل در عکس‌های احساسی شما باشند. اگر محیط باز است، آن را آبپاشی کنید تا کنتراست بهتری ایجاد شود، درست مثل روزهای بارانی که همه چیز زیباتر است. اگر بک‌گراند خاصی ندارید از عمق میدان بکاهید تا پشت سر تار شود و هزار ترفند دیگر که همه و همه کمک می‌کند تا محیط بهتری داشته باشید. 

عکس خانوادگی خوب

 

جذاب به نظر برسید

رنگ در عکس، جلوه زیادی دارد. با رنگ‌ها بازی کنید و از آن‌ها کمک بگیرید تا عکس بهتری داشته باشید. رنگ‌های مختلف را کنار هم بچینید به طوری‌که حال و هوای عکس، شاد و صمیمی شود. مثلا رنگ‌های آبی آسمانی، خاکستری روشن، زرد لیمویی، صورتی کمرنگ، سبز چمنی و ده‌ها رنگ پرانرژی دیگر می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. روی ست پوشیدن هم کمی فکر کنید. لباس‌های ست زیبایی خوبی به عکس شما می‌دهند. 

 

کنترل نور را به دست بگیرید

یکی از ملزومات عکاسی، نور است. تا نور نباشد شما نمی‌توانید تصویری را ثبت کنید. تا نور خوبی هم نداشته باشید یا ایجاد نکنید، نمی‌توانید عکس خوبی بگیرید. در روز هر چقدر نورتان کنترل شده باشد و در شب هر چقدر سایه‌های نرم‌تر و حرفه‌ای‌تری ایجاد کنید، عکس بهتری خواهید داشت. اگر روی صورت افراد سایه تیزی می‌افتد، این سایه را با حرکت سوژه نرم‌تر کنید تا حالت چهره فرد مهربان‌تر ثبت شود. از نور فلش گوشی یا دوربین‌تان تا می‌توانید استفاده نکنید چرا که تمام سایه‌ها را از بین می‌برد و تصویری تخت و بی‌روح از چهره‌ها در اختیارتان می‌گذارد. در روز هم سعی کنید پشت به خورشید عکاسی کنید تا پرتوهای خورشید از وضوح عکس‌تان کم نکند و یا صورت سوژه‌ها تار نشود. اگر در خانه عکاسی می‌کنید هم سعی کنید با کم و زیاد کردن نور لامپ و مهتابی، شرایط نوری خوبی ایجاد کنید.

 

عکس خانوادگی خوب

 

سوژه‌ها را بچنید

چه اشکالی دارد خودتان سوژه‌ها را در کادر بچینید؟ اما نه به ترتیب قد یا صرفا با جدا کردن خانم‌ها و آقایان از هم! کمی خلاقیت به خرج دهید. مثلا دست‌ها را در گردن هم بیندازید و حلقه بزنید و از زاویه‌ی تند پایین عکاسی کنید. نه فقط از زاویه پایین، بلکه هر زاویه تند دیگری که به عکس‌تان نشاط می‌دهد. همچنین سعی کنید سوژه پس و پیش باشند و خطی روبه‌روی دوربین‌تان قرار نگیرند. 

 

رابطه‌ها را نشان دهید

عشق و علاقه را می‌توان به تصویر کشید. نه با ژست‌های مصنوعی و بوسه جلوی دوربین، بلکه با انتخاب درست کادر. این یک قاعده کلی است! همیشه عکس‌هایی که کادر بسته‌تر دارند بهتر احساسات و حالات افراد را به تصویر می‌کشند. خشم، خجالت، ناراحتی، عشق، مهربانی و... . پس برای به ثبت رساندن رابطه نوه و پدربزرگ، دختر و مادر و تمام روابطی که جنس آن را می‌خواهید به تصویر بکشید، از کادر بسته استفاده کنید. 

عکس خانوادگی خوب

برچسب ها
عکس خانوادگی خوب
ترفندهای عکس خانوادگی
نکات عکس خانوادگی
عکس خانوادگی
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١١/١٢
٠
٠
خیلی مطلب مفیدیه