گچ هام آقا گچ هام!
واکنش مسکن مهر بعد از تشبیه اش به قوطی

گچ هام آقا گچ هام!

نویسنده : محمدعلی محمدپور

پنجشنبه زمستانی دیگری را در حالی می‌گذرانیم که این زمستان یک جوری است که انگار کلا یک چیزی اشتباه شده است. در افسانه‌ها آمده است که در شب عید نوروز، ننه سرما که انتظار عمو نوروز را کشیده بود، خواب می‌ماند و نمی‌تواند او را ببیند. به نظر می‌رسد ننه سرما امسال کلا از همان اولش خوابش برده و اصلا نیامده. به هرحال کاش قبل از عمو نوروز خودش را به ما برساند. در نبود ننه سرما، این روزها برنامه‌های هواشناسی به جای زیاد و کم شدن برف، به زیاد و کم شدن گرد و خاک اختصاص یافته است.

اما اخیرا آقای حجتی و آقای کلانتری طبق دستور ریاست جمهوری، به مناطق درگیر ریزگرد سفر کردند که واقعا پس از سفر این عزیزان گرد و خاک‌ها با ترس و لرز صحنه را ترک کردند. البته با این حرف، ممکن است آقای کلانتری بیاید یقه‌مان را بگیرد و بگوید: «آقا ما نمی‌ریم منطقه شما یه جور انتقاد می‌کنی، ما می‌ریم منطقه، شما یه جور انتقاد می‌کنی، پس چی کار کنیم ما؟». در پاسخ باید بگیم که: «هیچی بزرگوار، حله. من مالچ میشم میرم رو خاک‌ها، درخت میشم میرم توی خاک». آقای کلانتری ضمنا فرمودند: «خوزستان برای دولت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است». خوزستانی‌ها هم بهتر است بگویند: «داداش جایگاه ویژه رو می‌دیم کمی هوا بدین بهمون». حالا همه این‌ها به کنار، شنیده می‌شود که مجلس محترم هم که دیدند با این بودجه کار موثری نمی‌شود گفتند: «پس ما یک بودجه برداشتیم» و بودجه مبارزه با ریزگردها را حذف کردند. واقعا خسته نباشید کل یوم.

همان‌طور که می‌دانید این هفته آقای رییس جمهور هم یک ساعت از وقت‌شان را در اختیار ما گذاشتند و در تلویزیون مصاحبه‌ای داشتند. در طول مصاحبه مدام آقای رییس جمهور فرمودند که باید چه کار شود چه کار نشود. این جمله‌ها را حقیقتا با یک لحنی هم ادا می‌کردند که من هی به پشت سرم نگاه می‌کردم و با لحن فامیل دور می‌گفتم: «من؟ من انجام بدم؟» واقعا اگر منظور ایشان این بوده که ما انجام دهیم که توضیحات خیلی کم بود ما گیج شدیم دقیقا باید چه کار کنیم. آقای رحیمی از اعضای فراکسیون امید پس از این مصاحبه فرمودند: «پاسخ‌های اقای رییس جمهور قانع کننده بود» یعنی به نظر می‌رسد این نماینده ما که باید از رییس جمهور پرسشگری کند همان دقایق اول جوری قانع شده و خیالش راحت شده که تلویزیون را خاموش کرده رفته خوابیده. خصوصا آن جایی که رییس جمهور گفت خیالتان راحت مشکل ارز حل می‌شود. ما خیال‌مان جوری جمع شد که یعنی پراید با صد تا سرعت برود توی دیوار بتنی، آن جور جمع نمی‌شود! 

یکی از این مباحثی هم که در مصاحبه اخیر رییس جمهور مطرح شد بحث مهم قوطی بود. پس از این توصیف ادبی، عده‌ای از قوطی‌ها معترض شدند که ما این همه سال عمر از خدا گرفتیم که اینجور ما را با خانه‌های مسکن مهر یکی کنید؟ حقیقتا اگر با غار انسان‌های اولیه یکی می‌کردید این جور عصبانی نمی‌شدیم. مسکن مهر‌ها هم از ذوق و خوشحالی از اینکه به قوطی تشبیه شدند اظهار خوشحالی کردند و گفتند: «یعنی ما اون قدر سفت و سختیم؟ گچ‌هام آقا گچ‌هام!» و بدین ترتیب گچ‌هایشان ریخت! 

برچسب ها
مسکن مهر
تشبیه مسکن مهر به قوطی
ریزگرد
هوا خوزستان
ریزگرد اهواز
نظرات کاربران
کد امنیتی
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٦/١١/٠٥
٢
٠
باوا این قوطیا انگشت کوچیکه مسکن اجتماعی هم نمیشن :)
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/١١/٠٥
٠
٠
خیلی خوب بود :)) خدا قوت
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/١١/٠٧
٠
٠
ممنون. زنده باشی.
پربازدیدتریـــن ها
مروری بر حادثه تلخ امروز و هواپیماهایی که دچار سانحه شدند

66 قلب؛ 66 زندگی

٩٦/١١/٢٩
بسته پیشنهادی موزیک برای روزهای بارانی

گلچین آهنگ های بارانی + لینک دانلود

٩٦/١٢/٠٢
معرفی برنامه های جوان پسند و پرانرژی رادیو

برنامه های خوب رادیو کدام اند؟

٩٦/١١/٣٠
گره گشای اسارت های روزمره مان چیست؟

وقتی بی دلیل اسیر می شویم

٩٦/١٢/٠٢
5 نان فانتزی خوشمزه و هیجان انگیز

با نان فانتزی ساندویچ های متفاوت درست کنید

٩٦/١٢/٠٣
بزرگ ترین قاتل های سریالی ایران

انگیزه قاتل های سریالی چیست؟

٩٦/١٢/٠١
درباره سامانه ارزی جدید بانک مرکزی

اسم چنگیز چه کم از سامی و کامی دارد؟!

٩٦/١١/٢٩
روایتی از در و دیوار و کوچه

چگونه پای گذارد علی به خانه بی تو

٩٦/١٢/٠١
باید به 500 نفر برسیم

لطفا روی عرض زندگی‌تان سرمایه‌گذاری کنید!

٩٦/١٢/٠٣
دکتر مجتبی حورایی پاسخ می دهد:

چرا هنگام خوشحالی، ناگهان غمگین می‌شویم؟

٩٦/١٢/٠٥
در آستانه سال جدید، عادات خوب را تمرین کنیم

ترک اعتیاد به موبایل با اپلیکیشین SPACE

٩٦/١٢/٠٢
دوستی هایی که چالش می شوند

چطور یک رابطه دوستی را قطع کنیم؟

٩٦/١٢/٠٦
دیگر برای سبزه هفت سین به سراغ حبوبات نروید

سبزه هایی که اسراف نمی شوند

٩٦/١٢/٠٦