مقایسه ارزش بازیکنان ایرانی و اروپایی
ارزشمندترین بازیکنان و تیم های دنیا را بشناسید

مقایسه ارزش بازیکنان ایرانی و اروپایی

نویسنده : محمد حسین وکیلی

رقم قرارداد و یا ارزش بازیکنان یکی جنجالی‌ترین اخبار همیشگی فوتبال بوده است. رقم قرارداد بین بازیکن و باشگاه است اما آن‌قدر این موضوع مهم است که خودش به تنهایی یک حاشیه جذاب و مهم محسوب می‌شود. سایت ترنسفرمارکت معتبرترین آژانس ارزش‌گذاری بازیکنان فوتبال است. در ادامه تمام اطلاعاتی که می‌بینید از این مرجع استخراج شده است


با ارزش‌ترین بازیکنان فوتبال دنیا

تمام بازیکنان گران‌دنیا در اروپا بازی می‌کنند که ارزشمندترینشان مسی است با ارزش 162 میلیون یورو یعنی در حدود 900 میلیارد تومان!

 

گران‌ترین فوتبالیست‌های ایرانی

ارزشمندترین بازیکنان ایرانی هیچ‌کدام در لیگ کشورمان بازی نمی‌کنند. در حقیقت 9 بازیکن ارزشمند ایرانی در لیگ‌های هلند، بلژیک، روسیه، قطر و یونان توپ می‌زنند. رتبه دهم هم مشترکا به علیرضا بیرانوند، امید ابراهیمی و وحید امیری تعلق دارد

 

اما اگر بخواهیم نگاهی به لیست ارزشمندترین بازیکنان لیگ داخلی نگاهی بیندازیم فقط نام یک خارجی در بین آن‌ها دیده می‌شود که همان بازیکن هم در لیگ برتر افزایش قیمت داشته است. یعنی در فوتبال ما  هیچ بازیکن ارزشمند و درجه یکی خریداری نشده است. از بین ده بازیکن گران هم، 7 بازیکن در پرسپولیس بازی می‌کنند.

 

سردار آزمون، ستاره سهیل

سردار گران‌ترین بازیکن حال حاضر کشور ماست و البته کم‌فروغ‌ترین آن‌ها در این روزها ، تا همین چند ماه پیش ارزش سردار بیش از این‌ها بود اما به لطف بازی‌نکردن‌هایش حالا ارزشش چندان بالا نیست. اما اگر بخواهیم گران‌ترین بازیکن ایران را با سایر بازیکنان مقایسه کنیم به نظرتان جایگاهمان چطور است؟ سردار در تیم روبین‌کازان روسیه بازی می‌کند که وضعیت چندان خوبی ندارد اما گران‌ترین بازیکن تیمش است. لیگ روسیه هم چندان معتبر نیست اما سردار درهمان لیگ 13همین بازیکن ارزشمند است. اگر بخواهیم در بین کسانی که در سال 1995 متولد شده‌اند و هم سن سردار هم هستند مقایسه کنیم رتبه‌اش 48 است و اگر بخواهیم با تمام بازیکنان دنیا مقایسه کنیم رتبه 650 را دارد.

 

ارزشمندترین تیم‌های باشگاهی دنیا

5 تیم انگلیسی، 2 تیم اسپانیایی و یک تیم از کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا عنوان 10 تیم ارزشمند اروپا و دنیا را از آن خود کرده‌‌اند.

 

در کشورماهم ارزش تیم‌ها چنین برآورد شده است.

 

ارزشمندترین تیم‌های ملی دنیا

کشورما رتبه 43 را در بین تیم‌های ملی دنیا دارد. و دربین تیم‌های صعود کرده به جام‌جهانی هم بیست و سومین تیم با ارزش هستیم. این یعنی 22 کشور از تیم ملی ایران ارزشمندتر بوده‌‌اند اما نتوانستند به جام‌جهانی صعود کنند.  در بین تیم‌های صعود کرده پاناما با 5 میلیون یورو ارزان‌ترین تیم و در بین تیم‌های صعود نکرده ایتالیا با 287 میلیون یورو گران‌ترین تیم است.

اارزشمندترین تیم های صعودکرده به جام جهانی

برچسب ها
قیمت بازیکنان ایرانی
بازیکنان ایرانی و اروپایی
ارزشمندترین تیم ایرانی
ارزشمندترین تیم های ایرانی
ارزشمندترین تیم های اروپایی
نظرات کاربران
کد امنیتی