با نیازهای جنسی‌ چه کنیم؟
راهکارهایی برای نیاز جنسی جوانان

با نیازهای جنسی‌ چه کنیم؟

نویسنده : محدثه عارفی

این روزها مشکلات جنسی به قدری زیاد شده که لازم نیست برای شنیدن یا دیدنشان، در خیابان‌های شهر بگردی. مشکلی که گریبان خیلی از جوان‌ها را گرفته و کسی نیست که به آن‌ها کمک کند. کسی نیست که به جوان‌های مجردی که امکان ازدواج ندارند، راه چاره نشان دهد. هیچ کس دست آنها را نمی گیرد و اغلب منتظرند تا یک‌جا مچ‌شان را بگیرند. در ادامه به سراغ خانم زهرا عباسی، فارغ التحصیل مامایی از دانشگاه شهید بهشتی و درمانگر روابط جنسی و زناشویی رفتیم. درمانگری که با کانال معروف سبک عاشقی و مشاوره حضوری و تلفنی، توانسته‌ حال خیلی از زوج‌ها را بهتر و زندگی‌شان را گرم‌تر کند. 

با او درباره ریشه انحرافات جنسی، عوارض این انحرافات و حتی پیشنهاد شخصی‌شان برای جوان‌های مجردی که نیاز جنسی دارند، صحبت کردم و جواب‌های جالبی شنیدم. این مصاحبه ماحصل صحبت‌های ماست.

 

- جوان‌های ما نیاز جنسی دارند و در کشور ما راه‌حل مناسبی پیشنهاد نشده است. پس باید با نیازشان چه کنند؟

میل جنسی در یک انسان سالم از نوجوانی آغاز می‌شود. در غرب برای جوانان و نوجوانی که نیاز جنسی دارد، خودارضایی و رابطه نامشروع را مجاز می‌دانند و آن را راهی برای خالی کردن عقده‌ها عنوان می‌کنند. البته آن‌ها کاری هم به عوارض این رابطه‌ها ندارند و صرفا راه حل ساده را مطرح می‌کنند. 

اما ما باید بنا‌بر فرهنگ دینی و ایرانی خودمان به مسئله نگاه کنیم و دنبال راه‌حل باشیم. از آنجایی که کنترل خویش برای زنان راحت‌تر است، بیشتر راه‌حل‌ها عمدتا برای مردان مطرح می‌شود. دلیلش  هم تفاوت در سن جنسی آنهاست. بهار جنسی بانوان 30 تا 35 سالگی و آقایان 18 سالگی است. در نتیجه مرد از سن کم وارد حجمِ زیادِ نیاز می‌شود. 

من گاهی برای مردهایی که به مطبم می‌آیند و اظهار نیاز زیاد می‌کنند، صیغه را پیشنهاد می‌کنم. البته به شرطی که شرایط ازدواج نداشته باشد. هرچند من به عنوان دکتر مسئولم مشکلات صیغه را هم بگویم. مشکلاتی مثل زگیل تناسلی، هپاتیت مثبت، ایدز و ... که باعث می‌شود فرد از یک رابطه جنسی و ازدواج معمولی تا آخر عمر محروم شود مگر با مراقبت‌های ویژه و خاص.

جالب است که اکثر آقایان بعد شنیدن عواقب صیغه، از آن صرف نظر می‌کنند و دنبال راه دیگری می‌گردند. 

راه دیگری که پیشنهاد می‌دهم این است که هر دو هفته یک بار از قسمت پایین کمر حجامت کنند. خیلی‌وقت‌ها هم مراجعان من تعیین مزاج می‌شوند و گرمای بدن آن‌ها را با یک‌سری رژیم غذایی پایین می‌آوریم.

البته گاهی مشکل در تربیت کودکی است. کودکی که همه‌چیز برایش در دسترس بوده و خواسته‌هایش بی چون و چرا انجام شده، نمی‌تواند خودش را در برابر نیاز جنسی، کنترل کند. در این موارد مشکل ریشه‌ای است و باید از نظر روانشناسی بررسی شود. 

البته ورزش و رفتن به جلسات مشاوره و کلاس‌های معنوی هم برای کنترل نیاز جنسی تجویز می‌شود. 

 

- این فشار جنسی و سرکوب آن ضرری هم برای فرد دارد؟

مسلما همین‌طور است. در آقایان گاهی مشکلات جسمی هم ایجاد می‌کند و در آلت خودشان احساس درد دارند.از نظر اجتماعی و روحی هم اثرات زیادی دارد. این افراد معمولا پرخاشگر می‌شوند. تمرکزشان دچار ضعف می‌شود. گاهی از اجتماع فاصله گرفته و منزوی می‌شوند. حتی خواب راحتی ندارند. تاکید اسلام بر ازدواج هم بخاطر همین مسائل است. حتی مراجعانی داشتم که بیماری‌های جسمی نظیر کم‌کاری تیروئید یا مشکلات گوارشی‌شان هم از این مسئله نشات گرفته است. 

 

-رفتارهای نادرست، رابطه‌های آزاد و خودارضایی چه ضرر‌هایی برای جوان و نوجوان ایجاد می‌کند؟

خود ارضایی و رابطه نامشروع کیفیت جنسی پایینی دارد. لذتش هم کاذب و مقطعی است و به مرور عادت فرد می‌شود. وقتی فردی خودش را به این کیفیت پایین عادت دهد، نمی تواند لذت کیفیت بالا که همان ازدواج است را بچشد. برای همین است که من فراوان مراجعان متاهلی دارم که بعد ازدواج همچنان درگیر اینطور مشکلات هستند و دنبال راه نجاتی می‌گردند. البته ازدواجی می‌تواند انسان را به کیفیت مطلوب برساند که عقلانی باشد و دو نفر واقعا هم را پسندیده باشند و قدرت مدیریت زندگی در طول زمان را هم داشته باشند. باید بتوانند مسائل جنسی را مدیریت کنند و با هجوم مشکلات در طی زمان، آن را به فرع نبرند. این امید را هم بدهم که ازدواج عاقلانه و عاشقانه می‌تواند حتی مشکلات جنسی که فرد قبل ازدواج داشته را هم تا حد زیادی رفع کند. 

 

-مسئول مشکلات جنسی و بالا رفتن سن ازدواج را چه کسانی می‌دانید؟ 

دید باید جامع‌ نگر باشد. از رئیس و کشور و دولت که باید حامی باشند تا صدا‌و‌سیما که باید قَدَر ظاهر شود. رسانه حقیقی و مجازی باید به این حوزه ورود شود. در‌واقع این مبحث چندین ارگان را دربر می‌گیرد، از رسانه تا ریاست. 

مشکل جنسی از وقتی شروع شد که ما نیاز جنسی را به فرع بردیم و آن قدر به آن قبح دادیم که حتی پدر و مادر درباره آن با فرزند صحبت نمی‌کنند. وقتی به نیاز جنسی کم‌توجهی شود، انحراف جنسی پر‌رنگ می‌شود. خانواده‌ها هم در این مسئله ناپخته هستند. تربیت درستی را از کودکی شروع نمی‌کنند و درباره این مسائل آموزش نمی‌دهند. اصلا گاهی این پدر و مادرند که باید کلاس گذاشته و تربیت شوند. اگر سخت‌گیری خانواده‌ها هم برای ازدواج کم و معیارشان درست شود، خیلی از مشکلات حل می‌شود. 

البته خود فرد هم می تواند از فضاهایی که تحریکش می‌کند، دوری کند. چه کانال‌های محرک باشد، چه سایت و ماهواره. 

 

-با این اوصاف ازدواج‌ در کشور ما دارد شکست می‌خورد

ازدواج دارد شکست می خورد چون آموزش صحیح وجود ندارد. جوان فقط چند ساعت را قبل آزمایش خون به صحبت‌های کارشناس گوش می‌کند، صحبت‌هایی که خیلی ناقص است و اهمیت خاصی هم ندارد. 

جدای از عدم آموزش و ناآگاهی، مشکل در ازدواج‌های پفکی و نادرست هم هست. می‌گویم پفکی چون گاهی طرفین برای پول، موقعیت یا حتی اجبار خانواده تن به ازدواج می‌دهند. خب عطش این مسائل یک‌جور پف است و خیلی سریع می‌خوابد. آن‌وقت فرد می‌ماند و حوضش!  

در بعضی ازدواج‌ها هم طرفین اصلا نسبت به هم شناختی ندارند و فقط سه جلسه دو ساعته با هم صحبت کرده‌اند! خب اینطور که نمی‌توان به شناخت یک شخصیت رسید و فهمید که او معیار‌های مد نظر ما را برای یک عمر زندگی دارد یا خیر.

من خودم پیشنهاد می‌دهم دختر و پسر قبل ازدواج، دو ماه با هم در ارتباط باشند. حتی می‌توانند صیغه محرمیت بخوانند تا راحت و بی‌پرده با هم گفتگو کنند، آشنا شوند یا حتی به فیزیک هم نگاه کنند تا انتخاب عاقلانه‌ای داشته باشند. این‌گونه روابط تحت نظر خانواده‌ها خواهد بود و آسیب کمتری به جامعه و فرد وارد می‌شود.

 

 

برچسب ها
نیاز جنسی جوانان
نیاز جنسی
رفع نیازهای جنسی
نیاز جنسی جوان
زهرا عباسی
نظرات کاربران
کد امنیتی
رضا خیبری
رضا خیبری
٩٦/١٠/٣٠
٤٩
٦
در فضایی که مطرح کردن مسائل جنسی بعنوان تابو هستن،قابل تقدیره که همچین مسئله ی مهم و اساسی رو مطرح کردین. سپاس
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١٠/٣٠
٣٤
١٤
منم به نوبه ی خودم از رسانه ی جیم تشکر می کنم که مطلب رو بدون سانسور منتشر کردن. تشکر تشکر
محسن_قربانی
محسن_قربانی
٩٦/١٠/٣٠
١٤
١٣
انعکاس هر جامعه ای را در رسانه ها و جراید آن می توان دید. وضع فرهنگی و مقوله بحران جنسی در کشور ما به گونه ای که غیر از تخریب پیش فرض های فرهنگی-اسلامی ذهن مردم و ساخت و تعریف دوباره آن، هیچ راه حل دیگه ای وجود ندارد. در این وضع آشفته و بی متولی، غیر از ازدواج دائم، هیچ راه حل دیگری وجود ندارد. حتی اگر به طلاق و ازدواج های چندباره منجر شود.
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١٠/٣٠
١٤
٣٠
البته ازدواج دائم بهترین راه و بالاترین کیفیت رابطه هم هست. منتها باید ابتدا یک تغییر خودمون در تربیت فرزندانمون داشته باشیم.
محسن_قربانی
محسن_قربانی
٩٦/١١/٠١
١٢
١٨
البته با توجه به تجربه شخصیم و معاشرتی که با دختر پسرای جوون تر از خودم داشتم اینه که اکثریتشون هیچ مشکلی نسبت به این بحران جنسی ندارن و میدونن دارن چیکار میکنن و راه حلش و بلدن. خیلیاشون بعد از رابطه با کیس موردنظر یا به ازدواج ختم شده یا به جدایی و شروع یک رابطه دیگر. شواهدی در دست هست که نشون میده آموزش ها و قوانین نانوشته و نوشته عرفی-اسلامی ما در بین جمع کثیری از جوانان محلی از اعراب نداره و به صورت غیرعلنی و ساختارشکنانه از زندگیشون لذت می برن
هدی
هدی
٩٦/١٠/٣٠
١٤
١٣
خیلی ممنون بابت طرح مطلب به این مهمی . واقعا نیاز داشتم درموردش بخونم. موفق و موید باشید
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١١/٠١
٩
١٣
:)
احمدیشون نیستم
احمدیشون نیستم
٩٦/١٠/٣٠
٢٧
٦
نگاه کج به مسئله نیاز جنسی باعث شده این تو ذهن ما به وجود بیاد که این یک نیاز مشمئز کننده است و هر آدم سالمی باید اونو سرکوب کنه، اما وقتی یکم از آموزش و پرورش فاصله میگیری و از یه دریچه ای به اون نگاه میکنی که خودت هم توشی، اونجا میفهمی چقدر رادیکال برخورد میکردیم...مرسی نویسنده که چارچوب محکم و بی قاعده این موضوع رو شکستی و بی پروا به دنبال منطق و حقیقت رفتی! مرسی
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١١/٠١
١٥
١١
دقیقا! ذهنیت اشتباه نسبت به این مسئله حتی بعد ازدواج گریبان خیلی از زوج ها رو میگیره.
zyzy
zyzy
٩٦/١٠/٣٠
١٤
٤
مطلب جالب و بجا بود،بنظرم این موضوع خیلی پتانسیل داره که در موردش بحث بشه و راه کارهایی واسش درنظر گرفته بشه
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١١/٠١
٧
٩
بله همینطوره. :)
n.m
n.m
٩٦/١١/٠١
١٠
٣
حدودا چند روز پیش صفحه اینستاگرام معروفی از یک ماما(ماما سایت) راهکار های آسیب زای جنسی رو راه قابل قبولی بیان کرد و من چند روزه که از عمق وجودم ناراحتم که یک فرد ناآگاه چطور یک رفتار قببح و پر آسیب رو اینقدر راحت قبح زدایی میکنه و کاری از دستمون بر نمیاد,این مطلب خیلی به کاهش ناراحتیم کمک کرد,مختصر، مفید ،عالمانه و همه جانبه,فقط ای کاش جیم مخاطبش یک دهم اون پیج می بود لااقل... بعد از مدت ها یه مطلب از جیم رو با علاقه تا انتها خوندم و لذت بردم
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١١/٠١
٦
٩
خوشحالم که خوشتون اومده. البته می تونید برای کاهش ناراحتی لینک این پیج رو زیر مطلب اون سایت یا کانال یا پیج قرار بدید. اینطوری مسئولیت خودتون رو هم انجام دادین و از حجم ناراحتی تونم کم کردید.
سمیرا
سمیرا
٩٦/١١/٠١
٤٩
٩
صیغه یعنی همون رابطه جنسی پنهانی که دو نفرچنتا کلمه عربی خوندن و اگه رابطه پنهانی بده پس صیغه دقیقا همون کار بدی هست که اسمشو عوض کردن! اما راه درست و عاقلانه چیه؟ ازدواج دائم!وقتی به جای حل مشکل بیکاری جوونها که عامل ازدواج نکردن اونها هست بهشون بگیم برید کمر به پایین رو حجامت کنید مضحک به نظر میاد!!!
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١١/٠١
٩
١٧
بله! باید از زیرساخت درست بشه ولی ایشون به عنوان یه دکتر برای وضعیت الانِ جامعه نسخه دادن!
ح میم
ح میم
٩٦/١١/٠١
٣
١٠
سلام علیکم موضوع مصاحبه خیلی خوب بود و سرکار خانم عباسی هم به نکات درستی اشاره کردند. لطفا بیشتر در خصوص این موضوع مطلب بذارید. در جواب دوست عزیزی هم که گفتن حجامت مضحک به نظر میاد باید عرض کنم که حجامت مورد تأیید اسلام هست و حتما فوایدی داره و پیشنهاد سرکار خانم عباسی یک راه حلی برای تسکین نیاز جنسی بود
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١١/٠١
٧
٥
این مطلب به ساعت ها گفتگو و مباحثه بین بزرگان کشور نیاز داره و البته اینکه یک اقدامی در این زمینه انجام بشه از همه مهمتره. :)
ژاله
ژاله
٩٦/١١/٠٢
٤
٦
جوابای کارشناس تون بنظرم خیلی بهتر و منطقی تر از جواب بقیه کارشناسا بود.
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١١/٠٢
٤
٩
خانم عباسی زوج درمان قَدَری هستند. :)
محدثه هادی نژاد
محدثه هادی نژاد
٩٦/١١/٠٢
١٠
٥
هرروز از رسانه های مختلف از انواع و اقسام رنج های جسمانی و روحی صحبت میشه و کارشناس های مختلف به صورت تخصصی راهکار میدن و صحبت میکنند. در مورد نیاز بدن به شکلات کلیپ پخش میکنند اما هیچ وقت از نیاز جنسی انسان که هم خیلی مهمه و هم سنش روز به روز داره پایین میاد صحبت نمیشه. ممنون بابت گزارشتون امیدوارم شروع خوبی باشه برای اینکه به غیر از شوخی و جک و ابتذال بشه مطالب مفید و تخصصی رو منتشر کرد. نظر خانم دکتر رو در مورد بحث ازدواج خیلی میپسندم متاسفانه ازدواج که یک پیوند خیلی عمیق و جدی در همه ابعاد داره فقط به یک راه برای برطرف کردن این نیاز تبدیل میشه و تبعات خیلی بد این ماجرا ....
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١١/٠٢
١
٧
نظر خود شما هم یک پا کارشناسانه بود. :) ممنونم از نظری اینطور پخته و دقیق! :)
AsedHamid
AsedHamid
٩٦/١١/٠٢
١٧
٤
تقریبا این راه حل ها همیشه و همه جا داره تکرار میشه میشه گفت کلیشه شده دیگه
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١١/٠٦
١
٣
:)
motion_graphicer
motion_graphicer
٩٦/١١/٠٢
١٤
٣
افرادی که با ازدواج موقت مخالفند و یا طرفدار سرکوب گری جنسی هستند باید پاسخگوی وضعیت فعلی جامعه باشند و باید به مردم بگویند آیا این روند چهل ساله را موفق ارزیابی می کنید؟آیا این دیدگاه به کاهش خودارزایی ، همجنس گرایی و دیگر انحرافات منتهی شد یا به افزایش آن؟
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١١/٠٦
٣
٩
درسته :)
معراج
معراج
٩٦/١١/٠٣
٢
٤
سلام مطلب عالی بود بازم ادامع بدید اما لینک سبک عاشقی خانم عباسی که گفتید و بذارید مام استفاده کنیم
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/١١/٠٦
٢
٧
چشم. یک مطلب دیگه قصد نوشتن داریم. در اون لینک رو انشاءالله قرار میدیم.
میلاد
میلاد
٩٧/٠٣/٢٢
٢٨
٣
این حقیقتی غیرقابل انکار است. بزرگواران، ما اکنون راجع به «نیاز جنسی» به مرحله فروپاشی رسیده‌ایم. مهمترین نشانه آن هم این یک جمله کوتاه و دردناک است: فرهنگ رسمی جوابی برای برطرف ‌کردن این نیاز ندارد! فراموش کنید توصیه‌های طبی را که فلان غذا را که طبع سرد دارد بخورید و از فلان اغذیه گرم‌طبع اجتناب کنید! اجتناب از غذاهای با مزاج گرم برای ۱۰ سال؟ این کدامین حکم و راه رهایی‌بخش است؟ حماقت و بلاهت تا کجا؟ این بیشتر به کار زوجینی می‌آید که در روابط جنسی دچار افراط شده اند، تا جوان بدبختی که شبانه‌روز تحت آماج تصاویر و پیام‌های جنسی(از کف خیابان تا فضای مجازی) است و هیچ راه قانونی و شرعی برای پاسخ به نیاز خود ندارد. اما ذره‌ای به ازدواج به چشم راه حل رهایی بخش برای همه جوانان نگاه نکنید، خود بهتر می‌دانید که ازدواج بزرگترین و پیچیده‌ترین تصمیم زندگی هر انسانی است که نباید تحت فشارهای فیزیولوژیک قرار گیرد.
ع ع
ع ع
٩٧/٠٧/٠٢
١١
٣
من با اطلاعاتی که از قبل داشتم و مطالبی که از سایت های معتبر مثل سایت خودتون بدست آوردم، به موضوع رسیدم: رسم و رسوم غلط پیشینیان ما موجب بحران امروز ماست. که این رسم و رسومات نیز نشئت گرفته از افراد زاهد افراطی هست که مردم دنباله روی آنها به این موضوع دامن زدند و این موضوع در اذهان مردم به عملی قبیح تبدیل شد. دلیلش هم این است که کور کورانه پیروی کردند و تفکر و عاقبت اندیشی نکرده اند. و قالباً هم با خرافات مردم را از پرداختن به موضوعات ترسانده اند. دقیقا علت عدم پیشرفت کافی جامعه در زمینه های مختلف، این است که جوانانی که در برطرف کردن ساده ترین نیاز های خود به مشکل برمی خورند، چطور میتوانند تمام تمرکزشان را بی دقدقه بر ورای این مسائل مث علم و دانش و تحقیقات، ورزش حرفه ای بگذارند. فک کنم 40 سال فرصت زیادی هم برای آزمودن این نوع طرز تفکر باشد.
Farzad
Farzad
٩٧/٠٧/٢٢
١٥
٢
با سلام و تشکر مطالب خوبی رو بیان کردید ، ولی در آخر جواب سوال یک جوان امروزی رو نمیتونید پاسخ بدید ! یک جوان ایرانی بدون پول و شغل پر درامد نمیتونه نه صیغه ی حلال رو داشته باشه نه راه حرام و نه ازدواج که به افسانه ها پیوسته .حقیقت امر اینه که راه فراری نیست ؛ مگر خلق یک فرهنگ جدید .
amin
amin
٩٧/١٠/١٠
٤١
٢
پیشنهاد شما هم ازدواج شد، بریم سایت بعدی.
Mahdi
Mahdi
٩٧/١٠/١٥
٨
٥
سلام با تشکر از سایت خوبتون.نظر من هم نزدیک نظر شماست اما با تفاوت هایی. از این جا شروع میکنم کسی که فقط احکام دین رو بلده و حفظه به گمراهی میره ما باید احکام دین و اهداف دین رو در موازات با یکدیگر قرار بدیم.بهترین راه ازدواج داعم هست اما الان که شرایطش رو نداریم چی کار کنیم؟ خدا صیغه رو قرار داده اما نه اونچیزی که ما فکر میکنیم این اون نیست. این یعنی نکاه موقت در واقع همین عشق ها و دوستی های واقعی دورا دبیرستان و دانشگاه. البته اگه درش از یک شاخه به شاخه دیگه نپریم و ما در کنار این علاوه بر مشکلات عاطفیمون میتونیم مشکلات جنسی هم حل کنیم. در واقع کاری که غرب انجام داده بیشتر شبیه اسلامه تا کار ما و تموم حرص و جوشی که کارشناسا دارن میخورن اینه که ما هم مثل غرب در 200 سال پیش دچار انقلاب جنسی نشیم که نتیجش همجنسگرایی زنانه و مردانه باشه.خواهش میکنم نظراتتون رو بگید.
مینوزی
مینوزی
٩٨/٠١/١٢
٩
٨
متنتون خوب بود بیشتر از 80 درصد ایرانی ها نمیدونند که رابطه جنسی چیه چطور انجام میشه بعد از ازدواج منجر به طلاق و ... میشود آموزش و پرورش باید این هارو آموزش بده نه اینکه سانسورکنه
مرادی
مرادی
٩٨/٠٣/٠٣
٢
٥
بسیار مفید
Amir
Amir
٩٨/٠٣/٢٩
١٦
١
خسته نباشید الا فکر کردید راه حل دادین چرا طوری رفتار میکنید انگار به همین راحتی چقدر یک مرد میتونه خودشو نگه داره اصلا تا کی؟ چه زمانی چقدر حجامت بده چقدر مشاوره اگر راهی برای حل نیاز نمی دانید حد اقل اضحار نظر نکنید
اصفهان
اصفهان
٩٨/٠٤/١٦
٣٧
٦
واقعا برای ایرانی بودن خودم متآسفم که مشتی بیسواد دارین طرح راه حل میکنین وبا حجامت وبرنامه غذایی میخاین یک غریزه را سرکوب کنین که وقتی یه ایرانی وارد یک کشور خارجی میشه چنان با ولع وحرص به سمت انواع تخلیه ی خود تو نقاط ومراکز مختلف حجوم میبره که انگار تا اون روز از زندگیش هیچ گونه جنس مخالفی ندیده وفقط شنیده که چطوره بعد چهل سال انقلاب جهل هنوز این پخمه ها راهی برای ساده ترین نیاز ندارن!!!!!!!
عرفان
عرفان
٩٨/٠٤/٢٥
١٢
٣
واقعا همینطوره ایول
Gvhd
Gvhd
٩٨/٠٥/١٩
٢٠
٤
مطالب قشنگی بود ولی مشکل منو حل نکرد من نه پول دارم ازدواج داعم کنم و نه موقعیت ازدواج موقت رو دارم این فشاره اینقدر زیاده من حاضرم ایدز بگیرم این از بین بره .
علیرضا
علیرضا
٩٨/٠٦/١٤
٥
٢
عالی بود