#اهواز_هوا_ندارد
پخش مجدد تکراری ترین سریال ایران

#اهواز_هوا_ندارد

نویسنده : ناصر جوادی

دقیقا در ۲۹ دی ماه یعنی روز هوای پاک میزان گرد و غبار در اهواز به ۶۶ برابر حد مجاز رسید، البته این خبر نه عجیب بود و نه جدید، چرا که آلودگی هوای اهواز و کل استان خوزستان، از سریال های شبکه آی فیلم هم تکراری‌تر شده و خوزستانی ها اگر یک روز هوای پاک و تمیز داشته باشند شش‌های‌‌شان تعجب می‌کند. یعنی خوزستان تقریبا همه روزه همین بساط را دارد و برای مردم فرقی بین روز هوای پاک و روز جهانی پاپ کورن نیست. اما برای مسئولین داستان فرق می‌کند و خیلی ضایع است که در چنین روزی نتوانند در یک گوشه شهر تکه ای آسمان آبی ولو به اندازه پس زمینه یک عکس سلفی پیدا و پستی که در آن روز هوای پاک را به شهروندان تبریک گفته‌اند را منتشر کنند. برای جبران این بدشانسی، چند پیشنهاد کاربردی برای مسئولین کشوری و استانی محیط زیست دارم که تاکنون از انتشار پست لایک خور محروم شده‌اند حداقل از هشتگ "اهواز هوا ندارد" در امان باشند. 

۱_برق اهواز را قطع کنید: ظاهرا اهوازی‌ها بر اثر تنفس زیاد هوای آلوده دچار فراموشی شده‌اند و یادشان رفته که تا چند ماه قبل علاوه بر مشکل ریزگرد ها با مشکل خاموشی و قطعی پی در پی برق مواجه بودند، حالا در شرایطی که برق شهر وصل است به جای تشکر از مسئولین  بابت قطع نشدن برق، از آن‌ها هوا مطالبه می کنند. بنابر این پیشنهاد می کنم برق کل استان را قطع کنید تا قدر آفیت را بدانند. 

۲_روز های پاک را محو کنید: 

متاسفانه با وجود همه دست روی دست گذاشتن های مسئولین، و حتی پا روی پا گذاشتن شان هنوز هم چند روز در سال اهواز هوای پاک و تمیز دارد، که این چند روز علاوه بر اینکه یک پارچگی و نظم گردو غباری این شهر را به هم می زند باعث می شود تا مردمی که کم‌کم دارند به گرد و غبار عادت می‌کنند و خاک شش های شان هم در حال لود شدن است، دوباره هوای پاک ببینند و هوایی شوند! بنابراین از مسئولین تقاضا می‌کنیم یک فکری برای آن روز های انگشت شماری که خوزستان هوای خوب دارد بکشند و این چند روز پاک را هم به زیر خاک ببرند.

۳_مثل آن مسئولی که به جای هوای پاک، آب پاکی را روی دست مردم تهران ریخت و گفت آلودگی هوا کاملا طبیعی است و از ۵۰ سال قبل بوده شما هم مشکل ربزگرد ها را به گردن طبیعت حواله کنید و بگویید این خاکی است که خود طبیعت به سر خودش می‌ریزد به ما چه اصلا. 

۴_برید کنار باد بیاد: 

اگر هیچ کدام از راه های بالا جواب نداد و باز هم مردم از شما هوای پاک خواستند، کنار بروید تا باد بیایید، از شما که آبی گرم نمی شود، شاید باد بتواند هوا را به مردم خوزستان هدیه کند. 

 

پ.ن: دو خط حرف جدی؛ من فقط به اندازه پنج ساعت هوای پر از گرد و خاک خوزستان رو تنفس کردم و در همان پنج ساعت حس می کردم ریه هام مثل کیسه جاروبرقی پر از گرد و خاک شده، فکری به حال مردمی  که بیشتر از ۵ سال درگیر این ریزگرد ها هستند بکنید.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی