ما خیلی خوبیم!
رونمایی از پشت صحنه صدا و سیما

ما خیلی خوبیم!

نویسنده : محمدعلی محمدپور

آخرین پنجشنبه دی‌ماه را در حالی می‌گذرانیم که آقای واعظی، رییس دفتر رییس جمهور اعلام کرده است، آقای روحانی برنامه‌های خوبی برای ایجاد نشاط و خوشی بین مردم دارد که به زودی اعلام می‌شود. واقعا معلوم نیست چه اتفاقی قرار است بیفتد.ممکن است یارانه‌مان را دو نصف کنند در دو نوبت بریزند. ممکن است برای تمدد اعصاب بین‌مان سبوس توزیع کنند. یا ممکن است آقای نوبخت بیاید برای ما جوک‌های مودبانه تعریف کند. بهرحال به زودی این برنامه‌ها مشخص خواهد شد و ما همین جا از برنامه‌های نشاط آور استقبال می‌کنیم.

اما یکی از برنامه‌های نشاط آور در سطح جامعه، می‌تواند لغو نشدن کنسرت‌ها و برگزار شدن‌شان باشد. اخیرا در اصفهان در جریان یک کنسرت از حضور بانوان روی صحنه جلوگیری کرده‌اند، در همین خصوص وزیر ارشاد فرموده‌اند: «هیچ اشکالی بر حضور نوازندگان زن روی صحنه وجود ندارد». خب وقتی از نظر ارشاد هیچ اشکالی ندارد اما نمی‌توانند روی صحنه حاضر شوند این یعنی یک اشکالی هست. ما چند احتمال به ذهن‌مان رسید. ممکن است منظور این است که اشکال ندارد و نوازندگان زن می‌توانند روی صحنه حضور پیدا کنند به شرطی که چیزی ننوازند و بنشینند به صورت کف دو انگشتی گروه را همراهی کنند. یا ممکن است منظور این است که باید از راه دررو استفاده کرد و نوازندگان زن مثل بانوانی که دزدکی ورزشگاه می‌روند ریش و سبیل مصنوعی بگذارند و در هیبتی مردانه روی صحنه بیایند. بهرحال ما از وزیر ارشاد که موضوع را به این راحتی حل کردند ممنونیم.

یکی دیگر از عوامل نشاط در جامعه هم می‌تواند رسانه ملی باشد. واقعا این روزها عملکرد صدا و سیما به گونه‌ای است که نود و نه درصد مردم راضی هستند. باور نمی‌کنید بگوییم بیست و سی یک گزارش در این باره تهیه کند؟ آقای ضرغامی، رییس سابق رسانه ملی اخیرا گفته‌اند: «مهارت خبرنگار منجر به تولید خبر خوب می‌شود». واقعا ما فکر کردیم خبر خوب فقط خبرهای صدا و سیما. می‌گویند نشان دادن خبرهای بدبختی دیگران باعث می‌شود شما احساس خوشبختی بهتان دست بدهد. الان با گزارش‌های صدا و سیما درباره آمریکایی‌ها که ترامپ رییس جمهورشان است و گزارش‌های معصومی‌نژاد درباره وضع اقتصادی رو به اضمحلال در اروپا ما می‌فهمیم که چه خوشبخت هستیم ما و این جوری به ما احساس نشاط بخشیده می‌شود.

البته این وسط دو تا گزارش از حسینی بای هم می‌تواند موثر باشد. همین روزها ممکن است حسینی بای بیاید تو خیابان ازتان بپرسد: «اگر صدا و سیما صبح تا شب، آهنگ بندری پخش کند واکنش‌تان چیست؟» بعد شما بگویید: «اگر پخش کند که احساس نشاط بهمان دست می‌دهد» بعد می‌بینید پخش می‌شود: «اگر صدا و سیما برای بار سیصد و چهل و هشتم یوسف پیامبر را پخش کند چه احساسی به شما دست می‌دهد؟» بعد حرف شما را می‌برند پخش می‌کنند که احساس نشاط به شما دست می‌دهد. آقای علی عسگری ریاست صدا و سیما هم اخیرا گفته‌اند: «روز به روز بر توفیقات صداوسیما افزوده می‌شود» واقعا تواضع دوستان را می‌بینید. ما احساس می‌کنیم توی جلسه مدیران رسانه ملی آقای علی عسگری می‌گوید: «ما خیلییییی خوبیم» و اعضای جلسه فریاد می‌زنند: «خیلییییی». 

برچسب ها
نوازندگان زن
عوامل نشاط در جامعه
گزارش های صدا و سیما
علی عسگری صدا و سیما
برنامه روحانی برای خوشبینی مردم
نظرات کاربران
کد امنیتی